İç Mekan Tasarımı Güzel Yaşama Sanatıdır

iç mekan tasarımı

Güzel yaşamak ne anlama gelir? Bize göre manası, kendimizi güzelliklerle donatmaktır. Bir iç mimarın becerikli elleri ve zekâsı ile yarattığı güzellik tasarımının amacı; sadece kazanmak değil, aynı zamanda bir sanat eseri ortaya koymaktır. Bu sanat yoluyla insanların yaşam tarzının daha da güzelleşmesine imkân sağlamaktadır.

Yaratığı sanat yoluyla insanların hayat da yaşam tarzını daha da güzelleştirmesiyle ve  huzur dolu yaşamasına üstün zekası ve tasarımlarıyla parlaklık veriyor.

Herkesin kendi düşüncesi ve hayal dünyası vardır. Bazen gördüğümüz fantastik bir rüyayı gerçek hayata geçirmek isteriz. Bunun için de zeki bir tasarımcıya ihtiyaç duyarız.

Şöyle bir soru soralım: Bir yere misafirliğe gittiğinizde sansasyonla karşılaştığınız oldu mu? Sanki daha önce o evin odalarında olduğunuzu hissettiniz mi? Peki bu bir dejavu mu? Hayır. Bu sadece evin kendi güzelliğinin sesidir. Sahibinin iç dünyasıyla uyuşan, onun özelliklerini ve alışkanlıklarını yansıtan bir ses.

Bir iç mimar; besteciler gibi kendi iç dünyasını yüzeye çıkarmak, rengârenk ve enerji dolu duygularını yansıtmak ister. Çizgileri, renkleri, dokuları kullanarak bambaşka bir dünya oluşturur. Odaya girdiğinizde onu sadece görmezsiniz, aynı zamanda hissedersiniz.

Hislerinize tercüman olan ve hayallerinizi süsleyen bir eve kavuşmanız dileğiyle.

Bir önceki yazımız olan Sokak Resim Sanatından En İyi 16 Kare başlıklı makalemizde resim, sanat ve sokak hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here