Cuma, Aralık 1, 2023

Yemek Kartı Avantajları Nelerdir?

Firmalar bünyesinde birçok personel çalıştırır ve bu personellerin öğle yemekleri de firmalar tarafından karşılanır. Yemek kartı genellikle her firmanın kullanmış olduğu bir karttır. Yemek kartı sayesinde hem firmalar avantajlı seçeneklerden yararlanabilir hem de personeller bu konuda maddi açıdan bir sorun yaşamamış olur. Yemek kartı avantajları saymakla bitmez.

Yemek kartının birçok çeşidi bulunur. Genellikle firmaların anlaşmış olduğu bazı firmalar vardır ve bu firmaların yemek kartını kullanmış olursunuz. Her ayın başında otomatik olarak aylık yemek kartınız yüklenmiş olur. Genellikle birçok firma sadece hafta içi çalışma günlerini yatırmayı tercih eder. Bu nedenle çalışmadığınız günler de kesilmiş olur.

Yemek Kartı Nedir?

Yemek kartı kullanılan her firmanın personelleri için kartla alışveriş yapma imkanı sağlayan bir kart türüdür. Ülkemizde yemek kartı alanında hizmet veren birçok firma bulunuyor. Bazı firmalar ise yemek çeki vermeyi tercih eder. Her firma personellere yemek kartı verirken genellikle günlük belli limitte verir. Sadece hafta içini yatırarak personeller bu yemek kartını verir. Yemek kartları birçok yer de geçer. Sadece yemek yerlerinde değil aynı zaman da birçok markette de geçer.

Yemek Kartı Kullanmanın Avantajları

Kullanılan yemek kartlarının birçok avantajları bulunur. Firmalar SGK işçi primi, gelir vergisi ve damga vergisinden muaf olur. Özellikle şirketlerden muaf olma durumu olduğu için bu konuda birçok firma avantajlıdır. Yemek kartı personeller açısından da oldukça avantajlıdır. Öğlen yemeklerini kendi cebinden yemek yerine firmanın vermiş olduğu yemek kartları ile ödemektedirler. Birçok personel yemek kartından kalan tutarları market alışverişinde kullanmayı tercih eder.

Yemek Kartı Alanında Hizmet Veren Firmalar

Firmalar personellere yemek kartı vereceği zaman birçok firmanın yemek kartından yararlanabilir. Yemek kartı firmaları genellikle belli bir limit belirler ve firmalar da bu limit üzerinden yemek kartlarını personellerine verir. Ancak bu limiti arttırabilir. Yemek kartı alanında hizmet veren firmalar ise  multinet, setcard, sodexo, ticket, anadolupass ve metropol card’tır. Bu yemek kartlarına sahip olmak için firmalarla iletişime geçerek avantajlarından yararlanmak daha iyi olacaktır.

Yemek Kartı Kullanmanın Dezavantajları

Yemek kartı kullanmanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunur. Birçok yemek kartı her cafe ve restoran da geçerli olmayabiliyor. Her yemek kartı restoran da geçmediği zaman personellerin yemek yiyeceği alanlar da daralmış oluyor. Bu nedenle bazı firmalar da yemek kartı vermek yerine bazı restoranlarla anlaşarak personellere bu şekilde öğle yemeği vermeyi tercih ediyor.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler