Seyhan Öztürk

Seyhan Öztürk Biyografisi – Seyhan Öztürk Kimdir?

Seyhan Öztürk

Mimar Seyhan Öztürk

Ben Mimar Seyhan Öztürk. 20 Nisan 1995 yılında İstanbul da doğdum.Lise eğitimini Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesinde tamamladım. Ardından 2013 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İngilizce Mimarlık bölümüne yerleştim. Eğitimim sürecinde bir çok tasarım yapma şansım oldu.

Peyzaj ve meydan tasarım projesi,villa projesi,kültür merkezi,kütüphane,sosyal toplu konut projesi,üniversite binası ve kentsel tasarım projelerini başarıyla bitirdim. Aynı zamanda ekip çalışmalarına katılıp bu çalışmaları başarıyla sonlandırdım. Röleve ve Restorasyon üzerine dersler alıp eski ve tarihi değere sahip olan Bursa Trilye deki yapıların ölçümlerine katıldım. Röleve,restorasyon ve restitüsyon çizimlerini tamamladım. Almış olduğum eğitimlerin arasında ise bir çok ileri modelleme teknikleri içeren programlarda mevcuttur.

Autocad,lumion,photosop,sketchup,archicad,4d max gibi bir çok bilgisayar uygulamasını aktif ve ileri düzeyde kullanmaktayım. 2018 Haziran ayında mezun oldum. Şuanki hedefim yüksek lisans ile eğitimimi dahada güçlendirmek. El çizimlerim ve bir çok eskizim mevcuttur. Tasarım aşamalarında proje geliştirmede el çizimini yoğun olarak kullanmaktayım. Mimar kimliğine sahip kişilerin her alanda bilgisi olduğu ve herşeyi yapabileceğini düşünüyorum. Bu yüzden kararımı hiç değiştirmedim. Şimdi ise “bu benim tasarımım ve bu benim yazım” demek için şansım var.Alanımda ilgili ve bilgili olduğum konuları yazıp bu platform altında yayınlamak isterim.

Mimar Seyhan Öztürk’ün yazmış olduğu tüm makalelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.