Cuma, Nisan 19, 2024

Safir Saç Ekimi ile Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Dr. Hüseyin Kandulu

Saç ekimi yapmak isteyenlerin merak ettiği konuların başında gelen saç ekimi fiyatları hakkında kesin bilgi verilemez. Fakat yapılacak olan işlemlerin ortalama bir değeri vardır. Güncel fiyat bilgisine erişim sağlayabilmek için ilgili yerlerle iletişime geçilmelidir.

Saç Ekimi Nedir?

Gerçekleştirilecek olan saç ekimi işlemleri için mutlaka uzman ve güvenilir kişilerden yardım alınmalıdır. Saç ektirme süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Yapılacak olan saç nakli miktarına göre belirlenir.

Özellikle kellik sorunu ve saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan kişilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemler arasında yerini almaktadır. Saç dökülmesi; yetersiz ve düzensiz beslenme, su, iklim şartları, kullanılan kimyasal saç ürünlerinden kaynaklı olarak problemler açığa çıkarır.

Saç kaybının önüne geçmek ve bu sorunu ortadan kaldırabilmek için işlemin yapılacağı merkez ile görüşme yapılmalıdır. Yapılan görüşmeler sonrasında da saç ekimi fiyatları hakkında bilgi edinilebilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İşlemin uzman hekimler tarafından yapıldığından emin olmak gerekir. Aksi durumlarda beklenmedik sorunlar ile karşı karşıya kalınma ihtimali yüksektir. Saç ekimi için merkezin ziyaret edilmesi ve muayeneden geçmek gerekir.

Böylelikle saç sorunu hakkında detaylı bilgiye sahip olunur ve yapılacak işlem için gerekli olan çalışmalar başlatılmış olur. Donör bölgesi ve işlem bölgesine karar verilir. Yeteri miktarda greft toplanır ve ekim işlemi gerçekleştirilir. Kullanılacak yöntem ve tekniğe göre saç ekimi fiyatları değişkenlik gösterir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimi için mutlaka 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. İşlem öncesinde hasta ön muayeneden geçer. Test ve tahliller yapılır. Eğer herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınmadığı sürece gerekli olan çalışmalar başlatılır. Özellikle kellik ve saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için uygundur. İşlem için cinsiyet fark etmeksizin gerçekleştirilir.

Safir Ekimi Temel Aşamaları

Yapılacak olan safir saç ekimi işlemleri genel olarak 6 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamaların sırayı takip ederek, gerçekleştirilmesi gerekir. İlk olarak hazırlık evresine başlanır. Saç ekimi için gerekli olan ekipmanlar hazırlandıktan sonra planlamaya geçilir. Planlamada; donör ve işlem bölgesi seçildikten sonra ortalama olarak greft sayısına karar verilir.

İşlemin yapılacağı bölgeye anestezi uygulanır. Böylelikle herhangi bir ağrı, sızı oluşmadan işlem gerçekleştirilmiş olur. Greft toplama işlemine geçilerek dikkatli bir şekilde toplanmış olur. Son aşamalarda kanallar açılarak saç ekimi işlemi gerçekleştirilir.

Safir Ekimi Öncesi

Hastaya safir saç ekimi işlemini yapmadan önce gerekli olan tedbirlerin alındığından emin olunur. İşlemden önceki iki haftalık süreçte mutlaka alkol, sigara, kafein, kan sulandırıcı ilaç kullanımına ara verilmelidir. Özellikle düzenli kullanılması gereken ilaçlar varsa bunun uzman hekime bildirilmesi gerekir. İşlem gününde saçın temiz olduğundan emin olunur. Kesinlikle saç kremi, saç jölesi, saç köpüğü gibi kimyasal bakım ürünlerinden kaçınılmalıdır.

Safir Ekimi Sonrası

Yapılmış olan safir saç ekimi işleminden sonra hastanın bir süre sudan uzak durması gerekir. Saçın ıslatılmaması için havuz, deniz, hamam ve sauna gibi yerlere bir süre girilmemelidir. Çünkü kıl köklerinin kanallara tutunabilmesi için zamana ihtiyaç vardır. İşlem sonrasında kaşıntı gibi durumlar açığa çıkabilir. Uzman hekimin önermiş olduğu kremlerin kullanılması durumunda kaşıntılar ve ağrılar hafifleyecektir.

DHI Saç Ekimi Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Diğer saç ekim işlemine göre dhi saç ekimi oldukça uzun sürmekte olan saç nakli operasyonudur. Burada hasta ve uzman kişinin sabırlı olması gerekir. Gerçekleştirilen işlem ile birlikte büyük avantajlara sahip olmak mümkündür.

İşlemde kullanılacak olan ince uçlu kalemler ile birlikte greft toplanarak, ekimi gerçekleştirilir. Bu özel kalem ile birlikte saç kökleri gevşetilerek tek tek greftler toplanır. Toplanan greftlerin boyutları ve kalınlıkları farklılık göstereceği için sınıflandırma gerçekleştirilmiş olur. Toplanan kıl kökleri tek tek olacak şekilde ekimi yapılır. Bu uygulama sayesinde hızlı iyileşme sağlanır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

İşlem süresi oldukça uzun olduğu için sabır gerektiren nakil işlemidir. Yapılacak olan dhi saç ekimi uygulamasında kullanılan ekipmanlar diğerlerine göre maliyetli olarak bilinir. Bu yüzden İşleme karar vermeden önce fiyat aralığı göz önünde bulundurularak yapılması önem taşır.

Kellik sorunu, seyrek saç, dökülen saç ve zayıf saç tellerinin olması durumunda işlemin gerçekleşmesi mümkündür. 18 yaşını doldurmuş olan kadın ve erkekler işlemi gerçekleştirebilir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

İşlemin yapılacağı merkezlerin fiyat değişkenlikleri mevcuttur. Fiyat bilgisi hakkında kesin olarak bir şey söylemek mümkün değildir. Burada işlemin yapılacağı merkez ile görüşme sağlayarak dhi saç ekimi hakkında detaylı bilgiye sahip olunabilir.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler