Pazartesi, Ekim 2, 2023

Sınır Tanımayanlar için Yepyeni Bir Hosting Deneyimi

Teoride, herhangi bir hosting hizmeti, web sitenizi çalıştırmak için ihtiyacınız olan araçları sağlamalıdır. Fakat web sitenize en uygun hosting planına karar vermek, etkili performans göstermesine, güvende kalmasına ve en iyi kullanıcı deneyimini sağlamasına destek olabilir ve WordPress hosting, çok çeşitli özellikler ve hizmetler sunar. WordPress siteniz için özel olarak tasarlanmış işlevleri en üst düzeyde çalıştıran birçok özellik ve işlev sunar ve bu sayede arzu ettiğiniz web sitesinin tüm ihtiyaçlarına ulaşabilirsiniz.

WordPress Hosting ve Web Hosting Nedir?

Klasik web hosting, genelde birden fazla web sitesinin fiziksel olarak tek bir sunucuda yer paylaştığı paylaşılan barındırmadır. Böyle bir ortamda, her biri farklı platformda çalışan yüzlerce hatta binlerce farklı web sitesi olabilir. Hosting hizmetleri genellikle WordPress uygulaması ve web sitesi oluşturucu sunarken, diğer birçok hizmet ve ilgili tüm konular için web sitesi oluşturucuları da sunar. Klasik web hosting’in sağladığı hizmet ve destek, WordPress’e has problemleri çözmek için tasarlanmamıştır. Bu yüzden eğer konu web sitesi oluşturmak ise, klasik web hosting hizmetinin ihtiyaçlarınızı karşılamakta güçlük çekeceği söylenebilir.

Geleneksel web hosting hizmetlerinde olduğu gibi, WordPress hosting genellikle paylaşımlı bir sunucu ortamında gerçekleşir ve farklı oran ve oranlarda planlar mevcuttur. Ancak fark, sitenizin yalnızca diğer WordPress kurulumları ile bir sunucu paylaşmasıdır. Yani WordPress performansını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış belirli WordPress özelliklerine ve çözümlerine göre uyarlanmış hizmet ve destektir.

Aşağıda, WordPress hosting’in bazı avantajlarını sizin için listeledik:

Web teknolojileri, web sitenize hızlı kurulum için önceden yapılandırılabilir.
Sunucudaki tüm hesaplar aynı özel bakımı alabilir.
Sitenizin hızlı ve kolay taşınmasını sağlar.
Sunucu, WordPress’e özgü tehditlere karşı koruma sağlayacak şekilde yapılandırılabilir.
Toplu yükseltmeler ve güvenlik yamaları, sunucudaki tüm sitelere aynı anda uygulanabilir.
Müşteri Hizmetleri Temsilcileri, yazılım desteği sağlamak üzere eğitilmiştir; bu nedenle, eklentinizin neden çalışmadığı veya metninizin doğru görüntülenmediğihakkında sorularınız varsa, bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir.
Çoğu WordPress planı, kullanımı kolay web sitesi oluşturucularla birlikte gelir ve temalar, eklentiler ve hatta SSL sertifikaları içerir.

Web Hosting ve Wordpress Hosting’in Farkları Nelerdir?

Genel web hosting; web hosting hizmeti birden fazla web sitesinin tek bir fiziksel sunucuda yer paylaştığı paylaşılan bir barındırma hizmetidir. Hosting hizmetleri genellikle WordPress uygulamaları ve sayfa oluşturucular sunarken, başka birçok sayfa oluşturucu da sunar ve hepsinin ilgili sorunların farkında olması gerekir. Özetlemek gerekirse, genel hosting hizmetleri tarafından sunulan hizmet ve destek WordPress’e özgü sorunları çözmek için tasarlanmamıştır.

WordPress hosting’in web hosting’den farkı, sitenizin yalnızca bir sunucuyu diğer WordPress kurulumlarıyla paylaşmasıdır. WordPress performansını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış belirli WordPress özelliklerine ve çözümlerine göre uyarlanmış hizmet planı ve destek hizmetidir.

Peki, Wordpress hosting mi yoksa web hosting mi seçmelisiniz? Çoğu hosting sağlayıcısı, genellikle web sitenizin en iyi performansını sürdürmesini sağlayacak hizmet ve desteği sağlamaz. O yüzden eğer bir WordPress web siteniz varsa veya bir WordPress sitesi açmayı düşünüyorsanız, hosting hizmetlerinden olan WordPress barındırma planını satın almak sizler için daha iyi ve kullanışlı bir seçim olacaktır.

İster WordPress barındırma planı, ister paylaşımlı bir web barındırma planı satın alın, kaçırmayı göze alamayacağınız bazı özellikler vardır. Herhangi bir barındırmadan almanız gereken mutlak özellikler şunlardır:

Garantili Çalışma Süresi: Sitenizin her zaman çalışır durumda olacağını bilmekten daha önemli bir şey yoktur. İşiniz söz konusu olduğunda, herhangi bir kesinti, para kaybı anlamına gelebilir. Bu nedenle, yüksek bir çalışma süresi sunan bir barındırma şirketi arayın.
Güvenlik: Web sitenizde adres, telefon numarası veya kredi kartı bilgileri gibi gizli müşteri bilgilerini saklıyorsanız, bu verilerin güvenliğinin sağlanması esastır. Bu nedenle, güvenlik duvarı, kötü amaçlı yazılımdan koruma ve spam gibi temel güvenlik önlemleri sunan bir web barındırma sağlayıcısı arayın.
Ölçeklenebilirlik: İşletmeniz büyüdükçe web siteniz de büyür. Bu nedenle, sizinle birlikte büyüyebilecek ve ihtiyaçlarınız değiştikçe daha fazla alan sağlayabilecek bir barındırma şirketi seçin.
Mükemmel Müşteri Desteği: Hangi planı seçerseniz seçin, 7/24  iletişim halinde kalabilmeniz için telefon desteği veya canlı sohbet gibi çeşitli destek seçenekleri sunan bir hosting şirketi bulun.

En Uygun ve Avantajlı Hosting Deneyimi Natro’da!

Natro’nun son teknoloji ve güçlü donanımlardan oluşan, tamamı yedekli sunucu altyapısı ile web siteniz anında hazır ve her yerden kolay erişilebilir! Ucuz hosting hizmeti, hızlı kurulum, uzmanlarından ücretsiz 7/24 destek, en iyi hostingdeneyimi gibi birçok avantajı Natro ile elde edebilirsiniz. Daha fazla hosting planı için Natro’nın web sitesini ziyaret edebilir ve aradığınız hosting desteği hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Eğer hangi hosting planını seçeceğinize karar veremiyorsanız ve bu konuda nasıl bir yol haritası izlemeniz gerektiğine dair şüpheleriniz varsa, hosting tercih sihirbazını deneyebilir ve bütçenize uygun doğru bir tercih yapabilirsiniz.

 

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler