Çarşamba, Mayıs 15, 2024

Eksik Dişler Hayatı Kabusa Çeviriyor

Birçok kişi eksik dişlerle hayatını idare etmeye çalışsa da eksik dişler birçok olumsuzluğu beraberinde getiriyor.

Yüz estetiğinin önemli bir parçası olan ön dişlerin kaybı psikolojik ve sosyal problemlere neden olmanın yanı sıra konuşma bozukluklarına, aynı zamanda mide sorunlarına ve kilo alımına da sebebiyet veriyor.

İmplant tedavisi ile eksik olan dişlerin tamamlanması için uygun maddelerden imal edilmiş yapay diş  kökleri çene kemiğine monte edilir. Tek dişin eksik olduğu durumlarda komşu dişlere zarar vermeden uygulanabildiği gibi, çoklu diş eksikliğinin görüldüğü durumlarda da  başvurulan bir yöntemdir. Ayrıca tam dişsizlik söz konusu olduğunda da her an ağızdan çıkmaya meyilli hareketli protezlerin sabitlenmesi için de kullanılır.

Eksik Dişler Hayatı Kabusa Çeviriyor

Kemik değişimi sürekli devam ettiğinden, hareketli protez kullanan kişilerin  protezleri uyumluluğunu yitirmektedir. İmplant sayesinde protezler sabitlenerek  kullanım kolaylığı sağlanır, diş etinde oluşabilecek hasarlar önlenir. Sağlıklı ve estetik açıdan da hoş bir görüntüye  sahip olmakla beraber uzun süre kullanabileceğiniz dişlere sahip olursunuz. Ayrıca implant uygulamalarında titanium ve zirkonyum kullanıldığı için diğer diş tedavilerine kıyasla  implantların ömrü hayli uzundur.

İmplant tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus , 18 yaşını doldurmamış , kemik gelişimi devam eden, aşırı sigara içen kişilerde, implant uygulaması yapılmadan önce muhakkak doktor ile detaylı olarak görüşülmesi, uygun şartların oluşturulması halinde implant uygulaması yapılması gerekmektedir.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Dr İlker Arslan
Dr İlker Arslan
Tam kapsamlı biyografim için buraya tıklayabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler