Ana Sayfa Kategoriler İlginç Bilgiler İnsan Vücudu Hakkında 7 İlginç Bilgi

İnsan Vücudu Hakkında 7 İlginç Bilgi

3
1325
İnsan vücudu hakkında 7 ilginç bilgi

İnsan vücudu mekanizması o kadar mükemmel bir seviyedeki bazen farkında olmadan kendi kendini iyileştirip yenileyebiliyor. Hava durumunu tahmin etmekte de iyi sayılırız.

1. Ciddi bir şekilde üşümeye başladığınızda bir süreliğine gözleriniz kararıp geçici bir şekilde kör olabilirsiniz.İnsan vücudu hakkında 7 ilginç bilgi Hipotermia başladığı esnada gözlerinizdeki kan damarları enerjinizi korumak ve daha çok zarar görmemesi için kan damarlarınız sıkışır. Gözler aslında insanın birçok duygusunu(mutlu, üzgün) istemeden de olsa ifade eder. Sevdiğiniz bir insanı gördüğünüzde gözleriniz büyür ve bunu net bir şekilde ifade etmeniz çok kolaydır.

2. Deri değiştirmekte bizlerde varız kuruyan ve işe yaramayan derilerimizi zamanla farkında olmadan yenileriz.

Ayak deri soyulması

3. Migren hastaları da hava tahmininde başarılıdırlar. Havadaki değişim beyinde serotonin salgılanmasına sebep olur. Birçok fırtınan ya da yağmurun yağabileceğini gerek atmosferden ger ise ısıdan tahminlerde bulunabiliyoruz.

4. Koku alma duyumuz adalet terazisi gibi net doğru bir şekilde çalışır. Bazen çok sevdiğiniz insanların kokusunu aldığınızda hatırların gözümüzün önünde canlanmasını sebebi; beynimizde duygularımızı, hatırlarımız ve koku aldığımız bölümlerin hepsi aynı yerdedir.

İnsan vücudu hakkında 7 ilginç bilgi

5. Hayatınız tehlikedeyse sinir sisteminiz devreye girer ve adrenalin hat sefaya çıkar. Kalp atış hızınız ve solunum artar. Yemeden içmeden kesilir gözleriniz büyür. Vücudun bu denli bu duruma gelmesinin sebebi ise tüm kaslarınızın ciddi güçlü bir orana ulaşması ve kasılmasını sağlamasıdır.

6. Sağ kulak konuşmaları kelimeleri takip etme konusunda dahiyanedir. Sol kulak ise sesleri duyma konusunda üstattır. Karşınızdaki konuşurken ses oranı ciddi bir yüksekliğe sahipse sağ kulağınız olduğu tarafa dönüp dinlemeniz kelimeleri takip etme konusunda daha anlaşılır ve daha doğru bir şekilde anlamanıza faydası olur. Sesin az olduğu yerde ise sol kulağınızın olduğu yönü çevirip sol kulağınız verirseniz daha net bir şekilde duyabilirsiniz.

İnsan vücudu hakkında 7 ilginç bilgi

İnsan vücudu şuana kadar kurulan tüm sistemlerden, tüm mekanizmalardan daha doğru bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Bazı gelen dışarıdan tehlikeleri sezme ve karşı tarafa uyarı sağlayabilecek reflekslerede sahibiz. Aslında bilinçli olarak fark edemediğimiz nasıl önleyebileceğimizi bilmediğimiz bir çok olay oluşuyor ve bu olayların bilinçli bir şekilde önleyemesek yada dengeyi kuramasak bile vücudumuz bu dengeyi çok doğru bir şekilde kuruyor.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

3 YORUMLAR

  1. Sağ kulağımla test ettim, cidden kelimeleri hedefmiş gibi yakalıyor.

  2. Mücahide Zeytin

    Mantıklı ve gerçekliği kanıtlanmış çok güzel tebrikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz