Pazar, Mart 3, 2024

Kış Dekorasyonuna Hazırlık

Kış aylarının gelmesi ile beraber havalar daha hızlı bir şekilde kararıyor ve aydınlık ortamların yaratılması şart hale geliyor. Kış aylarının arifesinde kış dekorasyonu da hazırlık dönemi başlamış vaziyettedir. Az gün ışığından kaynaklı olarak kış dekorasyonu için değişiklik yapılması gerekli. En çok tercih edilen modeller, en çok tercih edilen renkler ile bir araya getirilince ise kış ayları için en uygun olan yaşam alanı yaratılabilir.

Aydınlık Renkler Tercih Edilmeli

Karanlık kış aylarının vazgeçilmezi olan aydınlık renkler en ideal olanıdır. Aydınlı renkler arasında gold renkler ve ek olarak ara beyaz tonlar ev içinde yaşam alanlarını daha aydınlık hale getiriyor. Bu aylarda tercih edilen parlak kristal desenlere sahip olan dekorasyon malzemeleri ise aydınlık ortamın daha geniş bir alan görünümü vermesi için destekçi bir aparatif. Güncel olarak modellenmiş olan kış dekorasyonu 2019 yılında en çok cam olan aksesuarlar ile birlikte tercih ediliyor. Bu aksesuarlar;

  • Cam veya kristal kaplama olan vazolar,
  • Gold kaplama olan avize ve diğer minik aksesuarlar,
  • Şömineler ve gold kaplama olan şamdanlar en çok tercih edilenler arasındadır.

Bu aksesuarlar kış dekorasyonu yapma isteyen kişiler için destekçi aksesuarlardır. Bu sayede daha aydınlık ve kış aylarının karanlık yönünü gölgeleyen aksesuarlardır.Kış Dekorasyonuna Hazırlık

Yemek Alanında Değişiklik

Kullanılan alanlardan belki de en önemlisi mutfak alanıdır. Bu nedenle mutfak kış dekorasyonu kış dönemlerinde en çok düşünülen dekorasyon bölgeleri arasındadır. Bu alan genel olarak en çok kullanılan ve içinde vakit harcanan alan olma özelliğine sahiptir. Mutfakların kullanım açısından iyi olması;

  • Mental açıdan daha sağlıklı olmayı,
  • Kış aylarının getirmiş olduğu yorgunluğu daha az seviyeye getirmeyi,
  • Daha sıcak bir ev ortamına sahip olmayı,
  • Kış aylarının getirmiş olduğu uyuşukluğun atılmasını ve yemek yeme alışkanlığının mevsimsel değişikliklerden etkilenmemesini sağlar.

Kış aylarında mutfak bölgesinde tercih edilen malzeme ve aksesuarlar temel anlamda bizlere sağlık desteği de sağlar. Bu nedene ahşap olan renkler kullanılmalıdır. Böylelikle doğadan izleri evinize taşıyabilirsiniz.

Ahşap Malzemeler Tercih Edin

Mutfak alanında en çok tercih edilen kış modelleri arasında ahşap malzemeden yapılmış olan masalar yer alıyor. Masa tercihi genel olarak ahşap olan malzemelerden yapılmış olanlardan oluşuyor. Bunun teme nedeni ise ahşap malzemeden yapılmış olan malzemelerin ortamı daha sıcak tutuyor olması oluşturuyor. Böylelikle hem doğanın rengi olan kahverengi ev içine taşınıyor hem de sıcak bir mutfak ortamına sahip olunuyor.

Yaşam Alanınızı Genişletin

Aydınlık renkler kullanılması salon kış dekorasyonu açısından yardımcı fikirler verir. Kullanılan koltuk takımlarının normalden daha küçük olması gereklidir. Bu şekilde daha sıcak ve hoş bir ortam elde edilir. Kullanılan kolduk dekorasyonları genel olarak post kaplamalar olmalıdır. Bu şekilde daha sıcak bir ortam elde edilir.Kış Dekorasyonu

Şömine Dekorasyonu Kullanın

Kullanılan dekorasyonlar arasında en çok tercih edilenler arasında şömineler bulunuyor. Şömineler daha şirin ve sıcak bir ortamın yaratılmasına destek olur. Şömine kenarlarına yerleştirilen küçük ve gold renkten dekorasyonlar ile beraber bu sıcak alanın birazda şirin görünmesini sağlayabilirsiniz.

Post Halılar Kullanın

Kış aylarında en çok kullanılan dekorasyon aksesuarları arasında post halılarda bulunuyor. Özellikle ayı derisi şeklinde olan kaplamalı halılar ortama şirin bir hava katıyor. Küçük veya isteğe bağlı olarak orta boyda kışa dayanıklı olan kaktüslerin ev içerisinde beslenmesi de ayrı bir hoş hava yaratıyor. Kullanılan şamdan ve yemek masasının gold kaplama veya ahşap olması önemlidir.

Umarız “Kış Dekorasyonuna Hazırlık” adlı yazımızı beğendiniz. Ayrıca dilerseniz “Sokak Resim Sanatından En İyi 16 Kare” alanında diğer değerli dahilerimize de bakabilirsiniz.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler