Cumartesi, Nisan 13, 2024

Ceyhun Fersoy Kimdir?

Çocuklar Duymasın dizisiyle parlamaya başlayan, Seksenler dizisiyle zirveye ulaşan Ceyhun Fersoy kimdir? Son zamanlarda görmeye sıkça alıştığımız yıldızı parlayan oyunculardan olan Ceyhun Fersoy 18 Temmuz 1982’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Henüz 5 yaşına basmadan babasının mesleğinden ötürü yurtdışına taşınmışlardır. Çocukluğu farklı kültürlerin etkisiyle geçmiştir.

Ceyhun Fersoy Kimdir?
Ceyhun Fersoy Kimdir?

Çocukluk Yılları

Çocukluğunda babasının işinden dolayı Türkiye’den taşınmışlardır. Hayatının 6 yılını İsviçre, 3 yılını Fransa’da geçirmiştir. 1994 yılında tekrar İstanbul’a dönmüştür. Böylelikle ilkokul, ortaokul ve lise dönemleri üç farklı ülkede geçmiştir. Çocukluk döneminin farklı kültürler içinde geçmesinden dolayı zaman zaman Türkiye’ye adapte olmakta zorlanmıştır.

9 yıl boyunca futbol oynamıştır hatta bu sebeple Fransa’da kalıp bir takımın altyapısında oynamak istemiştir ancak babası Türkiye’de de altyapıda oynayabileceği konusunda onu ikna etmiştir. Türkiye’ye geldiklerinde Fenerbahçe’nin altyapısına girmiştir fakat antrenman şartları kötü olduğundan futbol hayalinden vazgeçmiştir.

Oyunculuk Dünyasına Girişi

Aklında ilk başta oyunculuk yani kamera önünde olmak yoktu. Sinema televizyondan mezun olmuş, daha çok kamera arkasında olmayı planlıyordu. Annesinin onu yönlendirmesiyle oyunculuk kariyeri başlamış oldu. 2001-2002 yıllarında TÜRVAK Sinema Televizyon Eğitim Merkezi Yapım Yönetim Bölümü’nde eğitim almıştır. 2005 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’da eğitim hayatı oyunculuk yönünde devam etmiştir.

Aynı anda 2005 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi atölye çalışmalarına katıldı. BKM yapımı olan Bir Demet Tiyatro’da rol aldı ve çok beğeni topladı. Bir Demet Tiyatro’nun ardından Kurtlar Vadisi, Ana Kuzusu, Çocuklar Duymasın ve Seksenler gibi ünlü dizilerde rol aldı.

Çocuklar Duymasın Dönemi

Senaristliğini Birol Güven’in yatığı yönetmen koltuğunda Raşit Çeliker’in oturduğu bir aile komedisidir. Dizi aslında 3 kere farklı zamanlarda çekimi yapılıp final yapılmıştır. Ceyhun Fersoy dizide 2010-2012 yılları arasında yer almıştır. Dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Zeyno Gönenç gibi ünlü oyuncularla çalışma fırsatı yakalamıştır ve oyunculuk kariyerinde ciddi bir çıkış yakalamıştır.

Seksenler Dizisi Yılları

Bu diziyle tanınmışlığı ve oyunculuğu zirveye taşınmıştır. Yönetmen koltuğunda farklı dönemlerde olmak üzere Birol Güven, Müfit Can Saçıntı ve Bora Tekay’ın oturduğu dizi ilk olarak 2012 yılında yayınlanmıştır. Dizi romantik ve dönem komedisi türündedir, TRT 1’de yayınlanmıştır. 6 sezon yayınlandıktan sonra Mayıs 2017’de 228. bölümle final yapmıştır. 2 yıl aradan sonra Ekim 2019’da günlük diziye dönerek oynamaya başlayan dizi hafta içi her gün 50’şer dakika olarak oynamaya başlamıştır. 9. sezonda ise dizi tekrardan haftalık dizi olmaya dönmüştür.

Ceyhun Fersoy bu diziye ilk başta iki bölümlük bir konuk oyuncu olarak ‘Şahin’ karakteriyle giriş yaptı; fakat daha sonra karakter çok beğenilince kalıcı hale geldi. Ünlü oyuncu bu dizideki performansıyla zirveyi yakalamıştır. Rasim Öztekin, Şoray Uzun gibi usta isimlerle çalışmıştır. Dizide özellikle Rasim Öztekin’den oyunculuk anlamında çok şey öğrendiğini dile getirmiştir.

Ünlü Oyuncu Begüm Öner ile Evlenmesi

Ceyhun Fersoy Kimdir?
Ceyhun Fersoy Kimdir?

Seksenler dizisindeki rol arkadaşı olan Begüm Öner ile 2015 yılında dünya evine girdiler. Evlenme teklifini dizideki arkadaşlarıyla sürpriz olarak planladılar. Sanki dizideki karakter kız arkadaşına teklif ediyormuş gibi bir sahne yarattılar fakat çekim kayda girdiği anda karakterin adını değil eşinin gerçek hayattaki adı olan ‘Begüm’ diye hitap ederek evlenme teklifi etti.

Ceyhun Fersoy evlilik hayatını ‘tam bir evlilik adamıymışım, evine bağlı sadık birisiyim, çok evcimenim.’ diyerek anlatıyor. Ünlü oyuncuların nikah şahitleri dizinin yönetmeni ve yapımcısı olan Biral Güven başta olmak üzere, Tuğçe Esertepe Kuzakçı ve Aybüke Tanyeri’dir. Nikahlarında ve düğünlerinde Seksenler dizisinin oyuncuları da çifti yalnız bırakmayıp mutluluklarına ortak oldular.

Ceyhun Fersoy Taklit Yeteneği

Başarılı oyuncunun bir diğer yeteneği de taklittir. Oyuncu bu yeteneğinin bir anda ortaya çıktığından, öncesinde mesleki olarak buna dair bir çalışma ve özel eğitiminin olmadığından bahsetmiştir. Yaptığı taklitlerin de özgün karakterler olması bu yeteneğini daha dikkat çekici hale getirmiştir. Taklitleri arasında en çok beğenilen isimlerden biri Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım’dır. Bunun dışında teknik direktör Yılmaz Vural, ünlü şef Danilo Zanna, yönetmen ve şarkıcı Mahsun Kırmızıgül de taklitlerini yaptığı diğer isimler arasındadır.

Başarılı Oyuncunun İlgi Alanları

Playstation konusunda iddialı olan oyuncu uzun yıllardır playstation oynamaktadır. Fenerbahçe’nin sıkı bir taraftarıdır, futbola ilgilidir. Oyuncu sosyal medya hesaplarından aktif video paylaşımı yapmaktadır. Spora yapmak hobileri arasındadır. Eşiyle birlikte spor yapar ve sosyal medyada bununla ilgili videolar paylaşır.

Günceli takip eder, kendini geliştirir, sürekli yeni projeler için çabalar Sosyal hayattan, metrodan, toplumsal yaşamdan uzaklaşmadığını aksine topluma yakın olmanın üretkenliğe ve yaratıcılığa katkı sağladığını düşünür. Oyuncu çok iyi darbuka çalmaktadır. İlk oyunculuk seçmelerine giderken dahi yolda darbuka çalıp insanları eğlendirdiği anısı vardır.

Yer Aldığı Film ve Diziler

Başarılı oyuncu bugüne kadar birçok projede yer almıştır. Hepsinde günden güne kendini geliştirerek adından bahsettirmiştir.

İşte o projeler:

 • 2000 – Ana Kuzusu (TV Dizisi)
 • 2003 – Kurtlar Vadisi (TV Dizisi)
 • 2004 – Kadirşinas (TV Dizisi)
 • 2005 – Tombala (TV Dizisi)
 • 2006 – İki Aile (TV Dizisi)
 • 2007 – Çatı Katı (TV Dizisi)
 • 2007 – Neşeli Gençlik (Sinema Filmi)
 • 2008 – Destere (Sinema Filmi)
 • 2009 – Güneşi Gördüm (Sinema Filmi)
 • 2009 – Hicran Yarası (TV Dizisi)
 • 2011 – Kutsal Damacana: Dracoola (Kutsal Damacana 3: Dracoola) (Sinema Filmi)
 • 2011 – Max Maceraları: Kralın Doğuşu (Animasyon)
 • 2010 – 2012 – Çocuklar Duymasın (TV Dizisi)
 • 2011 – 2017 – Seksenler (TV Dizisi)
 • 2019-2021 — Seksenler (TV Dizisi)

Başarılı oyuncu birçok başarılı projede yer almıştır. Almaya da devam etmektedir. Üretkenliğini sadece televizyon ve sinema dünyasıyla sınırlamayıp sosyal medya dünyasında da eğlenceli paylaşımları bulunmaktadır.

Ünlü Oyuncunun Bundan Sonraki Yönü

Başarılı oyuncu asıl ünlerini komedide yakalamış olsa da bu alanda sınırlı kalmak istemeyip oyunculuğunu komedi dışına da taşımak istemektedir. Ayrıca önceden kafasında tasarladığı karakterlere de hayat verme fırsatı bulmuş ve bunu ilerleyen dönemlerde de devam ettirmek istiyor. Profesyonel olarak olmasa da hikaye yazarlığı da yapmaktadır.

Kendini her geçen gün geliştiren sanatçı için sorulan ‘Ceyhun Fersoy kimdir?‘ sorusuna yetenekli bir taklit sanatçısı, futbolcu, hikaye yazarı, oyuncu gibi birçok cevap verilebilir. Fakat ünlü sanatçı profesyonel olarak oyunculuk kariyerinden devam etmeye kararlı.

 

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Bilgi Kılavuzu
Bilgi Kılavuzu
Bilgi Paylaşımı ve Faydalı Bilgiler Sitesi. Türkiye'nin Bilgi Kılavuzu.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler