Cumartesi, Nisan 13, 2024

Aksesuar Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Takı ve aksesuarlar kadınların kıyafetlerini tamamlayıcı etkileriyle bilinirler. Kıyafetler ve kombin seçimleri bu takılarla süslenerek kıyafet tamamlanmış olur. Aksesuar seçimlerinde bazı noktalara dikkat edilerek daha iyi kararlar verilebilir. Özellikle bayanların kıyafetleri üzerinde yanlış aksesuarlar kullanması kıyafette kötü görünümlere yol açmaktadır. Bu yüzden takı ve kıyafet uyumuna dikkat etmek gerekir. Aksesuarlar kıyafete uyumlu hale getirilmeli ve uyumu bozmamalıdır. Zıt renklerin tercih edilmesi ve kıyafetin aksesuar seçimlerinin yanlış olması kıyafeti kötü yönde etkileyecektir.

Doğru aksesuar kullanımı nasıl olur?

taki-ve-aksesuar-3

Bayanlar doğru aksesuar seçimlerini bu kurallara uyarak yapmaları daha iyi olacaktır. Bu kurallara önem verilerek kıyafette ahenk sağlanabilir. Öncelikle seçilen aksesuarların boyutunun önemli olduğunu bildirmekte yarar var. Yani kıyafeti tamamlayıcı aksesuarlar göze daha hoş gözükebilir. Bunun dışında kaba ve oldukça büyük gözüken takılar abartı bir görüntü verecektir. Bu yüzden seçilecek takı ve aksesuarların boyut olarak çok büyük olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca aksesuarların çok sayıda ve büyük boyutta kullanılması tavsiye edilmez. Çünkü yine bu durumda abartılı ve kaba bir görüntü oluşabilir. O yüzden takıların renk uyumuna dikkat edilirken boyutlara da dikkat etmelidir.

Aksesuarları doğru şekilde kullanın:

Aksesuar seçimlerinin yanlış zamanlarda ve ortamlarda kullanılması kötü bir tercihtir. Her aksesuarın kullanım zamanları ayrıdır. Örneğin abiye takıların günlük olarak takılması yanlış bir seçimdir. Yapılan hatalar arasında saatin yanlış yerde kullanılması da vardır. Kol saatleri gece kullanımı için uygun değildir. Özellikle gece davetleri, abiye kıyafetlerle kol saati kullanmak yanlıştır. Bunun dışında günlük kıyafetlerle kol saati kullanımı daha doğru olacaktır.

Doğru renk kullanımı:

taki-ve-aksesuar

Özellikle aksesuarlar arasındaki renk uyumu bir hayli önemlidir. Yanlış renklerde çanta ve ayakkabı seçmek kötü bir kombin yapmaktır. Mümkün olduğu kadar çanta ve ayakkabı aynı tonlardan seçilmelidir. Özellikle buna şal eklenebilir ve böylelikle doğru aksesuar kullanımı yapılmış olacaktır.

Takılar arasında uyum sağlanmalı:

Takı ve aksesuar seçimlerinde doğru renkleri yapmanın yanında bunların arasında doku olarakta uyum yakalamak önemlidir. Takıların birbirine doku ve tarz olarak tamamlaması gerekir. Örneğin bir yandan Pop moda akımının oluşturduğu renkli ve eğlenceli takılarla, rock moda akımı olan sert takıların bir arada kullanılması yanlış bir tarz tercihtir.

Sade bir görüntü elde etmek:

taki-ve-aksesuar-1

Bunlara ek olarak şal, takı ve diğer aksesuarların nasıl ve hangi kıyafetle tamamlanacağı önemli bir konudur. Örneğin: zaten abartılı ve canlı renklerde kıyafetler kullanılıyorsa, buna ek olarak abartılı takıların kullanılması kaba bir görüntü oluşturacaktır. Bunun için önceliği belirlemek daha doğru olur. Kıyafet ve aksesuarlar arasında hangisinin öne çıkarılacağına karar vermek gerekir. Kıyafet seçimi parlak ve güçlü bir tarzda ve renkteyse, sade aksesuarlar kullanmak daha yerinde olacaktır. Bunun dışında çok sade kıyafetlerde canlı takılarla hareketlendirebilir.

 

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

1 Yorum

  1. Aksesuar seçiminizi büyük takılardan yana yapacaksanız seçtiğiniz büyük takıların sayısı 3’ten fazla olmamalıdır.

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler