Diş Beyazlatma (Bleaching)

1300
diş beyazlatma bleaching

Gülümsemeniz kendinizi ifade etmenizde ve insanlar üzerinde bıraktığınız etkide büyük rol oynar. Gülümsemenizi etkili kılan ise kuşkusuz dişlerinizdir. Sararmış dişlerle bırakın gülmeyi konuşmak bile istemezsiniz.

Bazen dişlerinize azami özeni göstermenize rağmen rengi yine de istediğiniz beyazlıkta olmayabilir. Genellikle daha önce kullanılmış antibiyotikler, dişlerdeki sinirin dejenerasyonu, eski kaplamalar ya da aşırı sigara ve kahve tüketiminde bu sorun gözlemlenir. Bu noktada devreye uzman bir diş hekim desteğinin girmesine ihtiyaç vardır.

blank

Ev tipi ve ofis tipi dediğimiz iki farklı yöntem ile beyazlatma işlemi yapılır. Ev tipi beyazlatma uygulaması en az bir hafta içerisinde sonuç verirken, ofis tipi diş beyazlatma uygulamalarında ise 30 dakika içerisinde gözle görülür bir beyazlama elde edilmektedir.

Ofis tipi beyazlatmada diş yüzeyine sürülen özel jeller, lazerle veya kimyasal olarak aktif hale getirilerek diş rengi açılır. Ev tipi beyazlatmada ise ağzınızdan alınan ölçüler sonrasında size özel plaklar hazırlanır. Özel jeller sizin tarafınızdan bu plaklara yerleştirilerek, günde en az 4 saat olmak üzere 4 hafta boyunca dişlere uygulanır. Ev tipi diş beyazlatmanın en büyük dezavantajı uygulama süresinin çok uzun olmasıdır. Bu da hastanın tedaviyi aynı kararlılıkta uzun süre sürdürmesini zorlaştırmaktadır.

blank

Bizim de hastalarımıza önerdiğimiz ofis tipi beyazlatmalar, ev tipi beyazlatmalara göre daha etkili ve daha uzun süre kalıcıdır.

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz