Teknolojide Pazarlama Nedir?

1505
Teknolojide Pazarlama Nedir?

Teknolojide pazarlama, bilinen pazarlamanın en önemli faktörü adından da anlaşıldığı gibi teknoloji içerikli olmasıdır.

Teknolojide Pazarlama Nedir?

Bir markanın, firmanın ve ya tek başına ürün olması da olabilir. Teknolojinin getirdiği pazarlama platformunda pazarlanmasıdır. Şuan yeni bir dünya pazarı olarak adlandırılan teknoloji pazarı; dijital pazarlama,  radyo ve tv gibi platformlarından oluşuyor.  Bu tür alanların oluşması hem üretici açısından çok faydalı ve önemli hemde tüketici içinde çok önemli ve faydalı pazar alanıdır.

Teknoloji Pazarının En Önemli Kanalı Nedir?

Tabii sizinde tahmin ettiğiniz gibi “ İnternet “ hatta bu kanalın teknolojinin en geniş kanalıda diyebiliriz. Çünkü ciddi anlamda internettin çok önemli ve geniş bir kanalın olmasının sebebi; internet araçlarıdır. İnternet’in araçları teknolojiyi kullanan herkese ulaşabileceği şekildedir. Buda zaten neden ilk sırada olduğunu gösteriyor. (Bence de yeterli bir sebep 🙂 )

Teknolojide Pazarlama Nedir?

Peki, İnternet’in Araçları Nelerdir?

Sosyal medya pazarı: İnternet’in araçlarının en başında gelir. Sosyal Medya nedir; Twitter, facebook, ınstagram, googleplus gibi birçok sosyal medya platformlarına sahip.

Mobil ( tlf, tablet, vb. ) pazarlama: Uygulamalar ( oyun, sosyal medya uygulamaları, vb. ) ve mobil uygulamalar üzerinden yapılan tanıtımlar, ve mobil uygulamalarına entegre edilmiş (web site ve ya blog vb. ) mobile uyarlanmasıdır.

İnternet’te içerik platform pazarı: Web siteleri başta olmak üzere blog sayfaları, tv kanalların siteleri vb. gibi birçok alanda ürün ya da hizmet tanıtımların yapıldığı pazarlama alanıdır. ( Maşallah İnternet denen kanalda kanal değil sanki uzay kanalı gibi 🙂 )

Teknolojide Pazarlama Nedir?

E-mail pazarlama: verileri toplama, veriler üzerinden üreticiye ve tüketiciye ulaşma, değer biçme ve rapor gibi alanları kapsamaktadır.

E-Ticaret’te Pazar: Tüketicilere ödeme yapmaları konusunda rahat imkan sunma sistemidir.

Teknolojide Pazarlama Nedir?

Kontrol etme, test etme veya raporlama: Teknolojiyi kullanan kesimin hal ve hareketleri yani davranışlarını inceler ve harekete geçmesine denir.

Teknolojide reklamcılık: Kullanılan tüm teknolojik araçlarda istenilen hedef kitlelere uygun reklamlar verilebilir. Bu platform işin açıkçası en kolayı ve direk müşteriye ulaşmanın adresi de diyebiliriz. Hem müşteriye ürününüzü yada hizmetinizin tanıtmak amaçlı çok kolaydır ve reklamı teknolojiyle birlikte kullanmak yaptığımız işin adrese teslim tabirini kullanarak hedeflediğimiz kitleye ulaşmış oluruz. Hemde müşterilerle en kolay yoldan alışveriş yapılacak bir platformdur.

5000+ ABONE ARASINA KATILIN

Bültenimize Abone Olun, Birbirinden Güzel Yazıları Kaçırmayın!

Abone Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.

Bir hata meydana geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz