Salı, Haziran 18, 2024

2018 YILI TASARIM TRENDLERİ

Yılbaşı heyecanı hepimizi fazlasıyla sarmışken mekân dekorlarımız da bundan nasibini aldı. Aralık ayında yılbaşı tutkusuyla başlayan kırmızı beyaz tonlar 2018 ‘de de evlerimize konuk olacak.

Bildiğiniz gibi pantone kartelası 2018 yılının rengini “ultraviolet” olarak belirledi. Kısaca mor tonları diyebiliriz. 2018’de de mor, kırmızı, koyu yeşil, bordo gibi renkler lüks tanımlı mekânlarda karşımıza çıkacak. Bu yıl klasik mobilyalardan sıyrılıp biraz daha sade bir tarza yöneleceğiz.

tarzı mekân tasarımlarıyla ışıltılı fakat minimalist dokunuşlu mekânlar trend olacak. Tabii ki bu tarza yine eskilerden gelen klasik mobilyalar da eşlik edebilir. Ne de olsa klasizm bir tutku?

2017’de sıkça kullandığımız floral ve tropik desenler yerini geometrik ve asimetrik desenlere bırakacak. Patlak bir renkle geometrik desenler bir araya gelecek ve çarpıcı bir etki yaratacak.

Tabii ki böyle mekânları oluşturabilmek ve doğru kullanmak için profesyonel destek almayı asla pas geçmiyoruz. Aksi halde mekânda tam bir savaş hali yaratılabilir ve içinden çıkılması güç bir hale gelebilir.

Herkese şimdiden mutlu yıllar.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Mimar Şeyma Saburlu
Mimar Şeyma Saburlu
Maltepe üniversitesi mimarlık fakültesinden mezun oldum. Aktif olarak çalışıyorum, istanbulda ünlü firmalarda mimarlık ve içmimarlık yaptım ve kendi işyerimi kurdum. Şuan halihazırda bir yapının tüm tasarımını tepeden tırnağa gerçekleştiriyoruz. Mimari ve iç mimari tasarımlarımızla farklılık yaratmayı amaçlıyoruz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler