Cumartesi, Aralık 2, 2023

KADINLAR AYAKKABI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ

Ayakkabı giymemizin en önemli sebebi ayağımızı dış etkenlerden soğuktan, sıcaktan yağmurdan ya da çamurdan korumasıdır. Aynı zamanda sıklığımızı tamamlayabilmemiz için gereken zorunlu bir ihtiyaçtır.

Her şeyden önce ayakkabımızın her zaman rahat olmasını isteriz rahatsız bir ayakkabıyla kim tüm gününü geçirmek ister ki? Ayakkabının ortopedik olmasına, ortopedik olmasa bile üzerinde rahat hareket edebileceğimiz ayağımızı acıtmayan ayakkabıları seçmeye özen göstermeliyiz aksi takdirde nasır ve varislere davetiye çıkartmış olabiliriz.

Kadınların dikkat etmesi gereken ilk kural ayağın büyük ya da küçük olmasıdır.  Büyükse, ayağı daha küçük gösteren ayakkabılar tercih edilmelidir. Eğer ayağınız büyük numaraysa bir bakıma şanslı sayılabilirsiniz demektir çünkü her zaman indirimde olan  ve en son tükenen ayakkabılar büyük numaralı ayakkabılardır. Aynı zamanda ayak bileğinin kalınlığına veya inceliğine göre seçilmelidir. Eğer ayak bileğiniz inceyse bot veya çizme alırken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Asla ayak bileğinize uygun ayağınızı tam saran bir bot bulamazsınız. Botun ayağınızda pot durmasını istemiyorsanız kısa botları tercih etmelisiniz. Ve botta en önemli şey ayağı zarif göstermesidir zaten bot diğer ayakkabılara oranla kaba ve kalın bir ayakkabıdır. Eğer dolgu topuk bot ya da traktör topuk alırsanız olduğundan daha da kaba gözükecektir.

 

En tehlikesiz bot türü ise bileğin üzerindeki yarım botlardır bu yılın rendi olmakla beraber çok şık modellerle farklı farklı renklerle bu seneki yerlerini aldı. Bu yıl kadınlarda en çok gördüğümüz bot türü ise bilek üstüdür.

Gelelim çizmelere çizme, her kadının dolabında muhakkak vardır ve çizme giymek cesaret ister çünkü bacaklarınızı daha çok ortaya çıkarır. Eğer bacak boyunuz kısaysa ve pantolonla giyiyorsanız gerçekten bu hayatınızın hatası olabilir. Çizme, fotoğrafta da görüldüğü gibi eteklerle veya elbiselerle daha güzel durmaktadır. Eğer bacak boyunuz uzunsa o zaman pantolonla giymenizi öneririm.

Eğer boyunuz kısaysa bacak boyunuzun daha uzun gözükmesi için bantsız veya bağcıksız bileği gösteren ayakkabı seçmelisiniz. Aynı zamanda ayakkabınızın rengini nude renklerde seçerseniz bacak boyunuzu biraz daha uzun gösterebilirsiniz. Ya da giyinirken tek renk giyinip hiç bilek göstermeden  örneğin; dümdüz siyah giyinirseniz bu  da boyunuzu uzun gösterebilir.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Kevser Türkay
Kevser Türkay
Tam kapsamlı biyografim için buraya tıklayabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler