Çarşamba, Mayıs 29, 2024

DUVARLARINIZI KONUŞTURUN!

Duvar dekorasyonlarınız ile evinizin, ofisinizin veya bir mekânın, soğuk ve boş havasından kurtulabilirsiniz. Dekorasyon denildiği zaman akla ilk gelen her zaman mobilyalar, objeler, halılar olur. Oysa bir mekânı asıl gösteren ve yaşatan duvarlarıdır. Duvarlar, mekânı ayakta tutan bir öge olduğu gibi, yaşam alanlarının da en önemli unsurudur.

Peki Duvarları Nasıl Konuşturacağız?

1)Duvarlarınızı Farklı Renklere Boyayınız

Evinizin,ofisinizin veya bir mekânın bütün duvarları aynı renkte olmak zorunda değil.Duvarlarınıza hiçbir şey asmadan da her duvarı farklı renklerde boyayarak, farklı bir dekor oluşturabilirsiniz. Bir duvarı normal duvar boyası ile boyayıp diğer duvarı ise dekoratif boya da yapabilirsiniz.

2)Duvarlarda Raflar

Duvarlarınız çok boş ve sıkıcı mı? Kendinizin bile basit bir şekilde uygulayabileceğiniz raflar ile duvarlara hareket kazandırabilirsiniz.

Rafları, düz boyalı duvarlara uygulayabileceğiniz gibi duvar kâğıdı veya kaplama olan duvarlara da uygulayabilirsiniz.3)Duvarlarda Çerçeveler

Boş duvarlarınız için kullanacağınız çerçeveler, duvarlara farklılık ve şık bir görüntü katacaktır. Fotoğraf yerleştirdiğiniz çerçeveleri duvarlarınıza asarak güzel bir anı köşesi oluşturabilirsiniz.

Duvarlarda kalabalığı sevmiyorsanız, farklı boyutlarda çerçeveleri gelişigüzel asabilirsiniz. Hatta bunları birkaç kelimeden oluşan tablolar ile de tamamlayabilirsiniz.4)Duvarlarda Ayna

Duvarlarda ayna fikri, senelerdir modası geçmeyen bir dekorasyon tarzıdır. Özellikle dar veya küçük alanları ferahlatmak ve derinlik kazandırmak için ayna muhteşem bir çözümdür. Bir duvarınızı boydan boya ayna ile kaplayabileceğiniz gibi, minik çerçeveli aynalar kullanarak da duvarlara şıklık kazandırabilirsiniz.

5)Duvarlarda Aksesuar Kullanımı

Duvarlara unutmayalım ki sadece çerçeveler, aynalar asılmaz. Farklılık isteyenler veya daha cesur olmak isteyenler, aksesuar kullanarak duvarlarına hareket katabilirler.

Peki bu aksesuarlar nasıl olmalı?

Örneğin; mutfağınızın bir duvarını,antika tabaklar asarak süsleyebilirsiniz.Daha fazla doğallık isterseniz; salonunuzu, odanızı, antre veya başka bir alanı doğada bulunan bir nesneyi kullanarak (bir ağaç dalı, kurutulmuş yapraklardan yapılan kolajlar gibi) şık bir hale getirebilirsiniz.

5)Duvarlarda Aydınlatma

Aydınlatma dediğimiz olay, sadece tavanlar için geçerli değildir. Duvarlara uygulanan aydınlatmalar da mekânlara şıklık,bütünlük ve ferahlık kazandırır.

Yatak odanızda,yatağınızın arka duvarına asacağınız iki adet aplik, odanıza bambaşka bir hava katabilir.

Salonunuzda bulunan aynanın veya bir tablonun yanına astığınız aplik ise mekânı daha şık yapar.

Veya duvarınızda bulunan bir objenin daha dikkat çekici olmasını istiyorsanız,duvarda kullanacağınız bir aplik tam bu iş için olacak.Yaşam alanlarınızı dekore ederken, en önemli unsur olan duvarları unutmamalıyız. Soğuk, beyaz veya renksiz duvarlar mekânı her zaman boş ve cansız gösterir.

Sizler de duvarlarınıza basit bir iki dokunuş ile harikalar yaratabilirsiniz.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

İç Mimar Sinem Yıldırım Say
İç Mimar Sinem Yıldırım Say
Tam kapsamlı biyografim için buraya tıklayabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler