Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Güçlü Bir Ekonominin Elde Etmenin Yolu Nedir?

Ekonominin esas temel taşlarından bir tanesini şehirler oluşturuyor. Ülkenizde bulunan şehirlerin girişimciler ve yatırımcıları yaşam kalitelerinin yüksel olması demek o şehrin bağlı olduğu ülkenin ekonomisinin canlı ve iyi bir düzeyde ilerlemesine çok büyük bir katkısı olur. Bazı ülkelerin ülke adlarından ziyade ülkede bulunan ekonomisi ve yaşam kalitesinin yüksek olduğu şehirlerle anılırlar.

Güçlü Bir Ekonominin Elde Etmenin Yolu Nedir?

Örneğin İstanbul, Barcelona, Newyork, Paris, Tokyo, Venedik,  Sıdney ve ya Krakow vb. gibi birçok şehir kendini ispatlamış ülkelerinin renkleri olmuşlardır. Şehirlerin tümü ülkeyi oluşturur bundan dolayı yatırım yapılırken ekonomiyi güçlendirmek için şehirler üzerinde ciddi yatırımlar ve ne şekilde canlandırılabilir diye düşünülmesi gerekiyor. Şehirlerin iyi bir ekonomiye ve geleceğe hazır bir şekilde oluşturmamız gerekiyor. Bunun içinde üretken, yenilikçi, girişimci, devletler yani uluslar arası yer edinmiş şehirler oluşturulması ülkenin ekonomik anlamda da çok güçlü bir konuma getirmesi demektir.

Güçlü Bir Ekonominin Elde Etmenin Yolu Nedir?

Güçlü Bir Ekonominin Elde Etmenin Yolu Nedir?
  1. En akıllıca yollardan bir tanesi yeniliğe dayalı ve bilgi içerikli olmalıdır. Yenilikçi adımların üzerine daha yeni adımlar daha yenilikçi adımların koyulabilmesi için müsait bir ortamın oluşması demektir.
  2. Ekonominin güçlü olması için yapılan yatırımların büyüye bilmesi için süreklilikte önemlidir. Birde rekabette edebilir olabilmesi gerekiyor.
  3. Ekonominin güçlenebilmesi için sabit bir şekilde yatırım yapılmasından ziyade geniş bir şekilde bu sürecin başlatılması daha doğrudur. Sosyal çevreyle bütünleşmiş bir yapılan işin güçlü istihdam ekonomisidir.
  4. Şuan popüler ekonomi uygulamaların arasında paylaşım ekonomisi gözlere çarpmaktadır. Peki, Paylaşım Ekonomisi Nedir?

Güçlü Bir Ekonominin Elde Etmenin Yolu Nedir?

Üreticinin ve tüketicinin arasındaki alış veriş düzenidir. Sürekli ya da sahip olmak gibi değil, daha bir seyrek ihtiyaç duyuldukça kullanılan bir alış veriş düzenidir. Uzman bir pazarlamacı tarafında işin yürütüldüğü ve kullanıcıların kullanmasından pay alması paylaşım ekonomisidir. Paylaşım ekonomisi bir mikro ekonomi modelidir, diye biliriz. Ekonomini canlanması ve daha güçlü bir konuma gelebilmesi için Paylaşım Ekonomisinin de çok büyük bir rol oynadığını söyleyebiliriz.

Makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim. Duygu ve düşünceleriniz ve ya güçlü bir ekonomi hakkında yorumlarınızı aşşağı kısımda yorum yapma bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

2 YORUMLAR

  1. Güçlü bir ekonomi için, güçlü bir eğitim ve bilgi düzeyi gerekiyor. Gençlerimizin oyunlara ve sosyal medyaya verdiği önem kadar, bilgiye de önem vermeleri yeterli olacaktır. 🙂

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler