Caner Civelek

Caner Civelek Biyografisi – Caner Civelek Kimdir?

caner civelek

Gezgin Caner Civelek

Çocukluğunu doyasıya yaşamış biri olarak 90 kuşağı Eylül 16 doğumluyum. Artvin’in Hopa ilçesinde dünyaya geldim.Yeşilin en bol olduğu ve eğer cennete bir kapı açılacak olsa Karadeniz’den olacağına inanan biriyim. Ne yazık ki doğduğun yer değil doyduğun yer felsefesi ile babamın mesleğinden dolayı Bilecik’in Bozüyük ilçesine yerleşmişiz. Şimdilerde ise Kocaeli’de yaşamaktayım. Fakat bunlar beni Karadeniz’den koparmaya yetecek engeller değil. Köy ve yaylacılık hayatının yoğun olduğu kültüre sahip bir aileyiz.

İlkokula başladığım yıllarda  1. sınıf ve devamında gelen eğitim hayatımda lise 1. sınıfa kadar karne alma heyecanı yaşamadım, çünkü beni heyecanlandıran farklı bir sebebim vardı. Dedem her sene sonu karne gününe bir hafta kala Artvin’den kalkar Bilecik’e gelir, beni alır ve köye götürürdü.Devamında ise 2.5 ay kadar sürecek köy ve yayla hayatı dedem ve babaannemle geçecekti. Dağda, çayırda, çimende, büyüdüm desem yeridir. Çatısına kalın şeffaf muşamba çekilmiş, üzerine taşlarla destek verilmiş, tek göz oda içinde bırakın elektronik aletleri elektriğin olmadığı yaylalarda kendi yaptığımız oyuncaklarla oynayan çocuklardık. Karço, hergici, telveliç, tenekeli araba bunlardan sadece birkaçı. Hava karardığında tek göz oturma odamıza döşekler açılır, dedem ve babaannemin arasına yumuşurdum. Gökyüzü üzerimize yıldızlarını bıraktığında dedem gaz lambasına üflerdi, ay ışığı aydınlatırdı sıcak mutlu yuvamızı.

Neden mi doğa? Anlatacak çok hikayem var ve bu sadece otobiyografi ? Ne mutlu bana ki doğayı sımsıkı kucaklayan bir eşim var. İnanmazsanız @dogadabircift hesabımıza bakabilirsiniz?

Gezgin Burcu Civelek’in yazmış olduğu tüm makalelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.