Cumartesi, Nisan 13, 2024

Boşanma Davalarına Kolay Deyip Geçmeyin

Evlilik hayatımızdaki en doğal süreçlerden birisi olarak kabul edilir. Kalbimizin onun için attığını hissettiğimiz bir insanla dünyamızı birleştirmek ve ömür boyu o kişi ile yaşamayı istemek herkesin ortak istediği durumunda. Ancak işler her zaman hayallerdeki gibi gelişmeyebilir ve evliliğin sonu bir boşanma davası olabilir.

Ancak tıpkı boşanma davası da tıpkı evlilik kadar oldukça doğal bir süreç. Her ne kadar taraflardan bazen her ikisinin bazen ise yalnızca bir tanesini psikolojik olarak bunalıma sürüklese de minimum zarar ile üstesinden gelinebilir. En az zararı alabilmeniz için ise yegane yardımınız boşanma avukatı oluyor.

Her ne kadar boşanma davalarında boşanma avukatı tutma zorunluluğu olmasa da mahkemede kendini en iyi şekilde ifade edebilmek için boşanma avukatı ile anlaşmak gerekiyor. Aksi bir durumda mahkeme önünde kendinizi yanlış ifade edip hem ciddi maddi kayıplar yaşabilir hem de sarılması güç yaralara neden olacak manevi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu tarz sorunlarla karşılaşmak ise boşanma sonrası tramvayı en yüksek noktalara çıkarıp sağlığınızın bile bozulmasına neden olabilir. Kısacası kaybettiğiniz yalnızca para, çocuğun velayeti ya da taşınamaz mal varlığında fazlası olup bizzat kendi sağlığınız olabilir.

Ek olarak evlilik öncesi herhangi bir şekilde evlilik anlaşması yapmamış olan çiftlerin boşanma süreçlerinin daha zor olduğu bilinen bir gerçek. Bu tarz anlaşmaların yapılmadığı davalarda ise avukatsız olmak kayıplarınızın kat be kat artmasına neden olabilir. Bu yüzden en iyi boşanma avukatı ile birlikte çalışmak ve boşanma davasında destek almak sizi pek çok maddi, manevi kaybın önüne geçmenizi sağlayabilir.

Tüm bunların dışında ise boşanma davalarının yasal prosedür süreleri dışarıdan görüldüğü kadar kolay olmayabilir. Uzmanlık alanınız huku olmadığı için dava sürecinde yapabileceğiniz bir yanlışlık geri dönülmez sonuçlara neden olabileceği gibi hakim tarafından boşanmanız da reddedilebilir. Bu yüzden de başlamak istediğiniz yeni hayata daha geç başlayıp sıkıntılı bir süreç yaşayabilirsiniz.

Bütün bu detayları aşıp sizin yerinize prosedürleri halleden ve bu işleri hızı bir şekilde sonlandıracak en iyi boşanma avukatı ile kolayca düşlerinizdeki yeni hayata başlayabilir ve boşanma sonrası oluşabilecek sorunları minimuma indirebilirsiniz.

 

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler