İzmir’de Çocukla Gidilip Gezilecek Yerler

877
İzmir'de Çocukla Gidilip Gezilecek Yerler
İzmir'de Çocukla Gidilip Gezilecek Yerler

Türkiye’nin güzel ve muhakkak görülmesi gereken şehirlerinden biridir İzmir. İzmir şehrini ziyaret edenler genellikle gezilecek ve önemli yerlerini merak etmektedir. İzmir gece kulüpleri ve gece eğlenceleri için oldukça ünlü bir şehirdir. Gece kulüplerin ve gece eğlenceleri sevmeyen kişiler için de birçok fırsat ve seçenek vardır. Aile ile tatil yapmak ve gezmek için bazıları daha sakin yerleri bilmek ister. Özellikle çocuklu kişiler İzmir’de çocukla gidilip gezilecek yerler konusunda çok sık araştırmalar yapmaktadırlar. Sizler için çocuklarınızla gönül rahatlığı ile gidip eğlenebileceğiniz yerleri sizin için derledik. Peki, bu yerler nelerdir? Bir göz atalım.

Çocuk ile gidilip gezilebilecek yerler şunlardır:

 • Doğal yaşam parkı
 • Oyuncak müzesi
 • Mask müzesi
 • Lunapark
 • Alaş kazak vadisi
 • Buharlı lokomotif müzesi
 • Uzay kampı
 • Karikatür müzesi
 • Nesin matematik köyü
 • Çocuk ve oyuncak müzesi
 • Key araba müzesi
 • Tay park
 • İzmir buz pisti

Bu alanları çocuğunuz ile gönül rahatlığı ile gezebilirsiniz. Hem siz hem de çocuğunuz oldukça güzel ve eğlenceli anlar yaşayacaktır. Bu yerlerin planlaması genellikle çocukların eğlence anlayışına göre düşünülmüş ve tasarlanmıştır. Tatil hediyesi olarak İzmir iline yolunuz düşerse mutlaka çocuğunuz ile buraları ziyaret edin. Hem siz hem de çocuğunuz eğlenceli bir macera yaşamış olacaksınız.

İzmir’de Çocukla Gidilip Gezilebilecek Yerler
İzmir’de Çocukla Gidilip Gezilecek Yerler

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Doğal yaşam parkı İzmir’de çocukla gidilip gezilecek yerler arasında yerini alıyor. Doğal yaşam parkı içerisinde hem eğlenmiş hem de temiz hava almış olacaksınız. Park alanı geniş bir yapıya sahiptir. Bu sayede çocuklar gönül rahatlığı ile eğlenebilir ve doğayı rahatlıkla keşfedebilir. Alan içerisinde birbirinden farklı çeşitlerde bitki türleri yer almaktadır. Aynı zamanda birçok hayvana da ev sahipliği yapmaktadır. İçerisinde farklı türden çok fazla sayıda hayvanla karşılaşmaktasınız. Buda çocuğunuz ve sizler için eğitici bir tur olmasını sağlar. Park alanı içerisinde dinlenme alanları mevcuttur. Kafeteryalara girerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Ayrıca park alanı içerisinde sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabileceğiniz alanlar mevcuttur. Doğal yaşam ile iç içe bir tatil için muhakkak siz ve çocuklarınız İzmir Doğal Yaşam Parkını görmelisiniz.

İzmir Mask Müzesi

İzmir ilinde çocuğunuzla gezebileceğiniz birden fazla müze bulunmaktadır. Bu müzelerden sadece biri Mask Müzesidir. Mask Müzesi eğlenceli ve farklı bir seçenek olacaktır. Müze içerisinde farklı çeşitlerde ve türlerde masklar yer almaktadır. Bu masklar her alana özgü olarak bulunmaktadır. Sinema maskları, Anadolu maskları sadece bazı mask çeşitlerindendir. Ayrıca mask yapım atölyesini de ziyaret edebilir ve masklar konusunda daha çok bilgi edinebilirsiniz. Buda siz ve çocuğunuz için alışılmış dışı bir etkinlik olacaktır.

İzmir Uzay Kampı

Çocukların oldukça eğlendiği İzmir’de çocukla gidilip gezilebilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alan bir seçenektir. Uzay Kampı ilk ve tek olarak İzmir ilinde bulunuyor. Bu yüzden oldukça önemli ve çocukların görmesi gereken bir yer haline gelmeyi başarıyor. Uzay ile ilgili birçok bilgi sahibi olabilirsiniz. Çocukların daha yaratıcı ve araştırmacı olmasına yardımcı olan bu kampta yetişkinler içinde birçok aktivite yer almaktadır. Yetişkinlere ve çocuklara özel programlar yapılıyor. Bu programlarda uzay kavramı simülasyon gibi yöntemler aracılığı ile daha ayrıntılı şekilde kişilere aktarılıyor. Uzay hakkında bilgilerin yanı sıra nasıl yaşanabileceği gibi konuları da tecrübe etmiş olacaksınız. Özel kamp programları ile çocuklar bilime ve araştırmaya teşvik edilmiş oluyor. Sizlerde bu kamp alanında uzay konusunda yeni bilgiler öğrenebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İzmir’de Çocukla Gidilip Gezilebilecek Yerler
İzmir’de Çocukla Gidilip Gezilecek Yerler

İzmir Key Araba Müzesi

Çocuklar arabalara büyük ilgi duyabiliyor. Bu yüzden İzmir’de çocukla gidilip gezilebilecek yerler arasında bu müzede yerini alıyor. Hatta yetişkinler bazen çocuklardan daha sık key araba müzesine gitmek istiyor. Bu müzede birbirinden farklı otomobiller yer almaktadır. Bu otomobiller klasik otomobil tutkunları için oldukça büyük bir öneme sahip. Key müzesi İzmir merkeze oldukça yakın bir konuma sahiptir. Bu müzede arabaların yanı sıra birçok maket de göreceksiniz. Ayrıca ilk ve özel üretilen otomobiller de bu müzede sergilenmektedir. Çocuğunuz ile eğlenceli ve hoş bir vakit geçireceğiniz bu müzeyi 10.00 ve 15.00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.

İzmir Tay Park

İzmir şehrinde bulunan ve at severlerin oldukça sık tercih ettiği alanlardan biri İzmir Tay Parktır. Bu alan Karşıyaka belediyesi sosyal tesisler içerisinde yer almaktadır. Çocuğunuz atları severken ve atlara binerken sizlerde kafeteryalarda oturup çay içebilirsiniz. Çocuklara hayvan sevgisi aşılamış olursunuz. Ayrıca alanda sadece atlar bulunmamaktadır. Atlarla birlikte birden çok hayvan çeşidi yer almaktadır. Tay Park çocuğunuz ve sizin doğayla bütünleşmeniz açısında güzel bir tercih olacaktır.

İzmir Buz Pisti

İzmir genellikle sıcak bir şehir olarak biliniyor. Bu sıcak şehirde İzmir buz pisti bu yüzden oldukça sık rağbet gören yerlerdendir. Çocuklarınız için farklı ve eğlenceli bir deneyim olabilecek buz pistine kayıt yaptırmak mümkün. Ayrıca özel dersler de verilmektedir. Bu pist İzmir Büyük Şehir Belediyesi tarafından açılmıştır. Pist alanında halk seansları sık sık olmaktadır. Bu seanslara katılarak güzel vakitler geçirebilirsiniz.

İzmir’de Çocukla Gidilip Gezilebilecek Yerler
İzmir’de Çocukla Gidilip Gezilecek Yerler

İzmir’de Çocukla Gidilip Gezilecek Restoranlar Nelerdir?

İzmir gibi güzel bir şehirde çocukla birlikte gideceğiniz restoranlarda oldukça önemlidir. Bu yüzden İzmir’de çocukla gidilip gezilebilecek yerler daha sakin ve çocuklara yönelik olabilmelidir. Gidilecek yerlerde çocuklar düşünülmeli ve onlar da eğlenceli vakit geçirebilmelidir. Peki, bu restoranlar nelerdir? Bir göz atalım.

Çocukla gidilecek restoranlar şunlardır:

 • Monkey Jungle
 • Meyan park
 • Engelliler parkı
 • Yeşil vadi restoran
 • Seymenler restoran

Bu gibi alanlarda çocuklarınız ile kahvaltı edebilir veya yemek yiyebilirsiniz. İzmir şehri restoran açısında da oldukça çeşitli bir şehirdir. Çoğu alanda kahvaltı yapacak ve kahve içecek birçok mekan yer almaktadır.

İzmir Hakkında Başka Bir Yazımız: İzmir’in Üç Güzelleri | Meryem Ana Evi | Efes Antik Kenti | Şirince Köyü

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz