Cuma, Mayıs 17, 2024

Hametan Krem

Cilt için günümüzde çok sayıda krem ve kozmetik ürünü kullanılmaktadır. Cilt sorununu gidermek ve daha canlı, genç bir cilde kavuşmak için cildin yağ oranı korunmalıdır. Cildin yağ oranını korumak ve cilt üzerinde meydana gelen ve cilde hasar veren oluşumları engellemek için hametan krem son zamanlarda sıklıkla kullanılıyor.

Hametan Kremin Hammaddesi Nedir?

Hametan kremin cilde faydaları herkes tarafından konuşuluyor. Cilde bu kadar faydalı olmasının nedeni içerisinde yer alan unsurlardır. Hametan krem içerisinde hamamelis virginiana etken maddesi yer alıyor. Bu madde sayesinde etkili bir içeriğe sahip olan krem birçok cilt sorununu ortadan kaldırabiliyor. Ayrıca bu krem evlerde ve çoğu alanda kullanılmaktadır.

Hametan Krem
Hametan Krem

Hametan Kremin Faydaları Nelerdir?

Hassas ve sorunlu ciltler için doğru krem seçimi çok önemlidir. Bu cilt tiplerinde kullanılan yanlış kremler cildin yapısının bozulmasına neden olur. Hametan krem sahip olduğu özellikler ile çok sayıda problemin önüne geçmektedir. Peki, hametan kremin faydaları nelerdir?

Faydaları şunlardır:

 • Cildin beslenmesine yardımcı olur ve cilt nemini en uygun şekilde korur.
 • Cilde parlaklık verir ve daha canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
 • Cilt üzerinde yer alan gözeneklerin daralmasına yardımcı olur. Bu sayede gözenek problemi ortada kalkar.
 • Yüzde meydana gelen lekelerin giderilmesine ve renk tonunun dengelenmesine yardımcı olur.
 • Siyah nokta ve sivilce izlerine karşı koruma sağlar.
 • Sivilcelerin yok olmasını sağlar.
 • Enfeksiyon içerikli yaraları ve sivilceli oluşumları kısa zaman içerisinde yok eder.
 • Yara iyileşmesine ve cilt yenilenmesine yardımcı olur.
 • Yüzde ve vücutta meydana gelen kızarıklığa karşı etkilidir.
 • Kaşıntı ve kaşıntıya bağlı pullanma ve dökülme sorunlarını büyük ölçüde giderir.

Bu gibi çok sayıda faydası mevcuttur. Cilt sorunu yaşayanlar için oldukça etkili ve kullanışlı bir kremdir. Sahip olduğu özellikler ve faydalar nedeni ile herkesin evinde sıkça bulundurduğu ve kullandığı kremler arasında yerini almayı başarmıştır.

Bu yazıyıda okumanızı tavsiye ederiz: Travazol Kremin Faydaları Nelerdir?

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan kremin kullanımı oldukça pratiktir. Genellikle krem formunda olduğu için ele ve yüze kolayca sürülür. Eczanelerde satılan hametan kremler alındıktan sonra gece yatmadan önce ele bir miktar sürülür. Ele alınan krem uygulanacak bölgeye masaj yapılarak iyice yedirilir. Uygulama işlemi için fırça ve sünger gibi ürünler kullanılabilir. Fırçaya bir miktar krem sürülür. Alın, yanak ve çeneyi kapsayacak şekilde fırça yardımıyla güzelce yüze yedirilir. Fırça kullanmak kremin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlayacaktır. Ayrıca fırça sayesinde kızarma gibi olumsuz faktörler en aza indirilmiş olur.

Hametan Krem Nereden Alınır?

Hametan kremler istenildiği taktirde doktor tarafından reçete edilebilen kremlerdir. Eczane ve sağlık içerikli ürünlerin satıldığı çoğu yerden kremler temin edilebilir. Kremlerin kullanımı ve içeriği konusunda satın alınan yerden de bilgi almak mümkündür. Kremler genellikle 30gr veya 50gr gibi formlarda temin edilebilir. Gramının artması fiyatın da artmasına neden olan bir unsurdur.

