Çarşamba, Nisan 24, 2024

Nihat Özdemir Kimdir?

Nihat Özdemir Türk bir iş adamı ve aynı zamanda bir spor yöneticisidir. Türkiye futbol federasyonunun ise şu anda başkanıdır. Nihat Özdemir Kimdir? adlı makalemizde tüm ayrıntıları sizlerle paylaşacağız.

Nihat Özdemir Hayatı

5 Nisan 1950 yılında Diyarbakır ilinde dünyaya gelmiştir. Özdemir bir iş adamı ve aynı zamanda da spor yöneticisi olarak tanınmaktadır. Evli ve aynı zamanda 2 çocuk babası olan Özdemir, Ankara’da Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık fakültesinden Makine Yüksek mezunu ünvanı ile öğrenimini tamamlamıştır.

İş adamı Özdemir iyi derecede İngilizce bilmektedir. İnşaat alanlarında, sanayi ve turizm alanlarında yatırımları mevcuttur. Ankara’nın Bilkent semtinde ikamet etmektedir. İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havaalanı’nın hissedarıdır. İş adamı Nihat Özdemir’in Limak isimli bir inşaat şirketi vardır.

Ünlü iş adamı Özdemir bu zamana kadar Fenerbahçe ve Ankaragücü takımlarında idari görevlerde yer almıştır. Özdemir 1 Haziran 2019 tarihinde tek bir aday olarak girmiş olduğu TFF başkanlık seçimlerinde toplamda 179 oy almıştır. Bunun sonucunda ise fedarasyonun 42. Başkanı olmuştur.

2017 yılında Forbes Türkiye tarafından hazırlanan en Zengin 100 Türk listesinde ünlü iş adamı Nihat Özdemir’de yer almaktadır. Ünlü iş adamı Özdemir Forbes Türkiye tarafından hazırlanan bu listede toplam serveti 1.6 milyar Dolar ile en zengin 100 Türk arsında 14. sırada yerini almıştır.

Ünlü iş adamı Özdemir Türkiye’de bulunan en zengin iş adamları arasında yer almaktadır. Servetiyle çok konuşulan ünlü iş adamı Özdemir, bulunduğu faaliyeler ve spor yöneticiliği ile yaptığı başkanlıklar ve faaliyetlerle de çok bilinmektedir.

Özdemir Kaç Yaşında?

Ünlü iş adamı olan Nihat Özdemir 5 Nisan 1950 tarihinde Diyarbakır şehrinde hayta gözlerini açmıştır. Şu anda 70 yaşında olan iş adamı Nihat Özdemir, evli ve iki çocuk babasıdır. Şu anda Ankara ilimizin Bilkent semtinde semtinde ailesi ile birlikte ikamet etmektedir.

Nihat Özdemir İş Hayatı

Özdemir bir iş adamıdır. Bunun yanı sıra spor yöneticisi olarak da çeşitli görevlerde bulunmuştur. Türkiye Futbol fedarasyonuna 1 Haziran 2019 tarihinde tek bir başkan adayı olarak katılmış ve bunun sonucunda 179 oy alarak Türkiye Futbol Fedarasyonu’nun 42. Başkanı olmuştur.

Şu anki Türkiye Futbol Fedarasyonu’nun Başkanıdır. Ankara’da bulunan Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlik fakültesinden makine yüksek mezunu ünvanı ile eğitimini bitirdikten sonra inşaat ve aynı zamanda sanayi, turizm sektörlerine yatırımlar yapmıştır. Ünlü İş adamı Nihat Özdemir’in Limak isimli bir İnşaat şirketi bulunmaktadır. Özdemir’in İş Hayatında bulunduğu faaliyetleri sıralayacak olursak;

  • Türkiye Futbol Federasyonu Başkanıdır.
  • Limak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanıdır.
  • Sabiha Gökçen Havaalanı’nın Hissedarıdır.
  • Ankaragücü ve Fenerbahçe spor takımlarında idari görevlerde yer almıştır.
  • Fenerbahçe spor klubünün eski ikinci başkanıdır.
  • Türkiye Müttehhitler Birliği’nin bir zamanlar başkanlığını yapmıştır.

Nihat Özdemir Aile Hayatı

Ünlü iş adamı ve spor yöneticisi olan aynı zamanda büyük bir servetin sahibi olan Nihat Özdemir evli ve aynı zamanda iki çocuk babasıdır. Ünlü iş adamı Nihat Özdemir’in eşi Gülseren Özdemir, çocukları ise Batuhan Özdemir ve Ebru Özdemir’dir.

Kardeşleri, Bahattin Özdemir ve Ahmet Özdemir’dir. Limak holdingin yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda Sabiha Gökçen Havaalanı’nın sahibi olan Nihat Özdemir, Türkiye’nin önde gelen zengin iş adamları arasında yer almaktadır, net serveti 2020 yılı itibariyle 1.8 milyar dolardır. Özdemir, Şu anda Ankara şehrinin Bilkent semtinde ikamet etmektedir.

Umarım “Nihat Özdemir Kimdir?” adlı yazımızı beğendiniz. Ayrıca dilerseniz, “İş İnsanları” alanında kendini ispatlamış diğer değerli dahilere de bakabilirsiniz.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Bilgi Kılavuzu
Bilgi Kılavuzu
Bilgi Paylaşımı ve Faydalı Bilgiler Sitesi. Türkiye'nin Bilgi Kılavuzu.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler