Voltaren Krem

0
2254
Voltaren Krem
Voltaren Krem

Günlük hayatımızda burkulma ve kas ağrıları ile sık karşılaşmaktayız. Bu sağlık sorunu bazen çekilmez bir hale gelmeyi başarır. Bunun için doktorlar kas ağrılarına iyi gelecek ve daha iyi hissetmeye yardımcı olacak kremler reçete ederler. Kas ağrısı için reçete ettikleri kremlerden biri de voltaren krem olarak bilinir.

Bu kremin içerisinde yer alan etken madde sayesinde burkulma gibi sorunlar kısa zaman içinde yok olur. Ayrıca kemik ağrısı ve kemik sorunlarına karşı da oldukça etkili bir krem olarak satışa sunulur. Bu kremlerin özellikleri ve etken maddesi araştırılmakta ve merak edilmektedir.

"<yoastmark

Voltaren Krem İçerisindeki Etken Madde Nedir?

Voltaren kremlerin içerisinde yer alan etken madde diklofenak dietilamonyum olarak bilinmektedir. Bu etken madde sayesinde ağrı ve ödem kısa zaman içinde azalmaktadır. Ayrıca uygulanan bölgede yer alan kemik, kas gibi oluşumlarda gevşeme, rahatlama hissi meydana gelir ve enfeksiyona karşı koruyucudur.

Voltaren Krem Ne İşe Yarar?

Voltaren krem eski zamanlardan beri kullanılan ve kişiye çok sayıda faydası olan jel içerikli bir ilaç olarak kullanılmaya devam ediyor. Faydaları sayesinde ilgi görmekte ve faydaları merak konusu olmaktadır. Peki, bu krem ne gibi faydalar sağlar? Beraber inceleyelim.

Voltaren kremin faydaları şunlardır:

 • Eklem ağrılarının azalmasına ve giderilmesine yardımcı olur.
 • Kas dokusunu korur ve kas ağrılarını giderir.
 • Burkulma veya herhangi bir çarpma olaylarında kemiklerin kısa zamanda iyileşmesine katkı sağlar.
 • Vücutta oluşan ödemi ve ödeme bağlı ağrıları azaltır.
 • İltihaba karşı koruma görevi mevcuttur ve iltihap oluşumuna neden olabilecek unsurları ortadan kaldırır.
 • Dizlerde meydana gelen kireçlenme olayına karşı kullanımı mevcuttur.
 • Romatizma ve romatizmaya bağlı ağrıların en aza indirilmesine yardımcı olur.

Bu gibi özellikler sayesinde insan hayatını olumlu yönde kolaylaştırır. Voltaren kremler doktor tavsiyesi olduğu taktirde kullanılması gereken kremlerdir. Kullanım koşullarına dikkat etmek ve kesin sonuçlar için doğru bir kullanım sergilemek gerekir. Bu kremlerin hap formları da mevcuttur. Bilinçsiz kullanım bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yüzden dikkatli ve kontrollü kullanılmasında fayda vardır.

Bu yazıyıda okumanızı tavsiye ederiz: Hametan Kremin Faydaları Nelerdir?

Voltaren Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremler doktor tarafından reçete edildiyse doktordan kullanım hakkında bilgi almak gerekir. Zaten en doğru bilgiyi ve kullanım miktarını doktorunuz sizinle paylaşacaktır. Doktorun reçete ettiği şekilde kullanmak gerekir. Aksi olduğu durumlarda iyileşme sürecinde gecikmelere meydana gelebilir. Ayrıca bilinçsiz ve fazla krem kullanımı dokuların hasar görmesine neden olabilir.

Kullanımı çok kolay olan kremleri uygulamak zaman almaz. Krem şeklinde olan formlar ağrının olduğu bölgeye uygun miktarda sıkılır. Kremi sıktıktan sonra ellerinizden yardım alarak kremi güzel şekilde ağrıyan bölgeye yayabilirsiniz. Bu işlem masaj yapar gibi uygulandığı taktirde daha etkili olacaktır. Krem günde iki kere ağrıyan bölgeye sürülebilir. Sürme işlemi öncesi ve sonrası ellere güzel bir şekilde yıkanmalıdır. Krem göz ile temas ettirilmemelidir. Aksi taktirde gözde yanma ve kaşıntı gibi göz sorunlarına yol açabilir.

Voltaren Krem Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu kremi kullanan kişilerin bazı konularda bilgili ve dikkatli olması gerekir. Aksi taktirde kendi vücutlarına zarar vermeleri mümkündür. Peki dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Krem doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

 • Krem uygulandıktan sonra ellere bol su ve sabun yardımıyla temizlenmelidir.
 • Kremin uygulanacağı bölge işlem öncesi temizlenmelidir.
 • Kremin içerisinde yer alan etken maddeye ve türevlerine alerjinin olup olmadığı bilinmelidir.
 • Kremdeki gram ve kullanım koşulları bilinmelidir.
 • Kaliteli ve tarihi geçmemiş ürünler kullanmak gerekir. Tarihi geçmiş ürün kullanmamaya dikkat edilmelidir.
 • Voltaren kremler ince bir tabaka şeklinde vücuda uygulanmalıdır.
 • Krem güzelce yedirildikten sonra vücudun kremi emmesi için en az 15 dakika beklemek gerekir.
 • Kremi uygularken sert ve zarar verici darbelerden kaçınmak gerekir.
 • Uygulama sonrası güneş ışınları ile temas edilmemelidir.

Bu gibi konularda daha dikkatli olmak kısa zamanda iyileşmenizi sağlar. Ayrıca doğru bir kullanım aşaması yürütmüş olursunuz. Bu sayede vücuda zarar vermeden problem ortadan kalkar.

"<yoastmark

Voltaren Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Bu kremlerde yan etki çok görülmez. Fakat bazı durumlarda ve yanlış kullanımlarda yan etkiye rastlamak mümkündür. Bu genelde alerjik reaksiyonlardan kaynaklı etkiler olabiliyor. Cilt üzerine uygulanan krem sonrası kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlar görülebilir. Işığa duyarlılık da görülebilecek yan etkiler arasında sayılabilir. Bu sorunlar şiddetli ise en doğru ve kesin bilgi için doktorunuza danışmakta fayda vardır.

Voltaren Krem Zararlı Mıdır?

Bu krem doğru kullanıldığı taktirde vücuda zarar vermez. İlaç olmadığı için voltaren kremler ilaçlara oranla daha az zararlıdır. Krem sürüldüğü taktirde güneş ışınlarına maruz kalmamaya dikkat etmek gerekir.

Nedeni ise güneşin yaydığı ışınlar krem ile temas ettiği taktirde cilde zarar verir. İçerisinde yer alan etken madde ve içeriklerden dolayı cilt yanıklarına ve cilt lekelerine sebep olabilir. Bundan dolayı voltaren kremler akşam serin havada veya gece yatmadan önce vücuda uygulanabilir. Lekelenme yapmaması için en uygun saatler akşam ve gece yarısı olarak bilinir.

Voltaren Krem Fiyatı

Voltaren kremler farklı miktar ve gramlara sahip olabilecek kremlerdir. Eğer gram olarak fazla ise fiyat olarak da fazla olması gerekir. 30 veya 50gr gibi miktarlarda satışa sunulabilmektedir. Satışa sunulan yere göre de fiyat faktörü değişiklik gösterebilir. Fakat genelde 20 TL gibi fiyat seçenekleri ile sahip olunabilmektedir.

Voltaren kremlerin fiyat ve gramını eczanelerden öğrenmek mümkündür. Ayrıca doğru ve uygun fiyat araştırmaları yapmak ve güvenilir yerlerden alışverişi tamamlamak gerekir. Güvenilir olmayan yerlerden yapılan alışverişler sağlığa ve kişinin bütçesine zarar verir. Bu konuda dikkatli olmak gerekir.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

YORUM YOK

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz