Salı, Mart 5, 2024

Pazara Hakim Olmanın Sırrı İnovasyonda

Pazara hakim olmak zordur. Yalnız imkansız değildir. Pazara hakim olmak için öncelikle piyasadaki rekabet ortamında kendinizi kanıtlamanız gerekiyor. Belli bir ağırlığa ulaşabilmek için piyasadaki çetin, kızgın ve taklit edebilme özelliklerine sahip olanlara karşı ürettiğiniz ürünleri piyasada faydalı, kullanışlı veya daha çok fonksiyonlu olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Bunun için en doğru yol İnovatif düşünceden geçiyor. Pazara Hakim Olmanın Sırrı İnovasyonda

Firmalara ekonomik bir değer kazandıran veya ticari kazanç elde etmesine yarayan önemli bir yeniliğin yapılması için kullanılan inovasyon kavramı son dönemlerde en önemli kavramların başına gelmiştir. İnovasyon, ne kadar üretilen ürünlerin sürecinde yenilikçi bir özgünlük kavramı olarak geçse bile aslında şuan iş dünyasında hemen hemen her alanda kendine ciddi anlamda bir yer bulmuştur.   Peki, İnoavasyon Nedir?

İnovasyonun Türkçe karşılığı yenileme, yenilikçi olarak geçmektedir.

Genel olarak müşterilerin beklentileri azdır. Kalite veya fiyat gibi beklentileri oluyor sadece. Tabi tam bu durumlarda en doğru stratejik karar İnovatif düşünceyle farklılaştırmaya gitmekten geçer. Bu kadar sabit beklentilerin içerisinde olan bir pazarda farkındalık şarttır. Size istediğiniz farkındalığı sadece İnovasyon verebilir.

Örneğin: Özellikleri bakımından pazarda yumurta çeşitleri bellidir ve sınırlıdır. Siz bu düşünceyi yıkıp daha faydalı olan omg3 yağını yumurtaya entegre ederseniz, pazarda olmayan bir ürünü oluşturmuş olursunuz ve pazarda herkes de olan ve herkeste olmayan ürüne sahip olmuş olacaksınızdır. Bu şekilde tüm hakimiyet sizin elinizde olacaktır. Gemide konteynerlerde farklı yumurtalar olabilir yalnız bu şekilde geminin kaptanı siz olursunuz.

Pazara Hakim Olmanın Sırrı İnovasyonda

Tabi daha bir çok örnek verilebilir. Leke tutmayan kıyafetler, kırışmayan kumaşlar, hastalıklar dayanan ve daha bol sebze tohumları üretme gibi birçok İnovatif düşünceyle farkındalığınızı ortaya koyabilirsiniz.

Tabi İnovasyon sadece yeni bir şeyi üretmekle de bitmiyor. İnovasyonun sürekliliği de çok önemlidir. Bence İnovasyonu bir sözle anlatmak gerekirse bence en doğru söz “Her zaman daha iyisi yapılabilir,” bu olur. Sürdürülebilir bir başarının anahatarı İnovasyondadır.

Bundan dolayı Pazara Hakim Olmanın Sırrı İnovasyonda’dır. 😎

Makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim. Kendi duygu ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum yapma bölümünde paylaşırsanız mutlu olurum. 🙂

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

3 YORUMLAR

  1. Kesinlikle katılıyorum İnovasyon olmazsa olmazımız olmalı ki başarıyı yakalayabilelim

  2. İnovatif düşünceye sahip olan insanların gerçekten iyiyle yetinmediğini görebiliyorum etrafımda sürekli daha iyisi için çabalıyorlar ve bu şekilde de muazam bilgiler elde ettiklerini görüyorum. Bu şekilde de aslında kişi kendi eksiklerini tamamlıyor. Yazı için teşekkür ederim güzel net bir şekilde verdiğiniz örneklerle daha güzel olmuş ellerinize sağlık devamını bekliyorum

  3. Düşünceli adam

    Satışta İnovasyon nasıl olur diye de bir makale yazarsanız sevinirim 🙂

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler