Pazar, Nisan 14, 2024

Ctrl + Alt + Delete Sizce Pratik midir?

Ctrl + Alt + Delete Sizce Pratik midir? Bence hiç pratik değil bu kısa yolu daha farklı bir tuş takviyesiyle ya da kendi içerisindeki bir tuşa bu fonksiyon verilebilirdi. Windows kullanan kişiler Ctrl + Alt + Delete tuşunu çok iyi bilirler. Aslında bu konuda kendini uzmanlaştırmış mühendislerin bu konu üzerinde düşünseydiler bunu tek tuşa bile indirmeseler bile en kötü tek elle kullanabileceği bir hale dönüştürebilirlerdi. Bence yeni sürümler için bu konuda bir çalışma yapabilirler diye düşünüyorum. Hala geç kalmış sayılmazsınız. 🙂

Peki, Ctrl + Alt + Delete hangi durumlarda kullanılıyor?

Herhangi bir program ya da site kullandığımızda siteden veya programda oluşan sorunları gidermek amaçlı kullandığımız bir kombinasyondur.

Bill Gates bu konu hakkın bir röportajında bu sorunu şu şekilde ifade ediyordu. IBM bilgisayarların klavyeye bir tuş daha koyulması gerektiğini söylemiştir. Bill Gates’in söylemesi bu durumu dile getirmesi hiçbir şeyi değiştirmemiştir. Klavyenin başında bulunan David Bradley diye bir mühendisin istememesinden dolayı klavyede yer verilmemiştir.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler