Elif Güşta Aydın

Elif Güşta Aydın Biyografisi – Elif Güşta Aydın Kimdir?

elif güşta

Uzm. Klinik Psikolog Elif Güşta Aydın

1989 yılında Rize’de dünyaya geldi, lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde 2011 yılında tamamladı. Lisans eğitimi sırasında özel bir anaokulunda, Şişli Etfal Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi, Memorial Hastanesinde stajlarını yaptı. 2011-2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimi alıp okul stajını yaparak eğitimini tamamladı. 2012-2014 yılları arasında Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamladı ve eğitim esnasında NP İstanbul Hastanesi’nde stajını yaptı. Yüksek lisans eğitimini Yrd. Doç. Dr. Alper EVRENSEL danışmanlığında “Görme Engelli Bireyler ve İşitme Engelli Bireylerin Benlik Saygısı ve Sosyal Kaygı Düzeylerinin İncelenmesi” isimli teziyle tamamladı.

2012-2014 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü’nde zihinsel engelli, ortopedik engelli, süreğen hastalığı olan,  down sendromlu, otistik spektrum bozukluğu olan bireylere ve ailelerine psiko-sosyal destek hizmetinde bulundu ve seminerler verdi. Kurum içersinde var olan okul, hipoterapi, hidroterapi hizmetleri için alınacak engel gruplarını kurul değerlendirme sürecinde bulundu.

2014’te yüksek lisansını tamamladıktan sonra Küçükçekmece Belediyesi’ne bağlı Küçükçekmece İyilik Merkezi Aile Danışmanlık Birimi’nde 2014 Kasım ayında hizmet vermeye başladı ve çalışma alanı daha çok çocuklara yöneldi. Halen aynı merkezde çocuklara ve ailelerine danışmanlık hizmeti ve gerektiğinde seminerler vermektedir. Dışarıda da zaman zaman başka merkezde danışan görmektedir.

Uzm. Klinik Psikolog Elif Güşta Aydın’ın yazmış olduğu tüm makalelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.