Cumartesi, Nisan 13, 2024

2020 LGS Hazırlık

LGS yani Liselere Geçiş Sistemi, sayısal ve sözel bölüm olarak iki oturuma ayrılmaktadır. Sözel bölümde Türkçe, İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce gibi dersler yer almaktadır. Sayısal oturumda ise 20 matematik ve 20 fen bilimleri sorusu vardır. Bunların her birinden en yüksek doğru sayısına ulaşabilmek için verimli ve düzenli çalışmanız gerekecektir. Konu eksiklerinizi tamamladıktan sonra deneme sınavı LGS 2020 kaynaklarını çözmeye başlayabilirsiniz. Ancak çözeceğiniz deneme sınavının kaliteli, güvenilir ve alanında uzman yayınevleri tarafından hazırlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Bazı kaynaklar eski basım olduğundan sizi güncel sınava verimli şekilde hazırlamayacaktır. Bu nedenle seçimlerinizde dikkatli olmanızda yarar vardır. Özellikle LGS Matematik sorularında farklı tarzların kullanılması sebebiyle sınav öncesi bu sorulara göz atmanız avantaj sağlayacaktır. Alacağınız deneme sınavının her soru tipine yer vermesi önemlidir.

Deneme Sınavı LGS 2020

Deneme sınavı LGS 2020 kategorisinde çok sayıda sınav örneğiyle karşılaşabilirsiniz. Bunlar arasından seçim yaparken soru tarzlarını ve çözüm kısımlarını inceleyebilirsiniz. Soru tarzı sınava yakın olan ve soru çözümlerinde açıklayıcı ifadelere yer veren kaynak sizin için daha yararlı olacaktır. Özellikle LGS İnkılap sorularında paragraf ve doğru yanlış tarzı soruların çözümünde anlaşılır bilgilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durum deneme sınavının yanı sıra konu anlatımı ve soru bankası kaynakları için de geçerlidir. Seçim aşamasında sadece fiyata odaklanmak yerine doğrudan fiyat kalite dengesine öncelik verebilirsiniz.

deneme-sinavi

Deneme Sınavı LGS Provası

Deneme sınavı LGS 2020 provası yapmak istediğinizde Tonguç Akademi tarafından sizlere özel hazırlanan içerikleri inceleyebilirsiniz. İnternet sitesinde dileyen herkesin ulaşabileceği şekilde sunulan bu provalar; LGS Fen Bilimleri, Matematik, Türkçe, İngilizce, İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine aittir. İsterseniz provayı tüm dersler için ortak şekilde de yapabilirsiniz. Konu tekrarı yapmanızı amaçlayan bu içeriklerde sınava uygun sorular ve güncel konular yer almaktadır. Her bir sorunun çözümü anlaşılır bir dille ifade edilmiş ve çözümlerde ipuçlarına yer verilmiştir. Sıkıcılıktan uzak şekilde hazırlanan bu deneme sınavları sınava en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlayacaktır.

lgs-provasi

Lgs Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile diğer tüm derslerin deneme sınavlarını hem ayrı ayrı hem de bütün olarak çözerseniz sınava tam anlamıyla hazır hale gelebilirsiniz. Tonguç Akademi uzman eğitmen kadrosu ile başta Liseye Geçiş Sistemi olmak üzere tüm sınavlara hazırlık sürecinizde ve okul hayatınızda size hep destek verecektir.

tonguc-akademi

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler