AĞVA & ŞİLE ROTAMIZ

Kocaeli Kartepe’den yaklaşık 69 km uzaklıkta olan İstanbul-Ağva Acqua Verde Otel’de güne sabah kahvaltımız ile başladık. Koca Deresinin manzarasının keyfini çıkararak güzel bir kahvaltı yaptık. Çayımızı yudumlarken derede yüzen ördekleri seyretme imkânı bulduk. Otel’in kahvaltı içeriği oldukça fazla. Kahvaltı dışında menü içerisinde istediğiniz her yiyecek ve içeceği bulmanız mümkün. Otel’in içerisinde havuz seçeneği de var. Sandal ya da yunus ile birlikte derenin kıyılarında gezebilirsiniz, gezerken bol bol fotoğraf çekmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca yıl dönümü kutlamaları için mekân arayan çiftlerimize Acqua Verde Otel’ini gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Romantik mumlar eşliğinde unutulmaz bir yıl dönümü kutlayabilirsiniz.

Kahvaltımızın ardından Ağva’ya gelmişken plajına gitmeden olmazdı. Deniz oldukça dalgalı, bu yüzden denize girmemeniz için sıkça yapılan anonsları duymak mümkün. Ağva’da denize girmek isteyenlerin Temmuz ayını tercih etmelerini öneririz, Ağustos sonuna doğru dalgalar artıyor ve denize girmek yasaklanıyor. Denize girmenin yasak olduğunu duyduğumuz anonstan sonra bizde plajda tripodumuzu kurup fotoğraflar çekildik. Kamp sandalyelerimizi kurup saatlerce denizin dalgasını dinledik, kumsaldan deniz kabukları topladık. Ağva Fenerinin orada yürüyüş yaptık.

agva-sile-rotamiz AĞVA & ŞİLE ROTAMIZ
ŞİLE

Ağva’dan sonra rotamıza Şile ile devam ettik. Düğün dış çekimlerinin en fazla tercih edildiği yer olan Karaman Köy’de bulunan Karamandere Saklıgöl’e gitmeye karar verdik. Saklıgöl, oldukça büyük bir tesis, yeşilin ve mavinin buluşma noktası. Burada yapay bir göl bulunmaktadır, manzarası oldukça müthiş. Restoran’da balık, ızgara, kahvaltı çok tercih ediliyor. Manzara eşliğinde Türk Kahvesi içebilirsiniz. Restoran dışında yürüyüş yapabileceğiniz yerler mevcut. Kendi yemeğini kendi yapmayı sevenler için piknik alanları da var. Şehir gürültüsünden kaçmak isteyenler, kamp sandalyelerinizi alıp manzara eşliğinde doğanın sesini dinleyebilirsiniz.

agva-sile-rotamiz AĞVA & ŞİLE ROTAMIZ

Restoranın hemen yanında bir köprü bulunuyor. Burada düğün dış çekimleri için sırada bekleyen fotoğrafçılar var. Sıraya girerek sizde fotoğraf çekilme imkânı buluyorsunuz. Yaklaşık 30 dakika sıra beklediğimiz köprüde fotoğraf çekilebildik. Beklememize değdi. 🙂 İki fotoğrafçı sevgili olarak anı köşemizdeki en güzel fotoğraflarımızdan biri oldu.

Dönüş yolunda köylerden geçiyorsunuz. Yol üzerinde bahçeden yeni sebze ve meyve toplamış teyzeler, ürünlerini satmak için tezgâh açıyor. Organik ürün arayanlar, dönüş yolunda taze sebze ve meyve bulabilir.

Bir önceki yazımız olan Eşsiz Şelaleleri Ve Gölleriyle Erikli Yaylası başlıklı makalemizde Erikli Yaylası ve Eşsiz Şelaleleri Ve Gölleriyle Erikli Yaylası hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here