Ana Sayfa Aynur Yıldırım

Aynur Yıldırım

Aynur Yıldırım Biyografisi - Aynur Yıldırım Kimdir?

Aynur Yıldırım
Editör Aynur Yıldırım

5 Temmuz 1989 yılında Malatya’da doğdum. İlkokul ve ortaokul yıllarında hep ders çalışan, bütün ekinliklere katılan ve öğretmenleri tarafından çok sevilen bir öğrenciydim. Bu, beni çok mutlu ettiğinden olsa gerek öğretmenlerimin sevgisini ve güvenini kaybetmemeye özen gösterirdim. Öğretmenlerimle ve arkadaşlarımla olan olumlu ilişkilerim ve ailemin hep arkamda oluşuyla derinden hissettiğim destekleri özgüven depolamamı sağlayan bir çocukluk geçirmemi sağladı.

Ortaokulu bitirdikten sonra lise için, şimdilerde olmayan ve süper lise olarak geçen “Yabancı Dil Ağırlıklı Hacı Ahmet Akıncı Lisesi’ne” gittim. Lisede daha çok kendi halinde ama yine çok ders çalışan bir öğrenciydim.

Üniversite eğitimimi Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünde tamamladım. Üniversite yıllarında, o zamana kadar çizdiğim öğrenci profilinin tam tersi bir profil çizdim. Daha çok sosyal aktivitelere katıldım ve gezdim. Sanırım üniversite yıllarının tadını çıkarmak niyetindeydim ve öyle de yaptım.

2013 yılında ilk atama yerim olarak, hala görev yapmakta olduğum Gaziantep Kıbrıs Ortaokulu’na atandım. Gün geçtikçe işimi çok sevmeye ve mesleği ile öğrencilerine aşık, işini şevkle yapan bir öğretmen oldum. Meslek hayatına atıldıktan sonra hayatı sadece iş ve evden ibaret olan bir insan olmayı hiç istemedim , ki bu benim yapıma çok tersti. Her zaman farklı aktiviteler yapmaya meyilli bir insandım. Sosyal olup yeni insanlar tanımayı, yapmadığım etkinlikleri denemeyi, spor yapmayı, gezmeyi ve özellikle müziğe dair her şeyi çok seviyorum. Okul hayatımda halk oyunları  grubunda mutlaka bulunur, seçmelere koşa koşa giderdim, ki bu tekrar yapmayı düşündüğüm bir aktivite. Mümkün olduğu kadar düzenli spor yapmaya çalışan ben, bir yıl kadar okçuluk sporuyla da ilgilendim. Maalesef ki yarım bıraktığım, ancak devam ettirmek istediğim aktivitelerden biri de gitar dersi oldu. Kolumu kaldıramayacak kadar yorgun olsam da ‘gezmek’ denilince hiç düşünmeden gidebilecek enerjiye her zaman sahip biriyim. Sinema ile tiyatroyu çok sever ve fırsat buldukça giderim. Yorgunluğumu atmak ve kendimi dinlemek için yapmayı en çok sevdiğim şeylerden biri de dinlendirici bir müzik eşliğinde kitap okumak tabii ki. Dinlenmek ve yaşadığını hissetmek için bir ağaç altında çimenlere oturarak müzik dinlemenin tadı da vazgeçilmezdir, hele ki toprak, ağaç ve çiçek kokularını derinden içime çekebiliyorsam. Deme o ki insanlarla çok iyi iletişim kuran, sohbet etmeyi, gezmeyi seven, monotonluktan hiç haz etmeyen biri olarak, asosyal olmak hiçbir zaman bana göre bir şey olmadı.

Editör Aynur Yıldırım'ın yazmış olduğu tüm makalelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.