ÇAĞIMIZIN EN KÖTÜ İKİ HASTALIĞI

900
çağımızın en kötü 2 hastalığı

Size çağımızın en kötü iki hastalığından çok kısaca bahsetmek istiyorum. Korkutucu ve çoğu insanı buhrana düşürüp intihara bile götüren iki hastalık. Hastalığın en temel virüsü insanların yalanlarıyla ortaya çıkıyor ama en kötüsü de bu insanlar bu yalanları BEYAZ YALAN olarak görüyor. Hastalığın adları “MÜKEMMEL YAŞAMLAR” ve “FOMO” evet ilkini doğru okudunuz mükemmel yaşamlar hastalığı…

Nedir bu MÜKEMMEL YAŞAMLAR hastalığı?

 

blankSosyal medya ‘ya girdiğinizde herkes mutlu, herkes güzel, herkes mükemmel herkes çok iyidir. Ama tabi ki herkes kendini medyada yansıttığı gibi değildir. Çoğu insan yalan söylüyor. Ve mükemmel bir hayatı olmayan bir kişi bu durumlardan dolayı “SADECE BEN Mİ BÖYLEYİM” yanılgısına düşebiliyor. Belki hayatı zaten iyi olan bir insan, takip ettiği YALANCILARI görünce daha fazlasını istiyor. Mükemmel hayatları olanları izlemek için ve güncel bilgilerden haberdar olmak için devamlı sosyal medyada olan bu kişiler, bu sefer de FOMO denilen hastalığa yakalanıyor.

FOMO nedir? Belirtileri Nelerdir?

blankFomo resmiyet kazanan bir hastalıktır ve FEAR OF MİSSİNG OUT yani GELİŞMELERİ KAÇIRMA KORKUSU‘dur. Sabah gözümüzü açar açmaz önce sosyal medyaya bakıp takip ettiğimiz kişilerin güncel yayınlarına bakıyorsanız, son gelişmeleri kaçrımak istemeyip Kim ne yapmış bilmek istiyorsanız. Devamlı SAYFA YENİLEME yapıyorsanız, BEĞENİ ALMAMA sonucunda buhrana düşüyorsanız, bir gelişme olmasa bile eski paylaşımlara bakmak için bile SOSYAL MEDYA‘yı açıp duruyorsanız siz bir FOMOSUNUZ..

Bu iki hastalık psikolojik hastalıktır ve psikolojik hastalıkların doktoru kesinlikle KENDİMİZİZ‘dir. Bağımlılıklar beyinde bitebilen olgulardır. Aynı şekilde psikolojik buhranlarda beyinde başlar ve tekrar beyinde biter. Kendimizi korumak için her söylenene ve her gösterilene inanmayarak başlayabiliriz.

Sağlıklı Kalın.

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz