Travazol Krem

0
2875
Travazol Krem İle İlgili Her Şey
Travazol Krem İle İlgili Her Şey

Travazol krem, cildin üst tabakasındaki ciddi mantar rahatsızlıklarında enfeksiyon riskinin azalmasına ve mantarların yok edilmesine yarayan bir ilaçtır. Bu ilaç genellikle doktorlar tarafından kaşıntı, pişik, güneş yanığı, böcek ısırığı, arı sokması gibi durumlardan sonra önerilir. Makalenin devamını okuyarak travazol krem hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Travazol Krem Nedir?

Bu krem egzama, mantar, kızarıklık, kaşıntı gibi sağlık sorunlarında doktor tavsiyesi ile kullanılan bir ilaçtır. İlacın birden fazla yan etkisi olabilse de hastalıkların iyileşmesinde son derece etkilidir. Saman nezlesi veya astımı olan çocuklar da kullanabilir. Hastalığın çok fazla nüksettiği yerler: el, kol, bacak, vücut dış üreme organları, göğüs bölgesidir. Doktora danışılmadan kullanıldığında çeşitli yan etkiler ortaya çıkabilir.

Travazol Krem İle İlgili Her Şey
Travazol Krem İle İlgili Her Şey

Ne İşe Yarar?

Ter ve yağın fazla salgılandığı tüylü bölgelerde pullanma veya deri dökülmesi varsa, kızarıklık ve tahriş olunan bölgelerde yüzeye sürülerek günde iki defa uygulanır. Ayrıca el, ayak ve kol bölgesinde ortaya çıkan mantar tedavisinde de etkilidir. Ayrıca Travazol krem düzenli kullanıldığında iltihaplanmayı, kaşınma ve kızarıklığı büyük ölçüde en aza indirir.

Nasıl Kullanılır?

Travazol krem doktorun önerdiği şekilde, mantar veya kızarıklık gibi buna bağlı olan hastalıklı bölgeye günde iki kez uygulanarak kullanılır. Kullanım talimatı mutlaka okunmalı, enfeksiyon riskinin olabileceği bölgelere dikkatli sürülmelidir. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmalı ve güneş görmeyen bir yerde saklamalısınız. Tüm bunların yapılmadığı ortam hastalığın daha fazla artmasına sebebiyet verebilir.

Bu Kremin Faydaları Nelerdir?

Travazol krem birden fazla amaç için kullanılan bir kremdir. Bu amaçların içinde vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkan enfeksiyon ve mantarların azaltılması vardır. Pullanma, kepeklenme, deri dökülmesi, kaşıntı ve kızarıklık gibi olası durumların önüne geçerek bölgeyi temizler. Fakat uzun vadede kullanıldığında etkili olacaktır. Doktorunuzun önerdiği ölçüde ve zamanda tüketiniz.

Bu yazıyıda okumanızı tavsiye ederiz: Voltaren Kremin Faydaları Nelerdir?

Kimler Kullanmamalıdır?

Travazol kremin çeşitli kitlelere hitap edeceği kanısı doğrudur. Bilinmeyen hastalığa sahip olanlar, kullanması önerilmeyenler bu kremden uzak durmalıdır.

Şu haldeki kişiler kullanmamalı:

  • Hamile olanlar,
  • Emzirme halinde olanlar,
  • Araç ve makine kullanımı,
  • Çok küçük yaştaki çocuklar.

Bu ve benzeri durumlarda ilacın olası yan etkileri de göz önünde bulundurularak doktor tavsiyesine başvurulmalı. Eğer doktorunuzun önermediği bir durum içerisindeyseniz mutlaka kullanmamalısınız.

Travazol Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Bu krem son derece olumlu etkilere sahip olsa da gereğinden fazla kullanıldığında yan etkilere sebebiyet verebilir. Kullanmadan önce doktorunuza danışmalı, herhangi bir yan etki gördüğünüzde hastaneye başvurmalısınız. İlacı kullandığınızda nefes darlığı, üritker, yüzünüzde, dudak, dil veya boğazınızda şişlik meydana geldiyse uzman doktora görünmelisiniz.

Bu gibi durumlar başka bir hastalığın habercisi olabileceği gibi iyileşmenin süresinin uzatılması anlamına da gelecektir. Ayrıca özellikle de yüz bölgesinde iltihaplı bölgeye alkollü ıslak mendiller, saç boyası, saç kremi, tüy dökücü kremler ve fondöten, allık gibi kimyasalların kullanılmaması önerilir. Bu çeşitli hastalıkları meydana getirebileceği gibi var olan hastalığın daha da kötüleşmesini sağlayabilir.

Faydasının olacağını düşündüğünüz ama asit içeren limon, soda gibi çeşitli besinleri kullanmamanız gerekir. Ayak mantarı için kullanılıyorsa her daim kuru tutulması, pamuklu çoraplar giyilmesi, hava geçiren ayakkabıların giyilmesi son derece önemlidir. Doktor kontrolünde çeşitli öneriler dinlenmeli, bölgeyi korumaya yönelik davranışlar sergilenmelidir. Yüze uygulandığında göz temasından kaçınmalı, bakteri enfeksiyonunda ortaya çıkan deri hastalığında son derece nazik davranılmalıdır.

Travazol Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu krem hakkında internette çok fazla bilgi kirliliği olsa da bu makale sayesinde hepsini öğrenme fırsatı yakalayacaksınız. En çok bilinmesi gereken şeylerden biri ilacın kullanım şekline bağlı olarak düzelme görüldüğünde bırakılmamasıdır. Kullanım süresi bittiği zaman doktor kontrolünde bırakılabilir.

Diğer bir önemli husus ise uçuk veya çiçek hastalığı, roza, ağız çevresinde kızarıklık gibi durumlarda acilen doktora başvurmanız gerektiğidir. Birçok hastalığın tedavisi ancak fark edildiğinde ortaya çıktığı için herhangi bir yan etkisini görürseniz mutlaka uzman doktora gitmelisiniz. İlacı sürdüğünüz iltihaplı bölge kurursa 15 gün daha kullanmaya devam etmeli, tam olarak iyileşmeden ilacı bırakmamalısınız.

Mantar gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bu ilaç, hastalığın nüksetmemesi için o bölgeyi kuru ve temiz tutmak ile de alakalıdır. Bu sebeple kremi uyguladığınız bölge her daim kuru ve temiz kalmalı, çamaşırlarınızı sık sık değiştirmelisiniz. Diğer bir önemli husus da bebeklerde uzun süreli tedavi amaçlı kullanılmaması gerektiğidir. Ayrıca kıyafet olarak vücudunu saracak sıkı ve kalın kıyafetlerin kullanılmaması, uzun süre nemli kalmaması son derece önemlidir.

Travazol Krem İle İlgili Her Şey
Travazol Krem

Travazol Kremin Fiyatı Ne Kadardır?

Eczanelerde reçete ile satılan travazol krem’in fiyatı 103.41 TL dir. Hastalıklara karşı uzun süreli korunmayı amaçladığı gibi birçok farklı durumda da kullanılabilir. Cildin çeşitli yerlerindeki mantar tedavisinde kullanıldığı ve diğer ilaçlardan daha etkili olduğu için doktorunuzun ilk önereceği ilaçlardan biridir. Doktor kontrolünde gönül rahatlığıyla almanız tavsiye edilir.

Travazol krem günde iki kere enfeksiyonlu bölgeye uygulanır ve bu bölgeyi kuru ve temiz tutmaya özen gösterilmesi lazım. Çeşitli yan etkiler görüldüğünde ise uzman doktora başvurulması gerekir. Yiyecek ve içecek alındığında da kullanılabilir. Kullanılmadan önce ise mutlaka kullanma talimatı okunmalı, düzenli aralıklarla kullanılmalı ve düzeldiği sanılan bölgeye birkaç gün daha sürülmeye devam edilmelidir.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

YORUM YOK

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz