Pazartesi, Ekim 2, 2023

Doğum Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Acısıyla, tatlısıyla bir hamilelik dönemi geçirdiniz ve o minicik yavrunuzu kucağınıza aldınız. Daha gözlerini açmamış olsa bile; sizi hiç görmemiş olsa bile, o sizin onun annesi olduğunuzu biliyor, hissediyor. Çünkü size çok aşina ve belki gülümser bile. Ona 9 ay boyunca baktınız, onunla birlikte uyuyup uyandınız, birlikte gezdiniz. Ve artık onu dünyaya getirdiniz. Peki bu artık nasıl şeylere yönelmeli, nelere önem göstermelisiniz.

Doğumdan hemen sonra vücudun eski haline dönmesi süreci vardır. Bu dönem ”lohusa dönemi” olarak adlandırılır ve ortalama 6 hafta civarlarında sürmektedir. Lohusa dönemi yeni anneler ya da yeniden anne olanlar için zor bir dönemdir. Bu dönemde annelerin ”acaba nasıl yapsam, ne yapmalıyım” gibi soruları olur. Bunlar genellikle hijyen ağırlıklı sorunlardan oluşmaktadır. Nasıl duş almalıyım, ne sıklıkla tuvalete çıkmalıyım, nasıl beslenmeliyim  gibi sorular sık sorulan sorulardır ve aslında bir o kadar da önemli konulardır. Yeni anne olanlar için yeni bilgiler ve yeniden anne olanlar içinde güncel bilgileri öğrenmek son derece önemlidir.

lohusa gecelik hamile gecelik

Hamilelik Sonrası Nasıl Kıyafet Seçilmeli

Çok büyük oranda hijyen konusuyla alakalı olan bir soru da hamilelik sonrası giyimdir. Bu sorunun en basit cevabı tabi ki kişi kendini ne ile rahat ve güzel hissediyorsa onu giymesidir. Fakat tabi ki küçük ve çok önemli püf noktalar da yok değildir. Bu püf noktalarla hem rahatlığa hem şıklığa hem de temizliğe aynı anda sahip olabilmeniz mümkündür. Özellikle bu dönemde ihtiyaç duyacağınız şeyler, hamile ve lohusa gecelik ve iç giyimdir. Bunlar ilk olarak pamuklu olmak zorunluluğundadır. Bunun bir zorunluluk olarak bahsedilmesi ise dönemin kendi özelliklerinden gelmektedir. Hamilelik dönemi zor bir dönemdir ve bu zor dönem doğum yaptım bitti ile geçmeyecektir. Lohusa dönemi adıyla anılan dönemde hamilelik ile değişen vücut tekrar eski haline dönmeye başlar. Pek tabi bu dönemde giyinilen şeyler önemli bir yere sahiptir. Vücudu sıkmayan esnek ve pamuklu kıyafetler tercih edilmelidir. Eğer sıkan kıyafetler tercih edilir se vücuttaki ödem yüzünden aşırı ağrı ya da rahatsızlık hissi uğratabilir.

Pijama ile Şıklık Mümkün mü?

Hamile ve lohusalar izin süreçlerinde ya da evlerinde iken pijama giymeleri önerir. Daha rahat etmeleri, kolay hareket etmemeleri ve kan dolaşımlarının durmamaları için. Peki pijama ile şık olmak mümkün mü? Pijama şıklığı her kadının hakkıdır. Pijama ile şık olmak için lohusahamile.com ziyaret etmeniz yeterli hamile gecelik ve lohusa gecelikler çeşit çeşit model ile şık olmanızı sağlayacaktır. Dantelli ve işlemeli modelleri yanı sıra gömlek kesim şifon modelleri yazlık ve kışlık seçenekleri ile kullanıcılarına sunulmaktadır.

Hamile giyim ile harika hissetmeniz için en şık tasarımları konfor ve esnek kumaşlar ile buluşturuyoruz.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler