Kombin Yapmanın Püf Noktaları

2115
Kombin yapmanın püf noktaları

Doğru yapmak, aslında hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Neden diye soracak olursanız. Doğru yapmanız, kendinize güvenmenizi ve daha bir özgüvenli olmamızı sağlar. Çevrenizde oluşabilecek olumsuz eleştirileri de engellemiş olursunuz. Doğru yapmazsanız kendinizi iyi hissetmezsiniz, olumsuz eleştiriler alır ve bu durumdan hiç hoşnut olmazsınız. Bu sizin ruh halinize hatta davranış biçiminizede yansıyabilir. Bu tür olumsuzlukların ve can sıkıcı durumların içine düşmemek için sizin kendinize gerekli özeni vermeniz gerekiyor. Eğer ki doğru yaptığınızı düşünüyorsanız ve kendinizi iyi hissediyorsanız, size gelen eleştirilerin sizin moralinizi düşürmesine izin vermeyin. yapılan eleştirileri kendi süzgecinizden geçirdikten sonra dikkate alın. Unutmayın her zaman eleştiren insanlar vardır ve bazende o bazı insanlar eleştirmek için eleştirirler sadece, onlara bir tebessümle cevap verebilirsiniz. 🙂

kombin-püf-noktalari Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Sizlere doğru kombin yapmanın ilk adımını ve püf noktaların neler olduğunu aktaracağım.

İlk Adım;

Ne tür renkler sevdiğinizi,

Ne tür kıyafetler giymek istediğinizi,

Ne tür ayakkabılar giymek istediğinizi,

Ne tür aksesuarlarını takmayı istediğini,

Ne tür saç şekillerinden hoşlandığınızı,

Ne tür spor kıyafetlerini sevdiğinizi,

Vücudunuzu tanımanız gerekiyor.

Bu söylediklerimi tam anlamıyla düşündükten sonra şunun farkına varacaksınız, aslında ben ne istiyorum ve ne şekilde giyinmek istiyorum, sorusuna cevap vermiş olacaksınız. En önemlisi de arkadaşlar sizin ne istediğinizdir, evet çok yakıştığını düşünenler olabilir bazı kıyafetlerin ama siz beğenmedikten sonra ne anlamı var ki giydiğiniz kıyafetlerin. Yanı ilk adım için tek kriter sizin ne istediğinizi bilmenizdir. 🙂

kombin-yapma Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Doğru kombin yapmanın püf noktaları ise;

Rahatsızlık duyduğunuz ve kötü görünen bölgeleri kapatmak, en önemli bir püf noktalardan bir tanesidir. Peki bunu nasıl yapacağımız konusuna gelecek olursak.  Biraz kiloluysanız, sizi sıkan dar gelen kıyafetler giymeyin ve vücudunuzun hatlarını belli eden kıyafetleri tercih etmeyiniz. Vücudunuza daha rahat bol kıyafetler tercih edin. Dediğim gibi vücut hatlarınıza güvenmiyorsanız kesinlikle size dar gelen kıyafetlerden uzak durun. Salaş kıyafetler giyebilirsiniz.

kombin Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Erkekler için söylüyorum göbekliyseniz yada çok az bir göbeğim var diyorsanız 😀 biraz geniş ve cepsiz ceket modellerini kullanabilirsiniz.

Bayanlar ise yüksek bel pantolonlar, salaş tunikler ve kazaklar giyebilirler.

Boyunuz uzun ise uzun ceketler, çizmeler, uzun etekler ve uzun elbiseler giyebilirsiniz.

Ayağınız büyük ve bunu kamufle etmek istiyorsanız, İspanyol paça pantolonlarını tercih edebilirsiniz.

Vücudunuzda beğendiğiniz bölgeyi daha ön plana çıkarın.

kombin-yapmanin Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Bir önceki yazımız olan Kravat Nasıl Bağlanır? başlıklı makalemizde Basit Düğüm Kravat Bağlama Teknikleri, basit kravat ve bilgi kılavuzu hakkında bilgiler verilmektedir.

3 YORUMLAR

  1. Çok güzel tavsiyelerde bulunmussunuz, özellikle de ayakkabı konusunda tesekkurler

  2. İbrahimKırıcı

    Tavsiyeler çok ama çok iyi çok teşekkürler ☺️

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here