Çarşamba, Nisan 24, 2024

İzmir Ceza Avukatı Ramazan Sertan Safsöz Kimdir?

Safsöz Hukuk Bürosu kurucusu Avukat Ramazan Sertan Safsöz aslen Gaziantepli olup 2011 yılından beri İzmir ilinde faaliyet göstermektedir. Asıl alanı ağır ceza avukatlığı olsa da; ticaret hukuku, icra hukuku, idare hukuku, gayrimenkul hukuku ve aile hukukundan doğan uyuşmazlıklarda da bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Avukat Ramazan Sertan Safsöz

Kurucu olarak Safsöz Hukuk Bürosunu kendi cümleleriyle şöyle tanımlıyor: “İzmir ve çevre illerde, hukukun her alanında etkin ve pratik avukatlık hizmeti.” Hukukun her alanı gibi iddialı bir cümlenin altında yatan sebebin ise büronun portföyünde yer alan geniş avukat ve danışman kadrosu olması muhtemel.

İzmir ili Çankaya ilçesinde yer alan Safsöz Hukuk Bürosu gerçekten de 5 avukat, 2 stajyer avukat ve 3 ticari danışmandan oluşuyor. Büro kadrosunun büyük çoğunluğunun aile üyelerinden oluşması da iş prensiplerini ve kolektif çalışma anlayışını perçinliyor. Özetle, hukukun hangi alanından doğarsa doğsun, Safsöz Hukuk Bürosunda alanında yetkin bir avukat bulmak mümkün.

Avukat Ramazan Sertan Safsöz için İzmir’in de ayrı ve özel bir yeri var. Zira üniversite eğitimi için geldiği şehirden bir türlü kopamayışı da bu sebepten. İzmir’in uluslararası platformlarda tanıtımı ve reklamı amaçlı çok sayıda projede de yer alan kurucu avukat, İzmir’in hala dünyada hak ettiği ilgiyi görmediği fikrinde.

Müvekkilleri ile avukatlık hizmetinin ötesine taşan ilişkiler kurduğu bilinen Avukat Ramazan Sertan Safsöz, bu durumu ise şöyle açıklıyor: “Bizler insanların hayatlarına dokunuyoruz. Çoğu zaman kaderlerini bize emanet ediyorlar. Bu temelde kurulan ilişkilerin profesyonel düzeyde sürdürülebilmesi mümkün değil. Çoğu zaman abi / kardeş ilişkisi kaçınılmaz.” Gerçekten de avukatlığın, özellikle ceza avukatlığının; bir vekil – müvekkil ilişkisi olduğu düşünüldüğünde üst düzey bir güven ilişkisinin kaçınılmaz olduğu ve profesyonelliği aşan duygusal bir bağın kurulması söz konusudur. Bu bağı kurabildiğiniz düzeyde güven ilişkisini tesis edebilmiş oluyoruz.

Hukuka güven endeksinin günbegün azalmasını ise şöyle açıklıyor: “Sorun kanunlarımızda ya da hakimlerimizde değil. Sorun iş yükünde ve bu iş yükünü kaldırabilecek yeterli yer ve personelin olmamasında. Bu eksiklik giderildiğinde, vatandaşlar da dosyalarına gerekli ilginin gösterildiğini düşünecek. Dolayısı ile otomatik olarak hukuka güven artacaktır.” Kurucu avukatın bu konudaki iyimserliğini de hiç yitirmemesini ümit ediyoruz. İzmir Ceza Avukatı Ramazan Sertan Safsöz’e verdiği yanıtlar için teşekkürler.

Daha fazla bilgi: Safsöz Hukuk Bürosu

 

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler