Kamil Demirkan

Kamil Demirkan Biyografisi – Kamil Demirkan Kimdir?

kamil demirkan

Yüzme Eğitmeni Kamil Demirkan

1992 İstanbul Üsküdar  doğumluyum. Çocukluk yıllarından beri spor ile sürekli iç içeyim. 5 yaşında yüzme ile tanıştım. Çeşitli kulüplerde yüzdüm. Farklı şampiyonalarda barajları geçme başarısı gerçekleştirdim. Sonrasında tenis ile tanıştım. Tenisimi de bir hayli  geliştirdim. İlerleyen yıllarda hemen hemen her erkek çocuğunun yaptığı gibi futbola verdim kendimi. İstanbul Anadolu yakasında farklı kulüplerde genç takımda 2.amatör, 1.amatör ve süper amatör liglerinde futbol oynadım. Bu arada kuzenimin vasıtasıyla bilek güreşine merak sardım. Milli bilek güreşi sporcusu olan kuzenim beni kulübüyle tanıştırdı. İstanbul şampiyonasında sol kol şampiyonluğum ve sağ kol 2.liğim oldu. Akabinde Türkiye şampiyonasında 55 kg. Türkiye ikinciliği elde ettim.

İlkokul lise ve üniversiteyi İstanbul’da okudum.

Haliç üniversitesi beden eğitimi spor yüksek okulu antrenörlük bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra Eskişehir Osmangazi üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi aldım.

Okulu kazandığım ilk yılda Galatasaray Ergün Gürsoy olimpik Yüzme havuzunda stajyer olarak çalışmaya başladım. Kulübümün de destek vermesi ile 1.kademe yüzme antrenörlüğü 2 yıl sonrasında ise 2.kademe antrenörlük belgesini aldım. Yüzme camiasında az çok tanındıktan sonra coliseum sportif yaşam kulübünde tenis eğitmenliği yaptım. 3.kademe tenis antrenörlük belgesini aldım. Okulumu devam ettirirken aynı zamanda hem çalıştım hem de çeşitli seminerlere katılıp sertifikalara sahip oldum. Bunlardan başlıca olanları tenis hakemliği can kurtaran brövesi su altı dalış.

Sporcu kimliğim dışında antrenörlük kariyerimde tekerlekli sandalye milli takımına iki tane sporcu yetiştirdim. 8-10 yaş yüzme takımlarında sporcularıma a barajı ve b barajını geçmelerini sağladım.

Şuanda ise Essporto spor kulübünde yüzme eğitmenliği ve koordinatörlük yapmaktayım.

Hobilerim; kitap okumak ve branşlarım hakkında araştırma yapmak, puzzle yapmak, olabildiğince spor müsabakaları izlemek, sinema ve tiyatro.

Paylaştığım bilgiler umarım işinize yarar ve beni severek okursunuz.

Yüzme Eğitmeni Kamil Demirkan’ın yazmış olduğu tüm makalelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.