Ana Sayfa Kategoriler Dekorasyon Salon Dekorasyonunda Kitaplık Kullanımı

Salon Dekorasyonunda Kitaplık Kullanımı

0
835
Salon Dekorasyonunda Kitaplık Kullanımı

Ev dekorasyonuyla uyumlu kitaplık kullanımı, ortaya şık görüntüler çıkmasını sağlar. İşlevsel ve dekoratif açıdan ön plana çıkan salon dekorasyonunda kitaplık kullanımı, kör noktaların yaşam alanlarına dahil edilmesinde etkilidir. Büyük raf ya da kütüphane modelleri kullanılmadan kitap ve dergilerin düzenli durmasını sağlayacak yaratıcı çözümlerle yaşam alanları yeniden şekillenebilir.

TV Ünitesinde Raf İlavesi

Üzerinde televizyon konumlanan üniteler, kitapların düzenli bir şekilde istif edilmesine de yarar. Görsel açıdan uyumun yakalanabileceği uygulamada istenen kitabın el altında durması da sağlanır. Özellikle televizyonun duvara monte edilmesi halinde bu üniteler, kitap dolabı olarak değerlendirilebilir.

Geniş evlerde kullanılacak olan ayaklı raflar ise, farklı malzemelerden tercih edilebilir.

Kitaplığın yerleştirildiği alanın led  aydınlatma ürünleri, Siyah&beyaz fotoğrafları ve mini heykellerle zengin bir görünüm kazanması sağlanabilir.

Duvara boydan boya ve gömme olarak tasarlanacak kitaplıklar, belirlenen temaya uygun yerleşim imkânı sağlar. Kullanıldıkça daha işlevsel hale gelecek olan bu alan, çok yönlü kullanımıyla dikkat çeker.Salon Dekorasyonunda Kitaplık Kullanımı

Kapaklı Kitaplık Tasarımları

Eski ama değerli şifonyerler kitaplık olarak kullanılabilir. Yaşam alanlarında geleneksel çizgilerin bozulmadan korunmasını sağlayan bu fikir, küçük değişikliklerde evin her yerinde kullanılabilir. Kitaplıklar evlerin vazgeçilmez köşeleridir. Görsel açıdan büyük bir tatmin sağlayan üniteler, koleksiyonerlerin de tutkusudur.

Yaratıcı ve göz alıcı tasarımlara sahip kitaplık modelleri günümüzde sadece çocuk ya da çalışma odalarını değil, ortak yaşam alanlarını da etkiler. Aynı zamanda her bir dekoratif bir unsur olan kitaplar, ihtiyaca uygun raf seçimleriyle kişiye özel olarak tasarlanabilir. Dekorasyonun odak noktası olmaya aday olan parçalar, dikey ya da yatay olarak düzenlenebilir.

Boydan Boya Tabandan Tavana

Evin boş bir alanına ya da çatı katına kurulacak olan boydan boya tabandan tavana bir tasarım, tüm kitapların bir araya toplanması için kullanılabilir. Minimalist fikirlerden hoşlananların tercih edeceği, standart özelliklere sahip modeller, aynı evde yaşayanların bir arada keyifli zamanlar geçirmesine katkı sağlar.

Hayatın doğal akışı içinde, dekorasyon trendlerinden ilham alan ve ihtiyaca uygun olarak şekillenen modeller çağın estetik anlayışıyla da uyumlu olmalıdır. Sakinleştirici renk kombinleriyle desteklenecek olan salon dekorasyonunda kitaplık kullanımı samimi ve sıcak bir odak noktası oluşturabilir. Klasik dokulardan esinlenerek oluşturulacak modern alanlar, görkemli olduğu kadar da huzurlu mekânlar yaratır.Salon Dekorasyonunda Kitaplık

Dikkat Çekici Bir Atmosfer

Ana oturma ünitesinden bağımsız olmayan ve kalabalık bir katılımın sağlanacağı okuma aktivitelerinin merkezi olacak kitaplıklar salonda yer alabilir. İhtiyaca göre işlevsel bir separatör olarak kullanılabilecek kitaplıklar, enerjik ve dinamik bir tarzla da desteklenebilir. Çağdaş bir görünüm için sıra dışı motiflerle beslenecek olan detaylar, etkili bir dekorasyon ortaya çıkması için yeterlidir.

Salon formuna uygun olarak belirlenecek olan sınırlar, bağımsız bölümler yaratılması için de kullanılabilir. Dinlenme köşesi olarak düşünülen L koltukların hemen yanında yer alacak kitaplıklar, pencere kenarlarının da işlevsel bir şekilde kullanılmasını sağlar. Küçük salonlarda duvar ünitelerine kayacak tercihler büyük mekânlarda daha heybetli tasarımlarla desteklenebilir.

Yer Tasarrufu Sağlayan Yeni Nesil Tercihler

Ezber bozacak çözüm önerileriyle yer tasarrufu sağlayan yeni nesil tercihler, dinlenme odaklı olabilir. Bahçelerde kullanmaya alışık olduğumuz malzeme ve aksesuar seçimleriyle huzurun ve konforun adresi olacak salonlar, kitap sayfalarından mekâna akacak bilgilerle aydınlanabilir. İşlevsel olarak seçilecek salon dekorasyonunda kitaplık kullanımı odanın geometrisi ve mimarisine uygun olarak çizilebilir. Özel tasarıma sahip olan raf tasarımları az yer kaplarken görsel anlamda da pek çok avantajı bir arada barındırır.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

YORUM YOK

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz