MUTFAKLARDA COUNTRY MODASI

mutfaklarda country modası

Son dönemlerde olduğu gibi 2018 yılının da en tercih edilen dekorasyon tarzı ‘’Country mutfak’’ olacak. Eviniz için hem şık hem samimi hem de zarif bir dekorasyon oluşturacak olan country mutfağınız aynı zamanda evinize ferahlık da katacaktır.mutfaklarda-country-modasi-1 MUTFAKLARDA COUNTRY MODASI

Şüphesiz ki country tarzının en önemli malzemesi ahşap, en önemli rengi ise beyaz ve bej tonlarıdır. Açık renk olan mutfağınızı eski kurabiye kutuları, dekoratif objeler, şık vazolarda renkli çiçekler, hasır veya metal objeler ile canlandırabilirsiniz.mutfaklarda-country-modasi-3 MUTFAKLARDA COUNTRY MODASI mutfaklarda-country-modasi-2 MUTFAKLARDA COUNTRY MODASI

AYDINLATMA

Country mutfaklar için aydınlatma tercihinizi ise,antika görünümlü sarkıtlar veya taşlı avizelerden yana kullanarak mutfağınızdaki ki bu etkiyi daha da güçlendirebilirsiniz.

Aydınlatma konusunda bir önemli konu da şudur: Evin genelinde olduğu gibi mutfakta da gün ışığından yana olunmalı ve mutfak masası var ise mutlaka masanın üzerinde sarkıt bir avize olmalıdır.

mutfaklarda-country-modasi MUTFAKLARDA COUNTRY MODASI mutfaklarda-country-modasi-1 MUTFAKLARDA COUNTRY MODASI

 AKSESUAR,KULPLAR VE PERDE

Country mutfaklarda sadeliğe dikkat edenler,aksesuar seçimini daha az yapmalılar.Mutfak kullarında ise bakır,bronz ve eski tip kulplardan yana tercihlerini kullanmalılar.

Perdelerde ise, şüphesiz ki country esintisine en yakışanlar danteller,çiçek desenli perdeler ve el dikişi olanlardır.

Unutmayalım ki country mutfakların ortak özellikleri: Samimiyet, sıcaklık ve  doğallık hissidir.

Sizler de aşağıdaki resimler sayesinde country tarzı mutfağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

mutfaklarda-country-modasi-2 MUTFAKLARDA COUNTRY MODASI mutfaklarda-country-modasi-3 MUTFAKLARDA COUNTRY MODASI

Bir önceki yazımız olan Mimarlara Yılbaşı Hediyesi Ne Alınır? başlıklı makalemizde mimar ve Mimarlara Yılbaşı Hediyesi Ne Alınır? hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here