Burcu Civelek

Burcu Civelek Biyografisi – Burcu Civelek Kimdir?

Burcu civelek

Gezgin Burcu Civelek

1991 Kocaeli doğumluyum. Eğitim için İstanbul’da geçirdiğim 4 yıl dışında burada yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum.

Kendimi bildim bileli doğaya saygı ve sevgi duyan; aktif yaşamı, keşfetmeyi ve yolculukları seven biri oldum. Henüz 8 yaşımda ailemle gittiğim bir tatilde kumsaldaki izmaritleri toplamaya başlamıştım. O kadar çok izmarit vardı ki, bu beni aşırı derecede rahatsız etmişti. Hala daha yere çöp atma konusunda aynı hassasiyete sahibim. Çünkü; yaşam alanıma karşı bir sorumluluğum olduğunu düşünüyorum.

İstanbul’da geçirdiğim yıllarda hayatımın git gide yapıma ters , hissiz, mekanik ve yeşilsiz bir hale doğru gittiğini fark ederek İzmit’e dönüş kararı aldım. Burada çalışmaya başladığım sıralarda keşfettiğim trekking turları sayesinde tekrar doğaya karışmaya başladım. Her fırsatta doğa yürüyüşlerine katılıyordum. Sonrasında dün gibi aklımda olan ilk kampımı yaptım. Aceleci şehir hayatımın aksine; bir şeyi yavaşça yapmak, bedenimin yorulduğunu hissetmek, gerçekten acıktığımda yemek yemek,  çocukluğumdaki gibi düşünmeden toz toprak içinde kalmak ve bundan rahatsızlık duymamak. Hissettiğim tüm şeylerin beni ne kadar rahatlattığını fark ettim. Ondan sonra kendimi her fırsatta yeşilin içinde attım. Tek başıma hissettiğim bu huzuru şimdi eşimle paylaşıyorum. Aynı yerlerde, aynı şeylerden zevk aldığımız için çok mutluyum.

Doğa bana yardımlaşmayı, dinlemeyi, sabretmeyi, saygı duymayı ve değer bilmeyi öğretmeye devam ediyor her gün. Ben de ondan etkilenmeye devam ediyorum. Eşimle yaşadığımız bu hayatı yansıttığımız bir instagram hesabımız var : dogadabircift ? Şimdi daha fazlası için bunları yazıya dökmeye karar verdik. Umarım severek okursunuz. Bir gün bir kamp ateşi başında bir araya gelmek dileğiyle.

Gezgin Burcu Civelek’in yazmış olduğu tüm makalelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.