Çarşamba, Nisan 24, 2024

Mimarlara Yılbaşı Hediyesi Ne Alınır?

Bu anı herkes yaşayabilir… Hayat sizi bir mimarla ilişkilendirebilir: kocası, karısı, çocuğu veya arkadaşı. Hangi nitelikte olduğu önemli değildir. Büyüdükçe, bir kişi dünyanın her yerinden kişiliğini yavaş yavaş biçimlendiren çevreyle ilgili bilgileri absorbe eder.

Mimari eğitim ve uygulama, olumlu dönüşümlere katkıda bulunur. Soyut düşünme yeteneği, yaratıcılık gelişir ve vizyon oluşur. Dolayısıyla bir mimar için hediye aramak hiç de kolay olmayacaktır. Ben çok düşündüm ve bu konuda yararlı olabilecek bir liste oluşturdum.

Aksesuar veya Kıyafet

Aksesuarlar daima bana güven kazandırıyor. Bazı kadın mimarların kravat ve erkeklerin eşarp takmayı tercih etmeleri göz önüne alındığında, doğru renkleri (klasik siyah, beyaz veya gri) seçerek istenen noktaya ulaşabilirsiniz. İlk başta bu seçimin “eğilim içinde” olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat şunu unutmayın: biz genellikle modaya dikkat etmiyoruz. Her şeyden önce iç referans noktaları önemlidir. Bu, zaman ruhunun kültürel dönüşümlerini ve tezahürlerini açıkça anlamamıza engel değildir. Benim için en güzel ve keyif katan, gölge mavisi bir İtalyan markası Furla’nın eşarbı oldu.

İlham

Mimarlar, rahat ve güzel kalemleri sever. Dikkat çeken ürünler arasında Faber Castell ve Rotring’in kalemleri örnek olarak verilebilir. Ayrıca biz (mimarlar) çizim yapmayı seviyoruz. İlham her an bizi takip ediyor ve bunun için hazır olmalıyız. Böylece her çeşit sulu boya kalemi ve işaretçiyi de hediye olarak verebilirsiniz.

Kitaplar

Kitapları seviyoruz. Özellikle derin anlamı olan, resimli ve metni az olan kitaplar. Ancak seçiminizi yapmadan önce mimarınızın okuldan ya da üniversiteden kalan, büyük mimarların eserlerinden oluşan bir kitap koleksiyonunun olup olmadığını öğrenin. Le Corbusier, Frank Lloyd Wright, Gaudi, Gropius ve diğer ünlü mimarlar. Tavsiyem, mimarınızın hiç duymadığı bir kitap seçmeye çalışın. Önsözde, mektubun terminolojisine ve okuryazarlığına dikkat edin.

Esprili, Eğlenceli ve Güldüren Hediyeler

Mimarinin tarzı ve mizah anlayışını iyi biliyor musun? O zaman cesaretle sanat nesneleri için hadi alışverişe. 🙂 Koleksiyonda kupa, t-shirt, sweatshirt, kanvas çanta, özel tasarım rozet, isme özel mousepad, buzdolabı magneti, çanta gibi farklı hediye seçenekleri yer alıyor.

2018 yılı daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk ve başarı getirsin. Güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizinle olsun. Mutlu yıllar ve keyifli alışverişler diliyorum. 🙂

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Leyla N Jabbarly
Leyla N Jabbarly
Tam kapsamlı biyografim için buraya tıklayabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler