Natal Astroloji ile Çocuk Burçları

Çocuk burçları yetişkinlerde bulunan burçlar gibi 12 tanedir. Bu burçlar yetişkinlerin sahip olduğu burçlarla aynı ismi ve aynı tarihleri taşıyan burçlardır. Ancak çocuk burcu olarak incelendiklerinde çocukların taşıyabilecekleri özelliklere sahiptirler.

Koç Çocukları

Koç burcuna sahip olan çocuklar 21 Mart-20 Nisan tarihleri arasında doğan çocuklardır. Bu çocuklar istekleri konusunda kararlı ve mücadeleci çocuklardır. Ayrıca koç burcunu taşıyan çocuklar inatçıdırlar. Konuşmayı ve yürümeyi hızlı öğrenirler. Koç burcu çocuklarının taşıdığı özellikler arasında sabırsızlık ta vardır.

Boğa Çocukları

Boğa burcuna sahip olan çocuklar 21 Nisan-20 Mayıs tarihlerinde doğarlar. Boğa çocukları genellikle sakin ve huzurlu çocuklar olurlar. Ancak bazı çocuklarda inatçılıkta görülebilir. Erkek çocuklar genellikle yaramazken kız çocuklar daha sakin ve düzenli çocuklardır. Zorla bir iş yaptırılması zor olan çocuklardır.

İkizler Çocukları

İkizler çocukları 21 Mayıs-21 Haziran aralığında doğarlar. Bu çocukların hafızası kuvvetlidir. Genellikle hareketli çocuklardır. Bu sebeple ebeveynlerini yorarlar. Zeki çocuklardır ve bu özellikleri sayesinde çabuk öğrenirler. Ayrıca İkizler burcu çocuklarının hayal güçleri gelişmiştir.

Yengeç Çocukları

22 Haziran-22 Temmuz aralığında dünyaya gelen çocuklar yengeç burcu çocuklarıdır. Bu çocukların en önemli özelliği duygusallıktır. Ayrıca yengeç çocuklarının huyları sıklıkla değişir. Bu burca sahip olan çocukların kendilerini en mutlu hissettiği yer kendi evleridir.

Aslan Çocukları

Aslan burcu çocukları 23 Temmuz-23 Ağustos tarihlerinde dünyaya gelirler. Bu burçtaki çocuklar ilgiyi çok severler. Bu sebeple ilgi görecek hareketler yaparlar. Ayrıca aslan burcuna sahip olan çocuklar sıcak kanlıdırlar. Bunun dışında cesareti yüksek olan çocuklardandır.

Başak Çocukları

24 Ağustos ile 23 Eylül arasında dünyaya gelen çocuklardır. Başak burcu çocuklarının en yaygın bilinen özellikleri şunlardır;

  • Başak burcu çocukları titiz çocuklardır.
  • Gelişmiş el becerilerine sahiptirler.
  • Eleştirmeyi severler.
  • En önemli özellikleri arasında mükemmeliyetçilik vardır.

Başak burcunda çocuk sahibi olan ebeveynlerin çocuklarının bu özelliklerine dikkat etmeleri gerekir. Ayrıca çocuklara her şeyin kusursuz olmayacağının anlatılması gerekir.

Terazi Çocukları

Terazi çocukları 24 Eylül-23 Ekim tarihlerinde doğmuş olan çocuklardır. Bu burca sahip olan çocuklar çok kararsızdır. Acele edilmesi durumlarında kararsızlıkları daha da artar. Terazi çocukları haksızlığı sevmeyen çocuklardır bu sebeple küçük yaşlarında haksızlığa karşı çıkarlar.

Akrep Çocukları

Akrep burcunu taşıyan çocuklar 24 Ekim-22 Kasım doğumlu olan çocuklardır. Akrep burcu çocuğu zekidir. Bu sebeple her şeyi kolay kavrama özellikleri vardır. Bu çocukların alaycılıkları fazladır. Ayrıca istediklerini elde edemediklerinde çok çabuk öfkelenebilmektedirler.

Yay Çocukları

23 Kasım-21 Aralık tarihlerinde doğan çocukların burcu Yay’dır. Bu çocuklar neşeli olurlar. Ayrıca çok hareketlidirler. Yalnız kalmayı sevmezler bu sebeple de çok sık ve kolay arkadaş edinirler. Ayrıca yay çocuklarının merak duygusu fazla gelişmiştir.

Oğlak Çocukları

Oğlak burcu çocukları 22 Aralık-20 Ocak doğumlu olan çocuklardır. Bu çocuklar genellikle sakindir ancak birisi üzerlerine fazla gittiğinden hırçınlaşabilirler. Ayrıca bu çocuklar inatçı olurlar.

Kova Çocukları

21 Ocak-19 Şubat arasında dünyaya gelen çocuklar kova burcundadırlar. Kova burcu çocuklar meraklıdırlar. Özellikle bilimsel konulara ilgi gösterirler. Kolay şekilde arkadaş edinebilirler. Sorgulayıcı özellikleri yüksektir.

Balık Çocukları

Balık burcuna sahip olan çocuklar 20 Şubat- 20 Mart tarihlerinde dünyaya gelirler. Bu burçtaki çocuklar sık ağlayan çocuklardır. Bu özellikleri naif ruha sahip olmaları sebebiyledir. Ayrıca balık çocukları ailelerine bağlıdırlar. Değişken ruh haline sahip olan çocuklardır.

 

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Yorum yapın