Bilgisayar Ve Telefon Arasında Kablosuz Veri Akışı Nasıl Sağlanır?

907
bilgisayar ve telefon arasındaki kablosuz veri akışı

Hemen hemen gündelik hayatımızda telefona ya da bilgisayara birçok veri depoluyoruz. Bu depoladığımız verileri kendi aralarında da veri akışını sağladığımız durumlar oluyor. Genel olarak da bu durumu yaşayanlar daha çok çalışan kişiler oluyor. Gerek kablo sorunları gerek program sorunları vb. birçok sorunlar yaşanıyor. Bu durumu en kolaya indirmenin bir yolu ise hepimizin bildiği bir programından geçmektedir. Bu programın adı Whatsapp’ tır. Whatsapp programından bu geçişi çok hızlı bir şekilde yapmamız mümkündür. Birçok telefonun veri akışını sağlamaya çalışması hem işkence hem de ciddi anlamda bir zaman kaybına neden oluyor. Whatsapp tüm bu boşa harcanan zamanı en kısa en minimum ve rahat bir duruma geçirmiştir.

Peki, Whatsapp kullanarak nasıl bilgi akışı sağlayabiliriz?

Boyutu ne kadar yüksek olursa olsun fotoğraflar veya videolar gibi birçok dosya aktarımlarını gerçekleştirilebiliyor. Tüm bu akışı Whatsapp Web üzerinden çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Whatsapp mesajlarınız şifrelendiği içinde herhangi bir uzaktan bağlantılara karşı güvende korumada olması da ekstra bir rahatlığı veriyor.

Peki Whatsapp Web’i nasıl açıyoruz?

Öncelikle internetten Whatsapp Web yazıyoruz ve çıkan linki tıklayarak giriş yapıyorsunuz. Karşınıza alttaki fotoğraf çıkacaktır.blank

Daha sonra ise telefonunuzdan Whatsapp porgramın içine girerek ayarlar bölümüne girip daha sonra ise ( Whatsapp web / Masaüstü ) alanını da tıkladıktan sonra tlf’ da karşınıza çıkan kodu bilgisayardaki kodun olduğu kısım ile bilgisayarın kod bölümünü birbirine tutarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

2 YORUMLAR

  1. Eskiden bir çok wi-fi ile dosya aktaran sistem kullanırken şimdi WhatsApp gerçekten çok profesyonel ve kolay çözüm sağlıyor. 🙂

  2. Yazınızı okuduğum iyi oldu, sürekli böyle başarılı bilgiler veriyorsunuz teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz