Ana Sayfa Dekorasyon İç Mimar 10 Ülkenin Muhteşem Renk Düzeni

10 Ülkenin Muhteşem Renk Düzeni

4
1134
muhteşem renk düzeni

Renk çeşitliliğinin iç mekânı ne kadar değiştirdiğini göstermek için, en parlak iç mekânları topladık.

İç paletini seçmek için pek çok kişi klasik renkleri kullanıyor. İki temel rengi seçiyor ve üçüncü olarak gölgenin aksan ayrıntılarını ekliyorlar. Bu senaryo, renk yeteneklerine güvenmeyen kişilere gerçekten yardımcı olur. Şimdi kendi ufkunu genişletme zamanı!

Farklı ülkelerden gelen projeleri örnek alarak, renk seçimindeki fantezinin sadece önlemin içsel duygusu ile sınırlandırılması gerektiğine bir kez daha ikna olduk. Ancak bazı zamanlar ihmal edilebilirler.

1. Yeni Zelanda: Yaratıcı Bir Aile İçin, Eğlenceli Bir Orman

Ev sahibi Aleks Fulton, “Evimiz bize gülümsüyor.” dedi. Ve bu şaşırtıcı değil. Çünkü Yeni Zelanda’daki 270 metrekarelik evin içi, suni kupallerden matruşkalara kadar parlak renkler, mizah ve neşe yaratan koleksiyonlarla doludur.

Her odanın kendi rengi vardır: Odaların birinde yeşil bitki desenli duvar kâğıdı, diğerinde zengin mavi renk, banyo için neşeli bir sarı kiremit seçilmiştir.

2. Rusya: Beton Duvarların Arka Planında Parlak Bir Grafiti

Moskova apartmanının sahibi, pop sanatının büyük bir hayranı olan neşeli bir bayandır. Bu yüzden duvarlarda grafiti, tasarımın başlangıç noktası olmuştur. Tasarım, gri duvarlarla ve beton sıva ile kaplanmış dikey yüzeylerin bitirilmesi ile ortaya çıkan geometrik karo zeminden oluşmaktadır.

3. Almanya: Yumuşak Mavi Bir Arka Plan ve Aksanla Renklerin İsyanı

Berlin’in batısındaki bu evin sahibi olan sanatçı Krista Buri, çok sayıda renk ve ışık alan Portekiz’de uzun yıllar yaşamış ve daha sonra bu renkleri Berlin’e getirip evini dekore etmiştir. İç mekânın hassas paleti, mavi tonlarla inşa edilmiştir.4. İspanya:  Şeffaf Yapıların Büyüsü

Madrid’deki bu evin sahipleri mimar Belen Moneo ve Jeff Brock; parlak renklerin ve modern tarzların, tarihi binalarda oldukça uygun olduğundan eminler.

Binada bol olan bazı renk mobilyalar ve plastik bölmeler, sahipleri tarafından geliştirilmiştir. Şeffaf doku sayesinde bu cisimler, bizlere ilginç bir oyun oynamaktadır.

5. Fransa: Palette Parlak Parçalar

Bu alandaki ana karakterler, tasarımcı Nicolas Perot ile birlikte Paris’in evlerine taşınan eserlerdir.

Parke ağacı bulunan geniş bir daire için yeni sahibi, klasik gri ve beyaz tonları seçti. Ancak alanı canlandıran parlak kontrastları unutmadı. Burada kullanılan sarı renk, dairenin izolasyonunu vurgular. Buna ek olarak tasarımcı, sarı ve kırmızı boyalı kapıyı yemek odası ve oturma odası arasına sıkıştırarak her odanın duvarlarının rengine karşılık gelmesini sağladı.
6. İskoçya: Her Odanın Kendi Rengi Vardır

Edinburg’da bir tasarımcı olan Jessica Buckley, evini vizitkart yapmaya karar verdi. Ve iç mekân için bir palet seçerek, renk şemasının birliğini reddetti.

Mavi salon, pembe mutfak ve bej yatak odası.Üstelik, benzer renk tonlarıyla renk gamını korumak mümkündür. Tasarımcı Jessica şöyle diyor: “Evet, bir odadan diğerine pürüzsüz renk geçişlerine önem vermedim. Sanırım bazen insanlar renk konusunda çok düşünüyor ve tamamen renk geçişine odaklanmış durumdalar. Tabii ki bu hususun dikkate alınması gerekiyor. Ancak onu ana faktör yapmayacağım.”
7. İngiltere: Peter Blake’in Paleti

Sahipleri Batı Londra’daki bu geniş üç katlı daireyi satın aldığında, gün ışığının ve iyimserliğin karanlık ve karmaşık odalarda yerleşeceğine inanmak zor olmuştu. Ancak doğru seçilen palet ve başarılı tasarım fikirleri, mekânı niteliksel olarak dönüştürdü: Salon ve yemek odasının beyaz duvarlarının arka planında, sanat nesneleri nedeniyle güçlü renk vurguları ortaya çıktı. Merdiven ve salon aydınlık renklerle süslendi.
8. Danimarka: Güzel Alacakaranlık ve Yaldız

Ev sahipleri Madness Lenn Kruse ve Michael Hoi’nin açıklıyor: “Evimize dik, şık, modern ya da her ne derseniz deyin. Sadece güzel, bizim için başka bir şeye ihtiyaç yok.”

Birlikte, daire alanını antik detaylarla doldurdular ve dönemi cesaretle karıştırdılar. Sanat nesneleri ile ideal arka planlar, zarif süslemeler, zengin tekstil malzemeleri ve yaldızlı dekoratif unsurlar içeren koyu renkli duvarlar.
9. İsveç: Bakır ve Tek Renkli

Bu mutfak iç mekânı, ev sahiplerinin tutkusunu bakır tonlarına çevirdi. Mutfak önlükleri için, bakımı o kadar kolay olmasa da, güzelce yaşlanan ince metal tabakalarını seçtiler. Grafiksel siyah beyaz bir zemin, bakır bir önlük ile ilginç bir karışımdır. Gölgeler kombinasyonu da oldukça şık ve rahat görünüyor.10. Avustralya: Turkuaz ve Kırmızı Aksan

Bu evin mimar sahibi, Scott Weston’dur. Bu proje; tarihi binalarda sadece tozlu bir klasiğin var olmadığını, neşeli fuşya ile yüzyılı aşkın koyu renkli ahşabın bile canlandırılabileceğini kanıtlıyor.

Oturma odasında bulunan turkuaz ve gümüş bolluğunu dengelemek için, bitişik olan yemek odası bordo tonlarında süslenmiştir. Duvar kâğıdındaki çiçek süsleme, tüm duvarları kaplamakta ve masanın cilalı yüzeyine yansımaktadır.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

4 YORUMLAR

  1. Güzel bir çalışma olmuş, Türkiye’den de örnekler bekliyoruz 🙂

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz