Pazar, Mayıs 12, 2024

Uçak Bileti Fiyatları Nasıl Artar?

Ucuzucuyorum.com Bilet Fiyatlarını Artıran Sistemi Yazdı.

Online uçak bileti satış uygulaması ucuzucuyorum.com belki de hepimizin başına bir dönem gelmiş olan bir durum olan uçak bileti fiyatlarının neye göre ve nasıl arttığını açıklayan bir blog yazısı yayınlayarak herkesin doğru sandığı bazı yanlışlara da açıklık getirdi.

Buna göre uçak bileti fiyatları siz bilet fiyatlarına baktıktan sonar aynı bilgisayar IP’si ile tekrar baktığınızda artmıyor ve erken rezervasyon yapmak da tek başına ucuz bilet bulmak için yeterli değil. İşte o yazıdan bazı alıntılar:

Bilet Fiyatları Neye Göre Artıyor?

Ucuzucuyorum blog sayfasındaki yazıya göre uçak bileti fiyatları ne siteye giriş yaptığınız IP’ye göre ne de tesadüfi bir şekilde sistemsiz olarak yukarı doğru fırlamıyor. Öncelikle bilet fiyatlarının sadece fiyat-yukarı yönde bir fiyat algoritması ile çalıştığını belirten uygulama bu nedenle alacağınız biletin fiyatının düşmesinin sistemsel olarak mümkün olmadığını ve sadece kampanya ya da benzeri şekilde manuel müdahele ile bunun olabileceğini belirtti.

Koltuk Azaldıkça Fiyat Yükseliyor

Bilet fiyatlarının uçuşa kalan süre bazında değil uçak kapasitesi ile satılan koltuk sayısındaki bir orantı ile yükseldiği vurgulanarak , arka planda, havayollarının bireysel bilet fiyatları ile uçağın kapasitesini dengeleyerek gelir artışı sağlamak için kullandıkları bir algoritmanın daha çalıştığına atıf yapılarak ayrıca havayolu firmalarının uçak kapasitesinden fazla bilet sattığı ve bunun çok az da olsa çarpma denen kapasite fazlası yolcuya neden olduğu söylendi.

Uygulamanın kurumsal iletişim bölümüne ulaşarak koltuk sayısı ile fiyat ilişkisini gösterebilecek bir görsel kaynak istediğimizde aşağıda bulunan ve her fiyat kademesinden kaç koltuk kaldığını gösteren basit ama anlaşılır bir tablo bulunuyor.

Tablodan da anlaşılacağı gibi fiyatlama aşağıdan yukarı yönde olacak ve her 9 kişilik koltuk satıldığında fiyat kademesi değişecek şekilde ayarlanmış.

Fiyatlamalar İle İlgili Herşey

Yazı oldukça detaylı ve uzun olduğu için geri kalan kısmını burada yayınlamıyoruz. Ancak ilgilenen ve merak edenler blog yazısının devamına ;

https://ucuzucuyorum.com/ucak-bileti-fiyatlari-neden-ve-nasil-artar bağlantısı ile ulaşabilirler.

Böyle bilgilendirici bir yazı yayınladıkları için ucuzucuyorum uygulamasına ve çalışanlarına biz de buradan teşekkür ediyoruz.

6000+ Abone Arasına Katılın!

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER
Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son İçerikler