Ana Sayfa Dahiler İş İnsanları Hacı Sabancı Kimdir?

Hacı Sabancı Kimdir?

0
2419
hacı sabancı

Sabancı ailesinin en genç üyeleri arasında olan başarılı iş insanı Hacı Sabancı Kimdir? Köklü bir aile yapısına sahip olan Sabancı ailesinin, ikinci kuşağında yetişen Hacı Sabancı; Hacı Ömer ve Arzu Sabancı’nın ilk çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Günümüzde başarılı bir iş insanı olmasının yanı sıra, yardım severliği ile tanınmaktadır. Uluslararası İş ve Yönetim Derneği tarafından ticaret alanında Balkanlar’ın En İyi Yöneticisi unvanını almıştır.

Hacı Sabancı’nın Hayatı

1987 yılında İstanbul’da doğan Sabancı, öğrenim hayatının bir kısmını İstanbul Saint-Benoit Fransız Lisesi’ni tamamlamış, öğrenimine Boston TUFTS University ile devam etmiştir. Aldığı ekonomi eğitimini hayatına uyarlamış ve başarılı bir ivme yakalamıştır.

Üniversite eğitimi sonrası, Londra City University Denizcilik ve Finans programı ile master yapmıştır. 2004-2007 tarihleri arasında TUSİAD başkanlığı yapmıştır. Üyeliği ise 2009 yılından itibaren devam etmektedir.

Sabancı Kaç Yaşında

33 yaşında olup İstanbul doğumludur. Koyu Beşiktaş taraftarı olan Sabancı, Beşiktaş Kongre üyesidir. Babası Hacı Ömer Sabancı; Sabancı Holding’in kurucusudur. 1998 yılında vefat eden Hacı Ömer Sabancı; ardında çocuklarına oldukça başarılı bir iş alanı bırakmıştır.

Hacı Sabancı’nın İş Hayatı

Hacı Sabancı; Marinsa Denizcilik ve Hayat Tekstil şirketi Yönetim Kurulu üyesi olup, aynı zamanda Densa Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor. Eğitimlerini ve iş dünyasına dair kazanımlarını aktif olarak devam ettiren Hacı Sabancı’nın kişisel serveti 750 milyon Türk lirası olarak tahin edilmektedir. Her yıl yatırımlarını artıran ve iş hayatında başarısını sürdüren Sabancı, sahip olduğu lüks yaşamı dışında hayırseverliği ile biliniyor.

Hacı Sabancı’nın Aile Hayatı

Sabancı; 3-0 hayata önde başladığını belirten ve Sabancı ailesinin üyesi olmaktan mutluluk duyduğunu her fırsatta dile getiriyor. Özel yaşamıyla da merak edilen iş insanının yaşadığı yalı, aile ilişkileri ve her adımı merak konusu.

Yeniköy’de kendisine ait bir yalıda oturan Hacı Sabancı’nın, 22 odalı bu evi ailesi tarafından 2009 yılında 59 milyon Türk lirasına satın alınmıştır. Sabancı ailesine ait toplamda 20 yalı olduğu biliniyor. Aile hayatında son derece saygılı ve fikir alışverişi içerisinde bulunan Hacı Sabancı, sahip olduğu servetinin aksine oldukça mütevazi bir kişiliğe sahiptir.

Sosyal yaşantısına önem veren ve özel hayatıyla gündemde olan Hacı Sabancı, gündelik yaşamında sanata düşkünlüğünü babası sayesinde keşfettiğini belirtiyor. Çağdaş sanat ile babasının oluşturduğu koleksiyonlar sayesinde tanışan Hacı Sabancı, ailesinin sanata verdiği değeri benimsemiştir.

Seyahat etmeyi çok seven ve sıklıkla bu hobisine vakit ayırmaya çalışan Hacı Sabancı’nın henüz görmediği bazı ülkeler var. Özellikle Avustralya ve Yeni Zelenda’yı görmek istediğini belirten Sabancı, İtalya’da yaşadığı anıları ise suç oranı yüksek ülke olarak betimliyor.

130 kilodan 5 yıl içerisinde 79 kiloya inmeyi başararak Hacı Sabancı için gittiği her ülkede farklı lezzetler tatmak bir tutku. Sinema ve müziğin tutkusu olduğunu dile getiren Hacı Sabancı, daha fazla kitap okumaya yönelmek istediğini belirtiyor. Sosyal medyanın zaman kaybı olduğunu dile getiren Sabancı, keşfe dair her şeye tutkulu.

Kötü özelliklerinin başında ise hız tutkusu geliyor. Yeni yerler keşfetmek, yeniliklere açık olmak ve sosyal yaşamı eve taşımak mutlu olduğu bir yaşam tarzını yansıtıyor. Sabancı, gerçekleştirdiği birçok röportajda oldukça samimi bir tutum sergiliyor.

Mütevaziliği, ailesinin kendisine kazandırdığı sorumluluk ile harmanlayarak, olgun bir duruş sergiliyor. Kardeşi Kerim Sabancı ile oldukça uyumlu bir yaşam sürüyor. Annesi ve sevdikleriyle vakit geçirmekten mutlu oluyor.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

YORUM YOK

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz