Windows Hosting Fiyatları Nelerdir?

172
Windows Hosting Fiyatları Nelerdir?

Hostingler, İnternet dünyasının kalbini oluşturan yerlerdir. İnternet sitelerinin içeriklerinin ve bilgilerinin, içinde bulunduğu, çeşitli uygulamalara ait dosyaların barındırıldığı ve çeşitli hizmetler için kullanılan hostingler, çeşitli şekillerde bulunabilmektedir. Farklı amaçlara hizmet etmek amacıyla oluşturulan hostingler, sanal hosting (vps), fiziksel hosting (vps) ve Windows hosting gibi isimlere sahiptir.  Her hosting türü farklı bir özelliğe sahiptir ve farklı amaçlar ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu hosting türlerinden sık şekilde tercih edileniyse Windows Hosting’lerdir. Bu hostingler ASP, ASP.NET ve HTML gibi diller ile rahatlıkla çalışabilen ve genellikle kısıtlı web sitelerinde kullanılmak üzere tasarlanan hostinglerdir. Windows Server hizmeti ile beraber ortaya çıkan Windows Hosting hizmet, ilk günden bu yana birçok kişi tarafından kullanılmakta ve hala da tercih edilmektedir. Peki, Windows Hosting Fiyatları Nelerdir?

Windows Hosting Ne İşe Yarar?

Windows Hostingler, kurulu oldukları sunucu üzerinde çalışan yazılımlardır. Vps, yani sanal sunucu üzerinde inşa edilen bu hostingler, birçok farklı amaca hizmet edebilmektedir. Genellikle kolay uygulanabilir ve kolay kullanılabilir olmasından dolayı tercih edilen ve rağbet gören Windows Hosting’ler, günümüzde hala sık şekilde kullanılmaktadır.

Aylık, 6 aylık veya yıllık paketler ile çeşitli firmalar tarafından satışa sunulan bu hostingler, ASP ve HTML dilleri ile oldukça yüksek performanslarda hizmet verebilmektedir. Windows Hostingler PHP ile de çalışabilirler fakat diğer yazılım dillerinde sundukları performansı sunamazlar. O yüzden sıklıkla HTML gibi yazılım dilleri ile birlikte kullanılmaktadırlar.

Windows Hosting Nerelerde Kullanılır?

Çeşitli amaçlar ile tercih edilen Windows Hostingler, her çeşit web sitesinde rahatlıkla kullanılabilirler. Sağladığı yüksek performans ve güvenlik ile sık şekilde tercih edilen bu sunucular, genel manada bloglarda veya kurumsal sitelerde tercih edilirler. Her türlü amaca hizmet edebilecek olarak tasarlanan bu sunucular, firma tarafından sağlanan kaynaklara göre de oldukça yüksek şekilde performans verebilirler.blank

Windows Hosting Avantajları Nelerdir?

Windows Hosting’lerin çok çeşitli avantajları bulunmaktadır. En küçük bloglardan, kurumsal firmaların web sitelerine kadar birçok farklı alanda kullanılan bu hostinglerin, en sık tercih edilme nedenleri, sağladıkları performansın yüksek olmasıdır.

Ayrıca bu hostinglerin tercih edilmesi, şu gibi avantajlarına da bağlıdır;

  • Herkes tarafından anlaşılabilir bir yapıda oluşu,
  • Yüksek güvenlikli oluşu,
  • Basit ve kullanışlı arayüzü,

Gibi avantajlarıyla da tercih edilmektedir. Ayrıca bu hosting’in sağladığı avantajlar, hosting hizmetinin satın alındığı firmaya göre değişiklik gösterebilir ve buna bağlı olarak artabilir uya da azalabilir.

Windows Hosting Fiyatları

Windows Hosting satın almak isteyen kişilerin aklına gelen sorulardan biriside Windows Hosting fiyatları nelerdir? Sorusudur. Bu soru, hosting hizmetinin satın alınacağı firmaya göre değişiklik gösterebilir. Çünkü her firma, kendi çözüm önerilerini sunmakta ve buna bağlı olarak çeşitli fiyatlandırmalara gitmektedir. Bu yüzden Windows Hosting fiyatları değişkenlik gösterir.blank

Windows Hosting Fiyatları Nelere Göre Değişir?

Windows Hosting hizmetlerinin fiyatları, çeşitli etkenlere göre değişkenlik gösterebilir. Birçok etken bulunmakla beraber fiyatlar, firmadan firmaya da değişiklik gösterebilir.

Fakat fiyatların değişken olmasının genel nedeni şunlardır;

  • Dönemin döviz oranları,
  • Satın alınacak hizmetin süresi,
  • Satın alınacak hosting’in sahip olduğu kaynaklar,
  • Ek olarak birlikte alınan hizmetler,

Gibi nedenlere bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterir. Fakat firmaların uyguladığı kampanya ve indirimlerden yararlanarak, çok daha uygun fiyatlı hizmetler alınabilir.

Windows Hosting Nasıl Daha Performanslı Kullanılır?

Windows Hostinglerin çok daha performanslı kullanılabilmesi için, üzerinde kurulacak olan sitenin yazılım dili büyük önem taşır. Sistemi daha verimli kullanmak için ASP, ASP.NET, HTML gibi kodlama dilleri tercih edilmelidir. Ancak bu şekilde sistemden daha yüksek performans alınabilir.

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz