Mutluluk İçerisinde Bir Aşk Yaşamanın Sırları Nelerdir?

Mutluluk İçerisinde Bir Aşk Yaşamanın Sırları Nelerdir?

Tehlike sinyalleriyle çalkantıda olan, sorun sinyalleri veren ilişkinizdeki problemleri çözmek sanıldığı kadar zor değildir.

blank

Var olan soru işaretlerini ortadan kaldırmak, aklımızda yer alan pek çok sorunun cevabını aramak ve çözüm odaklı yaklaşmak olumlu sonuçları beraberinde getirir. Aksi takdirde sağlıklı bir ilişki beklemek yersizdir.

Günümüzde var olan olumsuz örnekler aşkın, insanı mahveden sonuçlara yol açtığını göstermiyor elbette. Mutlu ve sağlıklı bir aile kurmak sanıldığı kadar zor değil..

Öncelikle ön yargılarınızdan kurtularak, başınıza gelen o olumsuz ilişkilerinizden sıyrılıp, eski defterleri ortadan kaldırıp, en ufak sıkıntı karşısında büyük tepkiler göstermenizin size hiçbir yarar sağlamayacağını bilmenizde fayda var. Bu durumun size hiçbir şey katmayacağı gerçeği ile yüzleşmek ilk adımınız olmalıdır.

blank

İkinci adımda, başınıza gelen kötü anıları silmek ve aklınızda fazlaca yer kaplayan şeyleri değiştirmek için bu zamana kadar neler yaptığınızı düşünün. Peki, bir şeyleri değiştirmek için ne kadar çaba sarf ettiğinizi de düşünün. Tüm bu sorulara samimi bir şekilde cevap verdiğiniz zaman, başkaları için gösterdiğiniz iyi niyeti kendinizden esirgemiş olduğunuzu fark edeceksiniz.

O halde, doğru ilişkiyi hala bulamamış olmanızda ve önceki ilişkilerinizin de kabusa dönmesinde sizin, ne kadar katkınız olduğunu sorgulamanızı isterim.

blank

Elde ettiğiniz verilerin sonucunda birçok çift ilişkisinde ön yargılarından kurtulamadığı için bu mutsuzluk girdabına giriyor, ya bu girdabın içinde yaşamaya devam ediyor ya da bu ilişkiyi inceldiği yerden koparıyor.

blank

Kişi, dengeyi kuramadığından aşkı suçlamaya başlıyor. Ve siz aşkı hala bulamayanlar arasındaysanız büyük ihtimal bu çoğunluğun içinde yer almaktasınız demektir.

Ön yargılarınızdan kurtulmak, mutsuz deneyimlerinizi unutmak, ilişkilerinizde yaptığınız genellemelerden sıyrılmak, var olan bakış açınızı temelden değiştirmeye kendinizi alıştırdığınız da mutlu bir aşk için hazırsınız demektir…

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

2 YORUMLAR

  1. Yazınızı okudum. Ancak yazı içinde okurken bir soru geldi aklıma ” Doğru ilişki olmadığını anladın zaman” diye bir kelime geçiyor. Doğru ilişki olup olmadığını anlamak için ne kadar süre gerekir insana..

    • blank Uzm Psikolog Aslıhan Bereketoğlu

      Merhabalar, herkesin farklı kriterleri vardır, partnerinizin size uygun olup olmadığını bilmeniz için size sunduğu işaretleri, ilişkinizdeki belirleyicileri takip etmeniz size yeterli süreyi gösterecektir, sevgiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz