Vahide Kıray

Vahide Kıray Biyografisi – Vahide Kıray Kimdir?

vahide kıray

Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist Vahide Kıray

Vahide Kıray, 2014 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Psikoloji (ingilizce) Bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi boyunca çeşitli psikoloji kongrelerinde ve seminerlerinde görev aldı. Aynı zamanda bir huzur evinde gönüllü psikolog olarak çalışmıştır.

Doğu Akdeniz Üniversitesinden mezun olduktan sonra 2014 yılında Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına kabul edildi. Tez çalışmasını “Cinsel işlev bozukluğu olan ve olmayan bireylerde, Psikolojik sağlamlık, öznel iyi oluş ve sosyal yaşam kalitesi” üzerine yaptığı araştırma ile bitirip uzmanlığını aldı. 2014 yılında danışan takibine başlamış olup, aynı sene içerisinde, İstanbul Fransız Lape Psikiyatri Hastanesinde stajını tamamladı.

2014 yılında Uygulayıcı Hipnoterapi eğitimini Prof. Dr. Mehmet Kerem Doksat’tan almıştır.

Yine aynı sene içerisinde, Prof.Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen depresyon ve kaygı bozuklukları ( panik bozukluk, Obsesif kompulsif Bozukluk, sosyal fobi, yaygın anksiyete bozukluğu) ve diğer pek çok bozuklukta etkin olarak “Kognitif ve Davranış Terapi” eğitimine başlamış olup şu an eğitiminin dördüncü senesinde ve 3. Son modül süpervizyon aşamasında 2018 yılı Haziran ayında süpervizyonunu tamamlamış olacaktır. Almış olduğu terapi eğitimi Avrupa Kognitif ve Davranış Terapileri derneği (EABCT) onaylıdır.

Ulusal ve uluslararası kongreleri takip etmektedir. Türk psikologlar derneği ile Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği üyesidir.

2016 yılında meslek hayatına bir süre Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışarak devam etmiş aynı zamanda özel bir psikiyatri kliniğinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Aynı sene içinde Dialektik ve Davranışçı Terapiworkshoplarına katılmıştır.

2018 yılı mart ayı içerisinde Dr. Joe Oliver’dan Kabul ve Adanmışlık Terapisine giriş eğitimine başlamıştır.

Şu an İstanbul Bağdat Caddesinde Uzm. Dr. Burak Toprak Psikiyatri& Psikoterapi Kliniğinde yetişkin, çocuk-ergen psikoterapisi ile birlikte yetişkin ve çocuklara yönelik test uygulamalarını sürdürmektedir.

Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist Vahide Kıray’ın yazmış olduğu tüm makalelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.