Hametan Kremin Yan Etkisi Var Mı?

Hametan kremlerinde her krem gibi yan etkisi mevcuttur. Bu yan etkilerin görülme olasılığı düşüktür ve genelde hassas ve alerjik ciltlerde görülebilir. Özellikle içerisinde yer alan maddelerden birine alerjiniz varsa yan etkilere rastlamak kaçınılmaz olmaktadır.

Yan etkileri arasında deri dökülmeleri ve pullanma çok sık görülür. Ayrıca kaşıntı ve deride kızarıklık meydana gelebilir. Yüzde ve kremin uygulandığı bölgelerde şişmeler de yan etki olarak görülebilir. Şişmelerin miktarı ve derecesi önemlidir. Eğer yan etkiler şiddetli ve kişinin hayatını etkileyecek kadar çok ise en kısa zamanda bir hekime danışmak gerekir.

an etkisi az olsa bile bazı durumlarda cilt tipine uyum sağlayamayabiliyor. Genellikle cilt üzerinde kolay fark edilebilen ve basit yan etkiler ile kendini gösterir. Kullanım talimatı okunmalı ve kullanım talimatına göre hareket edilmelidir.

Hametan Krem Yüz İçin Kullanılabilir Mi?

Bu kremler yüz bölgesi için gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Özellikle sivilce ve iltihap kurutucu özellikleri mevcuttur. Yüzün daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Yüz için kullanımında bazı unsurlar dikkate alınmalıdır. Her gün kullanmak doğru değildir. Haftada 2 veya 3 kere yüz bölgesi için kullanılabilir. Böylelikle daha doğru sonuçlar alınabilir.

Hametan Krem
Hametan Krem

Hametan Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu kremler doğru kullanıldığı taktirde cilt için faydalıdır. Yanlış kullanım etkili sonuçlar almanızı zorlaştırır. Bu yüzden bu kremleri almadan ve aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır.

Dikkat edilmesi gereken faktörler şunlardır:

 • Hametan krem alınırken güvenilir yerlerden alınmalıdır.
 • Kremlerin kullanım tarihi incelenmeli ve tarihi geçmiş ürünler kullanılmamalıdır.
 • Yüze haftada iki veya üç kez uygulanmalıdır. Fazla uygulama cilde zarar verebilir.
 • Sivilcelerin üzerine sürülen kremler iyice yedirilmelidir.
 • Yara tedavisi için kullanılan kremler yaraya uygulanırken hassas davranılmalı ve enfeksiyon patlatılmamalıdır.
 • Satın alınmadan önce gramına dikkat edilmelidir. Gram olarak az ise fiyat olarak daha uygun olacaktır.
 • Herhangi bir alerjik reaksiyon ve yan etki görüldüğü taktirde krem kullanımı durdurulmalıdır.
 • Krem cilde eşit olacak şekilde sürülmelidir.
 • Kremin içeriğinin bozuk olduğu durumlarda ürün kullanımı durdurulmalıdır.
 • Kremin cilt tonuna uyumlu olup olmadığı belirlenmelidir.
 • Krem kullanılmadan önce uzman kişilerden tavsiye almak daha doğru olacaktır.
 • Kremler kullanılmadan önce cildin temiz olmasına dikkat edin. Temiz cilt üzerine uygulandığı taktirde daha etkili sonuçlar verir.
 • Hametan kremler sürüldüğü zaman güneşe çıkmamak gerekir. Güneşe çıkıldığı taktirde ciltte lekelenmeler meydana gelebilir.

Bu gibi durumlara dikkat etmek kremin doğru kullanılmasını kolaylaştırır. Kullanım esnasında özenli ve dikkatli olmak gerekir. Aynı zamanda kremi uygularken masaj uygulaması yapmak kan dolaşımının daha sağlıklı gerçekleşmesini sağlar. Bu bilgiler bilinmeli ve buna uygun davranılmalıdır.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler