Ana Sayfa Dahiler İş İnsanları Sadettin Saran Kimdir?

Sadettin Saran Kimdir?

0
3548
sadettin saran

Son dönemlerde magazin gündeminde sıklıkla yer alan Sadettin Saran kimdir? internet ortamında sıklıkla aranır. Sadettin Saran’ın kim olduğu, iş ve özel hayatı hakkındaki bilgiler şöyledir;

Sadettin Saran’ın Hayatı

Sadettin Saran’ın hayatı Amerika’da başlamıştır. Tam adı Steve Sadettin Saran olan iş adamı Amerikan anne ile Türk babanın 4 çocuğundan birisidir. Kentucky doğumlu olup 2 yaşındayken ailesiyle birlikte Ankara’ya gelir. Saran çocukluğunda oldukça hiperaktif bir çocuktur. Liseyi Ankara’da bitiren Saran daha sonra üniversite eğitimi için Amerika’ya giderek makine mühendisliği alanında eğitim alır.

Ailesinden maddi yardım almayan Saran eğitimini çalışıp para kazanarak tamamlar. Aynı zamanda mezun olduğu Kentucky üniversitesinde master eğitimi alır. Eğitimi sonrasında 1988 yılında Türkiye’ye dönüş yapar.

Sadettin Saran Kaç Yaşında

Spor ve iş dünyasının tanınan isimlerinden olan Sadettin Saran 1964 doğumludur. Dolayısıyla da 2020 yılı itibariyle 56 yaşındadır. Saran 1.93 cm boyuna sahiptir. Yüzme sporuyla ilgilenen Sadettin Saran spor bursu kazanarak Kentucky Üniversitesi’ne gider.

Üniversite döneminde yüzme takımı kaptanlığı yapar ve iki yıl en değerli sporcu olarak ödüllendirilir. Aynı zamanda Türkiye’de 1984 ve 1985 yıllarında yüzme takımı kaptanlığı yapar ve yüzme rekorları kırar. Yüzmeyi bırakmayan Saran 2011 yılında tekrar yüzme müsabakalarına katılır ve kendi yüzme rekorunu kırar.

Son olarak 2014 yılında düzenlenen Master Yaz Yüzme Şampiyonası’na katılarak 50 mt kelebek kategorisinde rekor kırarak şampiyon olur. Sadettin Saran bu yarışma da 1000 sporcuyla yarışır. Saran ayrıca futbolla da ilgilenir. Koyu bir Fenerbahçeli’dir. Bu sebeple bir dönem Aziz Yıldırım’a yardımcı olmak amacıyla Fenerbahçe’de çalışır. Kulüp başkanlığına aday olmak istemiş ancak olamamıştır.Sadettin Saran

İş Hayatı

Sadettin Saran’ın iş hayatı oldukça aktiftir. Yaptığı işler ise şunlardır;

  • Can kurtaranlık
  • garsonluk
  • Matematik dersi
  • Amerikan’ın Arkansas eyaletinde bulunan Ensco Environmental Service şirketinde proje destek mühendisliği
  • Devlet memurluğu
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı dış ilişkiler danışmanlığı
  • 1989 yılında Saran İnternational şirketi kuruculuğu ve genel müdürlüğü
  • 1990 ve 1995 yılları arasında Martin Marietta’nın Ankara’da bulunan şubesi genel müdürlüğü
  • 1995 yılı itibariyle Saran Holding adına aktif çalışmalar

Saran Holding günümüzde büyük oranda spor yayıncılığı yapar. Saran’ın Saran Holding dışında Slow Time, Radyosport, Radyo Müzik, Radyo Trafik ve Stantspor Tv isimli kuruluşları vardır.

Aile Hayatı

Sadettin Saran Kırklarelili Özbek Saran ile Amerikalı Geraldine’nin en büyük çocuğudur. Sinan, Sadun ve Kenan isimli üç erkek kardeşi vardır. İki evlilik yapar, bu evliliklerden ilkini Aycan Ateş’le yapar ve bu evlilik 2005 yılında sona erer. Saran’ın bu evlilikten 1997 yılında doğan Lal isminde bir kızı vardır. Ayrıca Saran’ın Beliz isminde bir kızı daha vardır.

İkinci evliliğini diş doktoru olan Emek Külür ile 2012 yılında bir evlilik yapmış ve bu evlilikte 2017 yılında sona erer. Aile hayatı dışında yaşadığı aşlar sebebiyle magazin gündemini meşgul eden kişilerden olur. Sanatçı Hülya Avşar ile 4 yıl aşk yaşar ve bu aşk 2010 yılında sona erer. Sadettin Saran evlenip boşanmasının sonrasında ise Mustafa Sandal’ın eski eşi Emina Yahoviç’le yaşadığı aşkla gündemde uzun süre rol alır.

Ayrıca yardımsever kişiliği ile de bilinir. Annesi, babası, babaannesi ve kızı adına yaptırmış olduğu okullar vardır. Aynı zamanda doğu illerinde kurduğu spor tesisleriyle sporun canlanması için çaba harcar. Ayrıca Kırklareli’de yaşayan zor durumda olan çocukların sünnet olmalarına aracı olmaktadır.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

YORUM YOK

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz