Salı, Haziran 18, 2024

2019 Yılı Dekorasyon Modası

Giyim sektöründe olduğu gibi ev, ofis düzeni, yani dekorasyon konusunda da her yıl moda kendini yenilemektedir. Yeni yıla girmemize az bir zaman kaldığına göre 2019 modası hakkında bilgiler vermeye başlayabiliriz.

2019 yılının en önemli tüyolarından birisi; abartıdan uzak, sade ve yalın tasarımlar. En moda rengi ise, Global Renk Entitüsü Pantone’nin açıkladığı ”Living Coral (Canlı Mercan) rengi. Son derece canlı olan mercan renginin 2019 yılında tasarımlarımıza da heyecan katacağı kesin. Canlı ve hareketli bir renk olan mercan, dekorasyonda çok aktif olarak kullanıldığında boğucu bir etki yaratabilir. Bu sebeple çok yoğun kullanmak yerine daha sakin ve yormaması için, aksesuarlarda, perdelerde, yastıklarda kullanılması mekâna yumuşak bir hava katacaktır. Romantik ve canlı bir renk olan mercanı, gelin dekorasyonda nasıl kullanacağımızı inceleyelim.

Mutfak ve Banyolarda Mercan Rengi

Örneğin; beyaz bir banyoda mercan rengi, havlularda, aksesuarlarda veya ikiye bölünmüş duvarın üst kısmında çok şık olacaktır.

Mutfaklarda ise; perdelerde, sedirde, halılarda veya tek bir büfede mercan rengi kullanımı hem enerji katacak hem de hoş bir görünüm kazandıracaktır.

Yatak Odasında Mercan Rengi

Bu rengin yatak odasındaki en şık yeri, bence kesinlikle yatak başı veya yatak başı arkası duvarıdır. Ayrıca mercan rengine en yakışan renkler, bej ve kemik rengidir. Oymalı bej rengi bir yatak başının arkasına uygulayacağınız canlı mercan rengi, odanıza renk katacaktır. Ya da gri bir yatak odasına mercan rengi komodinler çok yakışacaktır.

Salonda Mercan Rengi

Salonlarımız, evlerimizin en can alıcı ve en özendiğimiz yerleridir.Bütün oturma gruplarınızda bu canlı rengi kullanırsanız bir süre salona girmek istemeyebilirsiniz. Bu sebeple salonda da mercan rengini çok dengeli kullanmak gerekiyor.

Örneğin; tek duvarda, tekli berjerlerde, fon perdenizde, duvarınızın tek bir duvarını duvar kâğıdı yaparak, aksesuarlarda veya sadece TV ünitenizde tamamlayıcı kombin olarak kullanabilirsiniz. Eğer salonunuzun metrekaresi uygunsa, bazı köşelere nişler yapıp mercan rengi aksesuarlarla veya daha cesur davranıp niş içlerini mercan rengine boyatabilirsiniz.

Mercan Renginin Diğer Renkler İle Uyumu

Mercan ve Gri

Gri aslında dekorasyonda joker renk olarak geçer.Dolayısı ile her renkte olduğu gibi mercan ile de uyumlu bir renktir. Gri koltuklarınızın üzerine atacağınız mercan rengi şallar uyum içinde olacaktır.

Mercan ve Krem

Krem en sakin renk olduğu için mercan ile de o sakinliği ve yumuşaklığı devam ettirecektir.

Mercan ve Yeşilin Tonları

Mercan gibi yeşilin de çok canlı tonları bulunmakta. Ancak aynı anda iki canlı rengi kullanmak mekâna sıkıcı ve yorucu bir hava katabilir. Bu sebeple yeşilin daha sakin tonlarını kullanmakta fayda var. Mesela mercan ile en yakışan yeşilin tonu, mint yeşili veya kivi yeşili olabilir.

Mint yeşilini duvarlarınızda kullanıp, mercan rengini de aksesuar ve perdelerinizde kullanabilirsiniz.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

İç Mimar Sinem Yıldırım Say
İç Mimar Sinem Yıldırım Say
Tam kapsamlı biyografim için buraya tıklayabilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler