Pazar, Nisan 14, 2024

Apple mı Android mi?

Apple mı Android mi? Akıllı telefon satın alırken birçok kişi Apple ve Android tabanlı cihazlar arasında seçenek yapamamakta! Bu noktada ise sizlere web sitesi olarak biz hizmet akışı sağlıyor, konulara ilişkin bilgiler edinme fırsatı veriyoruz. Apple, iOS tabanlı bir cihaz olmasından dolayı daha fazla içeriği yönetebilmenize imkan vermemekle beraber, Android tabanlı cihazlara göre virüs girme olasılığı daha düşük bir telefondur.

Genel olarak ülkemizde Apple’ın daha fazla sattığını biliyoruz. Geliştirilebilir özellikleri kıyaslandığı zaman ise bu iki marka arasında herhangi bir fark bulunmuyor. Her ikisi de en cazip gelişim ortamlarını hazırlıyor, kullanıcıların rahat ve konforlu bir telefon yönetimi ele almasına katkı sağlıyor.

iphone

 

Android tabanlı telefonlar hangileri?

Günümüzde Android tabanlı olarak cihazlarını üreten ve satışa sunan markalar arasında Samsung, Sony, LG, HTC gibi markalar yer almaktadır. Bunun yanı sıra iOS tabanlı olarak Apple’den başka marka yer almıyor. Bu kıstasta düşünüldüğü zaman, Apple’nin kendi üretimi olan yazılımı ile beraber bir kademe ön planda olması gayet doğal! Telefonun tüm içeriklerini kontrol altında tutmak istiyorsanız, tercihinizi Android’den yana; eğer basit ve kullanışlı bir menü içeriği ile stabil ayarları yapmak istiyorsanız, Apple’den yana bir tercih yapabilirsiniz! Her iki marka da, sizlere %100’e kadar teknolojinin içerisinde yer alabileceğiniz bir ortam zemini hazırlamaktadır. Bu yüzden “Apple mi? Android mi?” sorusuna cevap bulmak zor oluyor. Bu kullanıcının yapacağı tercih ortamı ile orantılı bir durum niteliği olarak göze çarpmaktadır.

Android tabanlı uygun telefonların incelenmesi:

Ultron X-1 4.5G İnceleme

General Mobile İnceleme

Google Pixel İnceleme

Hangi marka daha ucuz?

Bilindiği gibi artık akıllı telefon piyasası, sektörde yer edinebilmek ve daha fazla satış rakamı elde etmek bakımından ürünlerini pazara sunmadan evvel, fiyat niteliklerine çok dikkat ediyor. Ülkemizde ortalama kalitede ki bir akıllı telefonu satın almak açısından 1800 TL civarı bir parayı gözden çıkartmak gerekiyor. Tabii ki ürünlerin bu noktada kalitesi ve donanımları arttıkça, fiyatlarda da cazip değişimlerin göz önünde bulundurulduğu gerçeği var. Bu sebeple önceliğinizi, telefonu hangi hususta kullanacağınız konusuna yönlendirmeli ve bu aşamada bir tercih ortamı yapmanız gerekmektedir.

samsung

Bir telefon satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Apple mi? Android mi?” sorusunu sormadan evvel, bir akıllı telefonda mutlaka bulunmasını istediğiniz özellikleri sıralamanız gerekiyor. Böylelikle hangi cihazı satın alacağınızı, kıyaslama yaparak görmek daha fazla mümkün olmaktadır. Bir telefon seçimi yapılırken şu tip özelliklere çok dikkat edilmesi gerekmektedir;

  • İşlemci özelliklerine bakmalısınız.
  • Kamera kalitesini gözden geçirmelisiniz.
  • Telefonun hızını mutlaka araştırmalısınız.
  • Garanti kapsamı ve buna benzer süreçlerle alakalı bilgiler edinmelisiniz.
  • Fiyatlar arasında kıyaslama yapmalısınız.
  • Hafıza ve diğer donanım ekipmanlarına ilişkin bilgiler edinmelisiniz.
  • Ekran kalitesi ve boyutları, video izleme konusunda sizlere epey yardımcı olacaktır.

Bu süreçte araştırmalarınızı yaptıktan sonra, bir akıllı telefon sahibi olabilirsiniz. Böylelikle “Apple mı Android mi?” arasında tercih yapmak sizler adına da zor olmayacaktır. Tartışmasız iki işletim sistemi de birbirinden kaliteli!

Makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Her hangi bir düşünceniz veya yorumunuz varsa bunu öğrenmekten mutluluk duyarız.

 

 

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Fırat Acar
Fırat Acar
Kendini sürekli geliştiren, her yanlışta ders çıkaran, makale yazmayı, satranç oynamayı, boks yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi seven blogger.

Alakalı İçerikler

4 YORUMLAR

  1. Uzun süre android kullandıktan sonra apple a geçtim. İlk başlarda herkesin çekindiği gibi zor olur diye düşündüm alışması. Fakat hem çok çabuk uyum sağladım hemde hız ve kullanış açısından apple ın bariz üstünlüğü var.

  2. Hiç Tereddütsüz Android Tabiikide Apple Sistemine nazaran Android Sisteminde Bir Çok işe yarar uygulama ücretsiz ve kullanım açısından daha kolay bu benim şahsi fikrim tabi.

  3. ben androidden yanayım, apple ın farkını göremiyorum zaten internet için kullanıyorum

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler