Acun Ilıcalı Kimdir?

1310
acun ılıcalı kimdir

Son zamanlarda en çok yapılan araştırmalardan biri de Acun Ilıcalı kimdir? şeklinde yapılan araştırmalardır. 1969 yılında Edirne şehrinde dünyaya gelmiştir. Babasının ismi Ergün Ilıcalı, annesinin ismi ise İlknur Ilıcalıdır. Sadece bir abisi vardır ve ismi Ömer Cenker Ilıcalıdır. Babası müteahhit olan Ilıcalının annesi ise müdürdür. İlk ve orta öğretim yıllarında Edirne’de bulunan İstiklal Öğretim Okulu’nda eğitim hayatını sürdürdükten sonra da lise eğitimini İstanbul şehrinde almıştır.

İstanbul’daki Kadıköy Maarif Koleji bünyesinde eğitim gören Ilıcalı, üniversite eğitimine ise İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde devam etmiştir. 1988 yılı içinde Seda Ilıcalı ile evlilik hayatına adım atan Ilıcalı, Banu isimli kız çocuğuna sahip olmuştur. Kızı henüz 1 yaşını doldurmadan anne ve babası trafik kazasında kaybeden Ilıcalı, eşinden de boşanmıştır. 1995 yılında ticarete atılmaya karar veren ve kot satışı yapan bir dükkan açan Ilıcalı, istediği başarıyı elde edemedi.

Ticaret sektöründe istediğini bulamayan Ilıcalı, İlker Yasin ile karşılaştıktan sonra medya sektörüne atılmış ve başarı elde etmeye başlamıştır. Medya kariyerine başlayan Ilıcalı çeşitli programların yapımcılığını üstlenmiştir.

Acun Ilıcalının medya kariyerindeki işleri şu şekildedir;

  • Muhabir olarak başladığı kariyerine Acun Firarda isimli televizyon programını sunarak devam etmiştir.
  • 2005 yılında kendi firması olan Acun Medya’yı kurmuş ve Fear Factor ve Survivor gibi televizyon programlarını yapmaya başlamıştır.
  • Yeteneksizsiniz, Ütopya, O Ses Türkiye ve Masterchef Türkiye gibi birçok programın yapımcılığını yapan Ilıcalı, büyük başarılar elde etmiştir.
  • Kendi kurduğu Acun Medya şirketini her geçen yıl büyüten Ilıcalı, Türkiye’nin en çok kazanan isimlerinin arasında girmiştir. TV8 isimli televizyon kanalını da satın alan Ilıcalı, vergi rekortmenleri arasında bulunuyor.

Acun Ilıcalı Hayatı

Türkiye’nin en önemli yapımcıları arasında yer alan Acun Ilıcalı, medya sektöründeki işleriyle her dönem gündemde kalmaya devam etmiştir. Survivor isimli yapımıyla Türkiye’nin en çok izlenen programlarından birini yapmayı başaran Ilıcalının ilginç bir hayatı vardır. Acun Ilıcalı hayatı birçok kişi tarafından örnek alınabilecek bir hayat olarak dikkat çekiyor.

1990 yılında talihsiz bir trafik kazasında anne ve babasını kaybeden ünlü yapımcı, daha sonra eşinden de boşanmak durumunda kalmıştır. Aile hayatının olumsuz gitmesine rağmen pes etmeyen ve çeşitli işlere atılan Ilıcalının hayatındaki dönüm noktası ise medya sektörüne giriş yapmasıdır. Muhabirlikle başladığı kariyerine Türkiye’nin en önemli yapımcılarından biri olarak devam eden Ilıcalı, TV8 isimli kanalın sahibidir.

Acun Ilıcalı Kaç Yaşında?

Günümüzde en önemli kitle iletişim araçları arasında yer alan televizyon ve internet gibi mecralarda insanların karşısına çıkan bazı isimlerin hayatı merak ediliyor. Hayatı ve kaç yaşında olduğu merak edilen isimlerden olan Acun Ilıcalı hakkında birçok araştırma yapılıyor. Acun Ilıcalı kaç yaşında araştırmaları yapan birçok internet kullanıcısı bulunuyor. Ilıcalı, şu an da 51 yaşındadır.acun ılıcalı kimdir

İş Hayatı

Türkiye’deki en önemli televizyon yapımcılarından biri olan Acun Ilıcalı iş hayatıyla da merak edilen bir isimdir. Acun Ilıcalı iş hayatı, birçok kişinin merak ettiği ayrıntılarla doludur. Üniversite öğrenimini tamamlamayan ve 7 senenin sonunda okuduğu üniversiteyi bırakan Ilıcalı, ilk iş deneyimini ticaret sektöründe denemiştir. Dükkanında başarılı olamayan Ilıcalı daha sonra muhabirlik yapmaya başlamıştır.

Muhabirlik yapmasından sonra yükselmeye başlayan ve birçok programda görev almaya başlayan Ilıcalı, 2005 senesinde Acun Medya firmasını kurmuştur. Fear Factor ile devam eden televizyon programcılığı sektöründe Survivor, Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans gibi programlar ile zirveye yerleşmeye devam etmiştir. Son yıllarda TV8 kanalını satın aldıktan sonra kendi programlarını bu kanaldan yayınlamaya başlamıştır.

Aile Hayatı

1988 senesinde Seda Başbuğ ile başladığı aile hayatında çeşitli olaylar yaşayan Acun Ilıcalı aile hayatı içerisinde farklı eşlerinden çocuk sahibi olmuştur. İlk çocuğu Banu’dan sonra Yasemin ve Leyla isimli iki kızı daha olan Ilıcalı, ilk eşinden boşandıktan sonra 2003 yılında Zeynep Yılmaz ile dünya evine girmiştir. 2016 yılında bu eşinden de boşanan Ilıcalı, Şeyma Subaşı’yla dünya evine girmiş ve Melisa isimli bir kız çocuğu olmuştur. Son olarak 2018 yılında Şeyma Subaşı ile boşanan Ilıcalı, hayatına bekar olarak devam ediyor.

Umarız “Acun Ilıcalı Kimdir?” adlı makalemizi beğenerek okudunuz. Ayrıca dilerseniz diğer değerli iş adamları için bu kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz